Приміські маршрутки: знову зміни руху?

“Пошта” довідалася, які новинки готує влада області та міста для приміських автобусів і як виглядатиме оновлена транспортна мережа Львівщини

фото: Андрій Польовий
Нині Львовом пролягає понад 20 приміських маршрутів, більшість із них – центральною частиною. Зі слів міських перевізників, це сіє хаос у транспортній схемі Львова та створює додаткові корки на дорогах. А також приміські автобуси є прямими конкурентами міського транспорту, адже деякі маршрути у Львові, навіть, стали менш прибуткові. 
Міські та обласні чиновники працюють над тим, аби погодити зміни в курсуванні по Львову приміських автобусів. Маршрутки з вулиць міста не зникнуть, а їздитимуть скороченими шляхами, ймовірно, лиш до автостанцій. 
Пасажирам зручно, коли із області аж до центру міста можна добратися однією маршруткою. Хоча за кордоном автобуси, що привозять людей у велике місто з навколишніх сіл, заїжджають на певні кінцеві станції, а звідти пасажирів розвозить уже міський транспорт. Нашим пасажирам такі світові стандарти не по кишені. У Львівській облдержадміністрації кажуть, якщо всі приміські маршрути матимуть кінцеві зупинки на львівських автостанціях, то місто не зможе повністю забезпечити перевезення такого великого напливу людей – у львівських перевізників для цього бракує автобусів.  

Як розвантажити місто від маршруток?

У Львові кінцеві зупинки автобусних маршрутів, які перевозять пасажирів в області, планують перенести на найближчі автостанції у межах міста, аби його розвантажити.  
Зі слів очільника Львівщини Олега Синютки, концепція пасажирських перевезень має на меті, щоб на кожному напрямку була автостанція, яка би приймала обласні маршрути. “Разом із тим, люди, які доїжджають до цієї автостанції, матимуть можливість комфортно дістатись як до центру, так і до залізничного вокзалу і до інших автостанцій. Тому, для прикладу, зі стрийського напрямку автобуси доїжджатимуть на Стрийський автовокзал, з жовківського напрямку – на автовокзал “Північний” (АС-2) і так далі”, – ще влітку зазначав Олег Синютка, інформувала прес-служба ЛОДА. 
На просп. Чорновола курсують вісім приміських маршрутів, а на кожному 10, а то і 20 автобусів. Для міста – це велике навантаження
Відтак, з його слів, у центральну частину Львова будуть заїжджати лише маршрути із туристичним сполученням. Для цього у Львові автостанцій замало (їх лишe шість), а ті, які є, потребують капітального ремонту та реконструкції. До слова, ще торік у місті погодили реалізацію інвестпроекту щодо спорудження двох автостанцій – на вулицях Городоцькій – Збиральній та на вулицях Пасічній – Зеленій. Ще дві автостанції мають намір збудувати на вулиці Личаківській (тернопільський напрям), а також у мікрорайоні Рясне (яворівський напрям). 
Як зазначив “Пошті” начальник управління та зв’язку Львівської міськради Віктор Щир, автостанцію №6 на вул. Личаківській закрила санепідемстанція, бо та не відповідала нормам. 
Тим часом у ЛОДА зараз працюють над підготовкою оголошення нового конкурсу для понад 20 маршрутів, у яких завершується конт­ракт. “Одразу переглядаємо, куди буде їхати той чи інший маршрут, його протяжність і кінцеві зупинки. Звичайно, в більшості випадків ми підтримаємо міськраду з точки зору того, який транспорт повинен заїжджати на міські автостанції. Передусім є певний порядок у перевезеннях, контроль”, – розповіла “Пошті” заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак. 
Та не всі приміські автобуси мали б заїжджати на автостанції. “Ми звернулися до міської влади, аби ті зі своєї точки зору сказали, які маршрути ми можемо розглядати як дальні приміські, а які можна вважати міськими”, – додає співрозмовниця. 
У ЛОДА навіть запропонували відповідний механізм. “Скажімо, місто не хоче пускати повістю всі приміські маршрути десь частково в центр чи на інші вулиці поближче до центру, а виключно на місцеві автостанції. Хай тоді вони запропонують альтернативу своїх міських маршрутів, які б доїжджали в найближчі населені пункти за межами Львова. Людина не повинна кожні два кілометри пересідати на інший транспорт. Для нас це принципова річ, ми не можемо мешканцям створювати такі труднощі – це передусім проблема в часі,  подвійна плата за користування транспортом. Наразі місто чіткої позиції стосовно вирішення такої проблеми ще не дало”, – каже Ірина Гримак.

Міські перевізники vs приміські

Співрозмовниця певна, якщо вже ввести правило, аби приміський транспорт курсував лише до найближчих автостанцій, то місто своєю кількістю транспорту не зможе забезпечити  довіз пасажирів із автостанцій, куди їм потрібно. З її слів, у Львові немає потрібної кількості автобусів. “Навіть, якщо ми і заберемо приміський транспорт із більшості міських вулиць, щоб розвантажити їх, Львову все ж доведеться накопичувати більшу кількість транспорту, аби забезпечити попит”, – зазначає Ірина Гримак. 
У свою чергу Віктор Щир зазначає, що міські перевізники вже неодноразово скаржились у мерію, мовляв, автобуси приміських маршрутів заїжджають у місто і таким чином забирають їхніх пасажирів, відтак і заробіток. 
“Перша причина – бракує автостанцій, друга – водії приміських маршрутів на автостанції, які є, не заїжджають. Наші міські перевізники до цього відносяться дуже негативно, адже приміські автобуси забирають їхнього пасажира. Саме через це міські перевізники і не збільшують кількість автобусів на деяких маршрутах – немає економічного обґрунтування”, – пояснює Віктор Щир. 
Нині в області навігаторами облаштовані близько 300 одиниць транспорту
З його слів, через центр міста щоденно курсують сотні автобусів. “Разом із перевізниками моніторили ситуацію тільки на зупинці на просп. Чорновола – там курсують вісім приміських маршрутів, а на кожному маршруті 10, а то і 20 автобусів. Для міста – це серйозна проблема, навантаження на дороги, на міських перевізників”, – резюмує Віктор Щир. 

Транспортна революція в області

На Львівщині також планують оновити транспортну мережу з урахуванням внутрішніх районних маршрутів. А щоб нова схема працювала, хочуть ввести загальну диспетчерську систему. 
“Наступного року плануємо розпочати процес оновлення транспортної мережі повністю по всій області. Для цього хочемо залучити професіоналів та науковців, щоб розробити повністю транспортну схему з урахуванням внутрішніх районних маршрутів, шляхів до міст обласного значення. Тоді цю мережу мультиплікувати на диспетчерську систему і таким чином здійснювати її функціонування”, – каже Ірина Гримак.
Саме для цього й почали усі приміські та міжміські маршрутки Львова та області обладнувати GPS-навігаторами для запровадження автоматизованої системи контролю за роботою пасажирського транспорту.
“Нині в області навігаторами облаштовані близько 300 одиниць транспорту. І їх кількість збільшується. Та, на жаль, не завжди перевізники свідомі того, що передусім підприємці повин­ні бути в цьому зацікавлені. Адже у такий спосіб він зможе контролювати своє підприємство, роботу водіїв. Це не просто наша забаганка. Від цього залежатиме і фінансовий стан підприємства”, – пояснює чиновниця. 
GPS-навігатори перевіз­ники повинні встановлювати за свої кошти. Важливо, щоб інформацію з приладу могла зчитувати диспетчерська система. Якщо ж вони добровільно цього не робитимуть, то обласна влада відмовить їм у дозволі надавати послуги по перевезенню пасажирів. 
“Рано чи пізно у кожного АТП закінчуються терміни дії надання послуги на маршруті. Щоби продовжити договір, обов’язковою вимогою буде наявність навігатора в автобусах”, – наголошує Ірина Гримак. 

Попередження, штраф, далі – розривають договір!

У Львові також розпочались масштабні обстеження перевізників на автобусних маршрутах загального користування. Зокрема, нещодавно розширена комісія у складі представників Львівської ОДА, міської ради, Укртрансінспекції, патрульної поліції Львова та громадськості завершила першу перевірку приміських маршруток поблизу Привокзального ринку та перехрестя вулиць Шевченка і Городоцької. Причиною таких рейдів стали неодноразові звернення та скарги пасажирів на порушення водіями автобусів схем маршрутів та розкладів руху. 
У ЛОДА кажуть, що подібні рейди здійснюватимуть регулярно. Основний акцент робитимуть на місця для кінцевих зупинок автобусних маршрутів, що перевозять пасажирів в області. У разі виявлення систематичних порушень в односторонньому порядку розриватимемо договори із перевізниками. Наступну перевірку комісія здійснить вже на початку листопада.
“Нині на приміському напрямку маємо величезне перенасичення транспорту. На жаль, більшість перевізників не дотримуються свого графіка і протяжності маршруту. Також відпрацьовуємо стрийський, миколаївський, жидачівський та сколівський напрямки – перевіряємо маршрутки, які йдуть у напрямку вулиці Стрийської, – розповідає Ірина Гримак. – Здебільшого водії не дотримуються кінцевої точки прибуття, графіка подачі маршрутного транспорту, не завжди за графіком водії прибувають в ту чи іншу точку призначення. Перевізники допускають зменшення кількості транспортних засобів на маршруті без відповідних дозволів. Відтак людям довше доводиться чекати автобус”. 
Під час перевірок звертають увагу й на поведінку водіїв. “Завжди присутній людський фактор. На щастя, в нас немає численних скарг з цього приводу, але ми намагаємося це тримати на контролі. Трапляються конфлікти здебільшого із пільговиками, які користуються послугами маршрутного перевезення, зокрема учасників АТО, демобілізованих. Їм держава надала право безкоштовно користуватися маршрутками. Відслідкували, що з червня в області було зафіксовано близько п’яти скарг такого характеру по різних напрямках”, – зазначила співрозмовниця. 
Що стосується покарання  за порушення, то спершу інспектори лише попереджають і упродовж двох тижнів проводять повторну перевірку. Якщо попередження не спрацювало – видають відповідний припис і штрафують. Розмір штрафних санкцій для перевізників становитиме від 170 до 1 700 гривень. Остаточну суму, що  стягуватимуть у місцевий бюджет, за кожним порушенням визначить комісія Укртрансінспекції. Якщо ж порушення повторюється ще раз і фіксується відповідним актом перевірки, то з перевізником можуть розірвати договір. До слова, скаржитися на порушення водіїв маршруток можна за номером 112.
За даними прес-служби ЛОДА, лідерами серед порушників є ТзОВ “Львівське АТП-14631”,  ПАТ “Львівське АТП-14630”, Жидачівське АТП, Миколаївське АТП, Стрийське АТП, ПП “Транс-Спорт” і ТзОВ “Авто-Лайн”.
29.10.2015 13:15
http://vk.com/id121426669

Ой, яка трагедія..."Міські перевізники вже неодноразово скаржились у мерію, мовляв, автобуси приміських маршрутів заїжджають у місто і таким чином забирають їхніх пасажирів, відтак і заробіток", - суцільна маячня. Я проживаю в районі Галицького перехрестя, а працюю на Під Дубом. Звісно, що мені краще в центр добиратися на 151 "Львів-Жовква" 10 -12 хв, аніж на 1А або 53, що повзуть як "черепахи по дорозі". Там і так немає де зупинятись приміським маршрутам (маю на увазі зупинку "Галицьке перехрестя"), бо стоять в один ряд: 3 автобуси №53, 2 автобуси - №1А, 2 автобуси- №51, 2 автобуси- №31, 2 автобуси - №41 і т.д., котрі, наголошую, СТВОРЮЮТЬ ЗАГРОЗУ ВИНИКНЕННЯ АВАРІЙ В ДАНІЙ ПРОЇЗНІЙ ЧАСТИНІ. А Жовківчани проти цього, скоріше за все, піднімуть надзвичайно великий бунт! Дякую за увагу.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7919 / 1.68MB / SQL:{query_count}