Антикорупційний план

За оцінками західних експертів, нині головною проблемою України є навіть не російська агресія, а корупція, що роз’їдає нашу державу зсередини. Перемогти хабарництво означає дати шанс країні на краще та справедливе життя.

Корупція складається з маленьких (або не дуже) проблем у конкретному місті чи області України, тому боротися з цією заразою треба в кожному населеному пункті України. Дмитро Добродомов і “Народний контроль” пропонують антикорупційний план – перелік першочергових кроків, які треба зробити, щоби побороти корупцію в будь-якому місті.
На керівні посади в місті призначати лише обраних у результаті відкритих і прозорих конкурсів людей. Особлива увага до обрання керівників, які розпоряджаються великими коштами з бюджету, на посади, де існує великий потенціал до вчинення корупційних дій (управління майном і землею міста, ремонт доріг, утримання житлового фонду, освіта і медицина).
Бюджет міста повинен стати прозорим. Інформацію про кожну витрачену гривню громади міста необхідно оприлюднювати в інтернеті. Чиновник, який прийняв рішення про переказ коштів, повинен вказати, на якій підставі це зробив, обґрунтувати ціну. Формування місцевих бюджетів має відбуватися на підставі вивчення громадської думки — знизу догори. Для цього плановані параметри бюджету треба оприлюднювати за три місяці до прийняття остаточного варіанта.
Прозоре ціноутворення всіх послуг. Вартість кожної послуги, що міська рада надає жителям міста, повинна бути обґрунтована спеціалістами. Найважливіше — прозоре формування тарифів і комунальних послуг. Кожен містянин повинен знати, чому він платить саме таку ціну.
Публічність усіх рішень місцевої влади. Мова про попереднє оприлюднення всіх проектів рішень міської ради, виконкому, підрозділів виконавчих структур (департаментів), вільний онлайн-доступ громадян до інформації про плановані рішення міської влади.
Громадські обговорення – основа діяльності. Продаж/оренда міського майна, що має високу вартість (землі, нерухомості, комунальних підприємств), здійснюють лише після громадського обговорення.
Публічна оцінка роботи чиновника. Роботу міських чиновників оцінюють ті, що користуються їхніми послугами, тобто жителі міста, на підставі визначених критеріїв оцінки. Від них залежить зарплата чиновника та його кар’єрний ріст.
Громадський контроль у владі. Контролюючі функції за діями влади, зокрема через присутність у виконавчих комітетах місцевих рад, мають виконувати представники громади: авторитетні громадські діячі, представники експертного середовища.

особливий погляд
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8167 / 1.54MB / SQL:{query_count}