Леви в очікуванні

Вже завтра обиратимемо місцеву владу. А сьогодні, в “день тиші”, треба відпочити від передвиборчої агітації і визначитись з вибором

У неділю – день голосування. Однак, на відміну від парламентських і президентських виборів, на результати чекатимемо трохи довше. Причина цього – нове виборче законодавство щодо місцевих виборів. Допоки не будуть підраховані та затверджені результати з останнього округу, до того часу не знатимемо точно, які особи проходять у місцеві ради, оскільки списки не є чітко фіксованими. 
Рейтингові списки кандидатів від партій будуть сформовані лише після того, як місцеві ТВК отримають результати з останньої виборчої дільниці. В тих партіях, які подолають 5-відсотковий виборчий бар’єр, лише перші номери списку проходять гарантовано. Всі інші будуть розміщені відповідно до результату, який вони отримали на своєму окрузі.
Другий тур голосування за кандидатів на посаду міських голів у великих містах (де кількість осіб, які мають право голосу, перевищує 90 тисяч, і якщо жоден з кандидатів в першому турі не набрав більше 50%) повинен відбутись до 15 листопада. Львів може стати одним із таких міст, де буде другий тур. 
В інших містах Львівської області другого туру не передбачено.
Для того, щоб проголосувати на виборах, вам потрібно взяти зі собою паспорт громадянина України. Якщо особа недавно прийнята до українського громадянства, це може бути тимчасове посвідчення громадянина. Але жоден інший документ – ні закордонний паспорт, ні водійське чи студентське посвідчення, ні військовий квиток не є підставою для того, щоб надати виборчий бюлетень громадянину. Тому проголосувати на виборах ви зможете тільки з паспортом. 
До речі. Не треба забувати про те, що вночі з суботи на неділю стрілки годинника переводять на одну годину назад і Україна переходить на “зимовий” час. Це чудова нагода виспатись на годину довше.

фото: zn.ua
Дільниці будуть відкриті з 8.00 до 20.00 без перерви. Тим не менш, хоч дільниця і зачиняє свої двері о 20.00, всі ті особи, які на момент закриття дільниці знаходяться в приміщенні, зможуть проголосувати навіть після цього терміну. Якщо виборець голосує вдома, то до нього мають прийти з переносною виборчою скринькою десь у проміжку між 12.00 і 19.00.
На жаль, на цих виборах не зможуть проголосувати внутрішньо переміщені особи. У абсолютній більшості з них ще немає реєстрації на новому місці проживання. Також не голосують на цих виборах військовослужбовці строкової служби та особи, які перебувають у місцях позбавлення волі. Згідно з законом вони вважаються такими, які не належать до жодної територіальної громади. Скоріш за все, не зможуть проголосувати і пацієнти медичних закладів, які знаходяться там на стаціонарному лікуванні (хіба що в день голосування будуть перебувати на своєму виборчому окрузі). Спеціальних виборчих дільниць, які працюватимуть у лікарнях, не передбачено.
Будемо сподіватися, що голосування пройде чесно і відкрито. Однак, якщо помітите порушення – не заплющуйте на нього очі. Потрібно пам’ятати, що кожен громадянин України має право припиняти порушення законів (в тому числі і виборчих) і затримувати порушників до прибуття працівників органів внутрішніх справ. Єдине зауваження – при цьому не потрібно перевищувати міри необхідних запобіжних заходів. Отож, якщо громадянин бачить, що якась особа кидає в урну для голосування пачку бюлетенів, то його право і громадянський обов’язок – запобігти такому правопорушенню. Це ж стосується і підкупу виборців чи інших незаконних оборудок.
Результати цих виборів цілком можуть бути дуже несподіваними. Виборча система, яку випробовуємо на цих виборах, отримала велику порцію критики як від експертів, так і від рядових виборців, які не можуть розібратись у її тонкощах. Однак остаточно судити зможемо вже найближчим часом. А відслідковувати результати волевиявлення потрібно у відповідних ТВК. На сайті ЦВК інформація також буде, однак, ЦВК не публікує на інформацію про вибори сільських, селищних депутатів та сільських і селищних голів, а інші результати будуть опубліковані пізніше, ніж це зробить ТВК.
Завдання виборців сьогодні – добре обдумати всі варіанти і прийти на вибори в неділю, щоб обрати дійсно достойних кандидатів, які будуть представляти інтереси громади у відповідній раді.


Цифри місцевих виборів-2015

3 бюлетені на місцевих виборах отримають мешканці Львова. Один із них для голосування за кандидата на посаду міського голови. Ще один – для голосування за кандидата в Львівську міську раду. І третій – для голосування за депутата до обласної ради.

4 бюлетені отримають мешканці міст у Львівській області. Вони голосуватимуть за міського голову, депутата в міськраду, депутата в райраду і за депутата до Львівської обласної ради.

4 бюлетені також отримають мешканці сіл і селищ Львівщини. Окрім депутата облради, виборці обиратимуть представника у відповідній районній раді, сільського чи селищного голову, а також сільського чи селищного депутата.

5 бюлетенів отримають на виборчій дільниці жителі Винників, Брюховичів та Рудного. Виборці повинні визначитись із своїм представником y Львівській обласній раді, Львівській міській раді і проголосують за кандидата на посаду голови міста Лева. Окрім цього, вони обиратимуть депутата Винниківської міськради (Брюховицької та Рудненської селищних рад), а також міського голову Винників (або ж селищного голову Брюховичів чи Рудного).

11 кандидатів претендують на посаду міського голови Львова. Окрім мешканців самого обласного центру, за них також голосуватимуть жителі Винників, Брюховичів і Рудного.

16 партій претендують на потрапляння до Львівської обласної ради. Однак більшість із них не закрила своїми кандидатами всі округи.

17 партій висунули своїх кандидатів у депутати Львівської міської ради. Всі вони будуть у бюлетенях, які виборці отримають для голосування.

64 депутати – така загальна кількість депутатського корпусу в міській раді Львова буде після цих виборів. Нагадаємо, що в минулому скликанні ЛМР було аж 90 осіб.

84 депутати будуть обрані до Львівської облради. Кількість представників у відповідній раді законодавці також зменшили. В попередньому скликанні в обласній раді засідали 116 депутатів.

862 кандидати претендують на потрапляння до Львівської міськради. Боротьба буде не на жарт. На одне місце претендує понад 13 кандидатів.

1001 кандидат претендує на місця депутатів до Львівської обласної ради. Конкурс тут трохи менший ніж до міської ради. В середньому на одне місце претендує майже 12 кандидатів.

94 529 гривень становила застава для політичних партій, які реєстрували свій список на виборах до Львівської обласної ради. Кошти повернуть тільки тим партіям, які подолають 5% бар’єр.

580 389 виборців мають право проголосувати за кандидатів на посаду міського голови Львова. Це єдине місто у всій області, в якому може відбутись другий тур голосування. Причина цього – у всіх містах, кількість виборців в яких є більшою за 90 тисяч, використовується система абсолютної більшості. Для того, щоб перемогти у першому турі, кандидату недостатньо набрати відносну більшість, а потрібно набрати понад 50% голосів виборців.
Оксана Дащаківська, політолог:
– Під час місцевих виборів-2015 є маленькі перемоги: з’являється змагальність між кандидатами, невдавана змагальність. Навіть, якщо і є кандидати, яких можна назвати технічними – для багатьох це просто старт у місцевій політиці, в той час багато кандидатів готові говорити про конкретні речі. Щодо невдач: складно з професіоналізмом членів комісій, кандидатам складно шукати порозуміння з виборцями. Але разом з тим, виборці дуже часто планують цікаві та нестандартні рішення проблем міста. І головне, щоб був час ці пропозиції почути. Щодо підкупу – то це головний біль нашого суспільства. Його можна вважати складовою політичної корупції. Він є, на жаль. Хоча фіксувати його складно, все ж обсяги його зменшуються. Думаю, ми все ж побачимо оновлені ради, які будуть більш прозорі та підзвітні своїм виборцям. Порівнювати місцеві вибори 2010-го і 2015-го насправді складно: все ж нова виборча система, яка дає перевагу великим партіям, а для місцевих виборів – це серйозна перепона. Разом з тим, масштаби підкупу все ж стали меншими, але от популізму, як завжди, багато. Що буде в день виборів 25 жовтня, прогнозувати дуже складно, але як свідчить досвід – завжди щось буває. Думаю, що точно буде агітація в день виборів – кампанія була дуже короткою, тому всім буде бракувати аргументів та можливостей їх висловити, думаю, будуть спроби вплинути на процес підрахунку. Але дуже сподіваюся, що серйозних правопорушень не буде.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8019 / 1.63MB / SQL:{query_count}