Ура, їдемо! А ремонти якісні?

У Львові та області одну за одною для проїзду відкривають відновлені ділянки доріг

фото: Прес-служба ЛМР
Львів цього року доб­ряче настоявся у корках, а скільки нер­вів і часу всім нам довелося затратити в довжелезних “вервичках”! А все тому, що в один час ремонтували чимало доріг. І ось нарешті поїдемо… Сьогодні, 10 жовтня, транспорт уже зможе їхати вул. Лисенка, бо відкриють ділянку від вул. Короленка до вул. Миклухо-Маклая. Також відкриють для проїзду і частину просп. Свободи від вул. Гнатюка до вул. Коперника, однак ще триватимуть роботи на частині проспекту від вул. Коперника до вул. Вороного.
Також 10 жовтня обіцяють завершити роботи на вул. Сихівській, а до 24 жовтня – відновлення дорожнього покриття на просп. Червоної Калини, інформує прес-служба міськради. 
“Рівень розвитку країни визначається рівнем розвитку інфраструктури. Ми першими в Україні “реформували” систему дорожнього руху, надавши пріоритет пішоходам, велосипедистам і вже потім власникам приватного транспорту. При будівництві чи реконструкції всіх доріг у проекті закладається облаштування велосипедних шляхів”, – зазначає міський голова Львова.

Сихівська та Промислова: можна їхати

Цього тижня завершують реконструкцію вул. Сихівської, роботи на якій почали ще 1 вересня. Вулицю відкриють для проїзду автомобілів, але на ділянці ще облаштовуватимуть технічні бордюри та острівці безпеки, ремонтуватимуть світлофор і наноситимуть дорожню розмітку. “Із року в рік робили лише поточний ремонт, латали ямки. Цього року почали капітальні ремонти. З 1980-го, з моменту створення Сихівського району, вулиці Сихівської не ремонтували”, – каже голова Сихівської районної адміністрації Ірина Маруняк.
Чиновники запевняють, що дорогу відремонтували якісно. Чи це справді так, містяни матимуть змогу оцінити за деякий час. 
“На Сихівській максимальна товщина асфальту – чотири сантиметри. Для такої магістральної дороги вона є недостатньою, тому тут завжди були проблеми. Цього року все зроблять якісно та надійно”, – додає начальник управління житлового господарства Юрій Голець.
Міський голова зазначив, що ремонт дороги пов­ністю коштує 23 млн грн.
“На ділянці застосували новітню технологію – підсилення основи методом холодного ресайклінгу на глибину 22 сантиметри. Це як бетонна основа, на яку вже влаштували два шари покриття загальною товщиною 13 сантиметрів”, – додав головний інженер компанії “Онур” Олександр Добоні.

фото: прес-служба ЛМР
Щодо просп. Червоної Калини, то роботи тут розпочали 18 вересня, завершити ж планують у 20-тих числах жовтня. 
До неділі, 11 жовтня, пла­нують завершити роботи на вул. Промисловій. 
Також у рамках спів­праці з ЄБРР триває ремонт на вул. Хмельницького та Гайдамацькій. Тут роботи виконані на 50%. У мерії обіцяють, що відновлюватимуть дорогу до середини листопада. 
Ремонтувати львівські дороги з бодай якимось наближенням до європейських стандартів місту допомагають активісти. З легкої руки небайдужих містян цього року у Львові планують підсвітити ще з десяток переходів, аби вони стали безпечнішими. 
Досі триває облаштування велодоріжки в Рясне-1 (від вул. Величковського до Ковча) та на просп. Чорновола (від вул. Під Дубом до Липинського).

І область задніх не пасе

Ремонти доріг у області цього року також набули неабиякого масштабу. Поп­ри те, що коштів на якісну реконструкцію шляхів як завше не вистачає, все ж вдалося зробити чимало, про що розповів очільник Львівщини Олег Синютка.
“Цього року Львівщина не отримала з держбюджету більше коштів, ніж у попередні роки. Єдине, чого ми зуміли досягнути, – це стали учасниками проекту “Карпатський єврорегіон”, який дав нам 200 мільйонів гривень із державного бюджету”, – сказав він. За його словами, за цей рік вдалося зробити дорогу на Рогатин, об’їзну, яка “стояла” два роки, автошлях на Тернопіль до Золочева й дорогу на Червоноград. 
“Нині працюють над дорогою на Радехів і Луцьк та дорогою Сколе – Славське. Думаю, за два-три тижні ми повністю завершимо всі роботи. Наступного року ремонтуватимемо дорогу на Турку через Самбір і Старий Самбір коштом Європейського інвестиційного банку, а за польський кредит – дорогу до кордону, до Грушева, Угринова та Смільниці”, – каже Олег Синютка. 
Також голова ЛОДА гарантує: дороги, які ремонтували цього року, зроблені якісно, тож десятиліття служитимуть без латання. 
“Щодо області, то мусимо підлатувати дороги, бо по-іншому там ніяк не проїдеш. Але на тих дорогах, які я називав, зробили капітальний ремонт. Скажімо, дорога на Рогатин – уже гарантія на 10 років. А гроші, які залучаємо з Європейського інвестиційного банку, – виключно на капітальні ремонти”, – каже Олег Синютка. 

Увага! Ремонт дороги Мостиська – Краковець 
У п’ятницю, 9 жовтня, розпочали роботи з середнього поточного ремонту автомобільної дороги О141003 Мостиська – Краковець на ділянці в межах с. Глиниця Яворівського району. За сприятливих погодних умов їх планують завершити до кінця жовтня, інформує прес-служба автомобільних доріг Львівської області. Роботи виконують коштом обласного бюджету. На цій ділянці дорожники проведуть посилення основи та відновлення асфальтобетонних шарів дорожнього покриття.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7839 / 1.58MB / SQL:{query_count}