Взяли і нарешті порахували

За попередніми результатами, до облради проходить дев’ять партій, до міськради – сім, а очільника Львова обиратимемо у другому турі 15 листопада

фото: Андрій Польовий
Голосування відбулося, та підрахунки ще тривають. Щоправда, учора вже стали відомими попередні результати голосування не тільки від обласної, а й від міської виборчої комісії. З них випливає, що Руслан Кошулинський ще побореться з Андрієм Садовим у другому турі за крісло міського голови, а до міської ради проходить сім партій. 
Для встановлення офіційних остаточних результатів виборів є ще час до середи наступного тижня. Але поки за порядком про попередні результати виборів в області та місті Львові, які були відомими вчора на момент здачі газети у друк.

Обриси нової облради

За попереднім підрахунком результатів виборів до обласної ради можна було спостерігати в онлайн-режимі. Оскільки результат Народного Руху України коливався на межі прохідного бар’єру у 5%, інтригувало те, скільки ж партій таки потрапляє до ЛОР – вісім чи дев’ять. Після опрацювання 99,67% даних їх таки було дев’ять. Попередні результати такі: “Солідарність” – 21,4%, “Самопоміч” – 14,76%, “Свобода” – 12,9%, “Батьківщина” – 9,13%, “Громадянська позиція” – 8,06%, УКРОП – 6,2%, Радикальна партія – 5,61%, “Народний контроль” – 5,21%, Народний Рух України – 5,02%.
Деякі ЗМІ вже навіть подають списки кандидатів, які пройшли до облради. Але ми цього робити наразі не будемо. Якщо брати до уваги розподіл мандатів відповідно до попереднього підрахунку, то партійні списки ще можуть на кілька позицій посуватися вниз. 
Наприклад, “Солідарність” може взяти 20 мандатів, але її першим номером на Львівщині є чинний голова облдержадміністрації Олег Синютка. Ще невідомо, чи піде він в обласні депутати, чи залишиться у виконавчій владі. Сам Синютка одразу після виборів заявляв, що це питання вирішуватиме Президент. “Питання щодо мого подальшого перебування на посаді голови ЛОДА – питання до Президента України. Єдине, що я можу сказати точно: моя принципова позиція в тому, що голова обласної ради й обласної адміністрації не можуть бути в одній особі. Я вважаю, що посадовці високого рівня не повинні бути одночасно депутатами обласних рад і мати представницький мандат. Якщо ми запропонували людям інші стандарти поведінки, передусім маємо дотримуватися їх”, – сказав Синютка на брифінгу 26 жовтня.
Від його рішення кількість депутатів його партії не зміниться, але мандат може отримати той, хто нині попередньо перебуває під межею проходження.
Є й інший варіант, адже деякі кандидати балотувались у партійних списках одночасно і до обласної, і до міської рад. Наприклад, “свободівець” Андріян Гутник, за попередніми даними, проходить до облради, водночас у ЗМІ обговорюється й те, що він начебто проходить і до міськради (він про це сам казав). Тож доведеться обирати.
“У разі обрання одного з кандидатів, включеного до виборчих списків місцевої організації партії, депутатом у двох або більше багатомандатних виборчих округах такий кандидат має право звернутися для його реєстрації депутатом лише однієї місцевої ради”, – ось що про такий випадок зазначено в п. 1 ст. 89 Закону України “Про місцеві вибори”.
Зважаючи на такі нюанси, кінцеві списки кандидатів-переможців і до обласної, і до міської рад ще корегуватимуться. Хоча і вже є кандидати, які навіть до оприлюднення остаточних офіційних результатів можуть спокійно почуватися переможцями.
Якщо повертатися до суто міжпартійних виборчих розкладів, то цікавим у цьому контексті є коментар нардепа від “БПП” Сергія Лещенка, який по гарячих слідах виборів написав у Facebook про провал кандидатів від президентської сили у Львові, Харкові та Дніпропетровську. Щодо цього треба говорити хіба суто про місто Лева, адже в області “Солідарності” таки вдалося взяти найбільше. У Львові ж солідну фору мала “Самопоміч”, адже навіть другий результат партії чинного львівського мера по області здобувався саме на округах міста Лева. Так, за попередніми результатами, із 16 округів від міста до облради 13 матимуть представництво “Самопомочі”.

Битва за Львів

Щодо попередніх результатів виборів власне у Львові, то насправді голова міської ТВК Ігор Сліпецький обіцяв журналістам оприлюднити дані ще у вівторок, 27 жовтня, але якось не склалося. Напруження зростало, і деякі партії та кандидати заговорили про можливість фальсифікацій. Основна інтрига полягала в тому, чи буде другий тур для виборів міського голови. Масла у вогонь підлили і штаби “Самопомочі” та “Свободи”, оприлюднивши дані своїх паралельних підрахунків. У перших Андрій Садовий перемагав уже зараз, другі переконували, що Руслан Кошулинський ще продовжить боротися до 15 листопада.
  
І от після понад дводенної мовчанки про попередні результати голосування повідомили й у Львівській ТВК. Міська комісія опрацювала електронні протоколи від усіх районних комісій, окрім Галицької (там, як заявили, довго не було світла), й Ігор Сліпецький телеканалу “24” розповів, що другого туру треба чекати. Без даних із Галицького району попередні результати виборів міського голови такі: чинний голова і лідер “Самопомочі” – 49,22% (131 426 голосів), представник “Свободи” Руслан Кошулинський – 12,29% (32 811 голосів). А далі в почесній першій п’ятірці розташувалися кандидат від “Громадянської позиції” Волидимир Гірняк – 11,08% (29 595 голосів), Дмитро Добродомов від “Народного контролю” – 10,74% (28 697 голосів), Оксана Юринець від “Солідарності” – 4,33% (11 576 голосів).
 “Ми чекаємо ще тільки одного протоколу від Галицької районної ТВК. У них сьогодні весь день не було світла, тому не було технічної змоги “скинути” його. Але я контактував із головою комісії, тож лідер виборчих перегонів Андрій Садовий набрав там трохи менше 49%. Тож можемо з упевненістю сказати, що буде другий тур!” – заявив каналу “24” голова міської ТВК.
Як бачимо, навіть за цими попередніми результатами Садовому не вдалося повторити минулорічного трюку Порошенка на президентських виборах чи вже цьогорічного результату Кернера в Харкові.
Зазначимо, що майже одночасно із заявами голови міської ТВК Андрій Садовий на своїй сторінці у Facebook висловив готовність до другого туру. “Ще раз дякую всім небайдужим українцям, які прийшли на вибори. Особлива подяка тим, що підтримали “Самопоміч” по всій країні та мою кандидатуру на посаду міського голови Львова. Для мене це велика наснага рухатися далі та працювати для громади. Після оголошення попередніх результатів паралельного підрахунку 20% протоколів відправили на доопрацювання... Коли їх повернуть у ТВК та оголосять остаточні дані, я прийму їх такими, якими вони будуть. Жодної конфронтації в місті не допущу. Я готовий до другого туру виборів”, – написав чинний міський голова.
Тут ще раз нагадаємо, що міська ТВК для встановлення офіційних результатів і оголошення другого туру, якщо не станеться чогось екстраординарного, має час до 4 листопада.
“Свободівець”, екс-віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський ще під час презентації паралельного підрахунку заявив про необхідність другого туру і свою готовність до цього. “Штаб Садового не врахував специфіки підрахунку голосів щодо політичних партій і кандидатів у міські голови та неправильно підрахував результат. Інформація про перемогу Садового в першому турі – відверта маніпуляція”, – зазначив він.
А ще раніше Кошулинський розповідав, що у другому турі розраховує на підтримку – крім тих людей, які вже голосували за нього – щонайменше також виборців Гірняка, Добродомова і Васюника. 
Насправді тут не можна говорити про просту арифметику й додавання голосів виборців тих кандидатів, які критикували Садового, але певний відсоток їх може додатися Кошулинському. Треба розуміти, що на виборах двох кандидатів і явка, і розподіл відсотків буде іншим. Наразі ж Садовий має фору.

На шляху до міськради

Зазначимо також, що й Ігор Сліпецький розповів про попередні результати виборів до міськради. За цими даними, до ЛМР потрапляють сім партій: “Самопоміч” – 31,67%, “Солідарність” – 12,91%, “Громадянська позиція” – 9,98%, ВО “Свобода” – 9,57%, “Народний контроль” – 7,82%, УКРОП– 6,02%, Українська галицька партія – 5,46%.
Ці результати не надто відрізняються від паралельних підрахунків політичних партій. Раніше свій підрахунок представив “Народний контроль” і також повідомляв про свій результат 7,8%. Якщо брати до уваги цей підрахунок, то в новій міськраді “Самопоміч” матиме 25 мандатів, “Солідарність” – 10, “Свобода” – вісім, “Громадянська позиція” – сім, “Народний контроль” – шість, УКРОП і Українська галицька партія – по чотири.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8021 / 1.62MB / SQL:{query_count}