Не продамося!

Що українці думають про підкуп виборців і про роздачу “подарунків”

Українці негативно ставляться до підкупу виборців і до роздачі “подарунків” від кандидатів. Такий висновок можна зробити із загальнонаціонального опитування, яке проводили фонд “Демократичні ініціативи” та КМІС за фінансової підтримки фонду “Відродження” з 8 по 20 жовтня 2015 р. Загалом опитали 2040 респондентів за квотною вибіркою. Похибка не перевищує 2,3%.
По-перше, абсолютна більшість виборців не збирається піддаватись на прямий підкуп. Лише 2% респондентів готові продати свій голос за будь-яку суму. Ще 4,5% продадуться за “грубі гроші” і 7,3% візьмуть готівку за голос тільки в тому випадку, якщо і так збиралися голосувати за цього кандидата чи партію. І майже 74% точно не братимуть участі в процесі купівлі-продажу голосів. Щоправда, ще 12,3% респондентів не визначилися з думкою щодо цього питання.
По-друге, українці негативно ставляться до роздачі “подарунків” (продуктові набори, ліки тощо) від кандидатів. 58% респондентів вважають це підкупом, такої “допомоги” не візьмуть і не проголосують за такого кандидата. Ще 28,6% “подарунок” візьмуть, але на їхній голос це не впливатиме. Лише 6,4% візьмуть допомогу і проголосують, за “того, хто роздає”.
Прикметно, що найбільш готові віддати свій голос за продуктовий пайок чи за медикаменти жителі Донбасу. Таких там понад 20%. Однак і там не готові продавати голос за гроші. 
А проте не нам судити цих осіб: навіть у звільненому Донбасі рівень життя ще нижчий, ніж у середньому по Україні – багато біженців і зубожілих громадян готові сумлінно брати “подачки” від кандидатів не від хорошого життя.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8151 / 1.53MB / SQL:{query_count}