Виробничники Львова: “Місто перетворили на Лас-Вегас. Виробництво загниває”

“Розділяй та продавай!” – саме таке гасло взяли собі на озброєння умілі ділки в буремні 90-ті, коли почали забивати перші цвяхи в домовину колись потужного промислового Львова. Маніакальне бажання миттєвої наживи довело до того, що на метал порізали “Автонавантажувач”, “Полярон”, занурили в стагнацію ЛОРТА, ЛАЗ, “Електрон” та інші потужні промислові підприємства міста Лева.

На “Іскрі”. Ігор Васюник не розуміє, чому місто не закуповує продукцію місцевих виробників
Але Бог із ними, з тими 90-ми. Там уже правду важко віднайти. Проте навіть їм не вдалося до кінця добити те, чим славився колись Львів. Промисловий потенціал та виробничі потужності не були знищені цілком, і при вмілому керівництві та державній волі ці промислові гіганти можна і треба було реанімувати. Нехай навіть не в такому вигляді.
“Частина великих підприємств пострадянського штибу не мали шансів пережити трансформацію. Але в результаті банкрутств, ліквідацій та реструктуризацій виникло багато малих і середніх підприємств”, – каже голова Регіональної ради підприємців у Львівській області Ростислав Сорока.
На його думку, у Львові потрібно розвивати виробництво та всіляко сприяти місцевим виробникам, адже це не лише робочі місця, а й відрахування в місцевий бюджет, відповідно – соціальні виплати, ремонт доріг, шкіл, дитсадків та багато іншого, чого, як кажуть теперішні керівники міста, так бракує Львову.
“Розділяй і занедбай!” – ось таке гасло найбільше пасує застосувати до діяльності міської влади Львова останніх років. Точніше до бездіяльності.
“Потрібна державна політика, якої зараз немає, – веде далі Ростислав Сорока. – Немає матриці, системного підходу, який мала б запропонувати влада. А який підхід пропонує теперішня міська влада? Я бачу лише туризм, готельєрство та фестивалі. Системного підходу до розвитку промисловості міська влада не має. Не можуть усі бути екскурсоводами і ІТ-фахівцями. Я не кажу про якісь пільги: міська влада повинна розробити систему пріоритетів  і дати сигнал бізнесу. При міському голові немає дорадчих органів. Ми це пропонували, але нас не почули. Це має бути дорога з двостороннім рухом. Якщо людина цього не бачить, то що ми можемо довести? Ми самі визначили пріоритети, самі пишемо програми, самі створюємо бізнес-проекти. Це неправильно”.
Про це в один голос і не один рік говорять чимало фахівців. “В місті досить добре реалізували концепцію “Львів – туристичний”. Це добре, це має бути. Але цього недостатньо, щоб забезпечити стабільний і перспективний план розвитку майже мільйонного міста”, – підхоплює думку кандидат на посаду міського голови Львова, народний депутат України Ігор Васюник.
На його думку, проблема номер один у Львові – це корупція, адже 65% жителів нарікають на корупцію та бюрократію. І саме звідси – корінь усіх інших проблем. Коли бізнес не може працювати чесно, адже “відкати” і “долю” перетворили на правило для підприємців.
А насправді, переконаний Ігор Васюник, Львів має багато перспектив розвитку, на яких міська влада начхала: сучасне виробництво, автомобілебудування, новітні технології, наука, освіта, медицина та інші галузі; створення сприятливого інвестиційного клімату. “Саме це насправді може принести процвітання Львову та добробут кожному львів’янину, дасть можливість створювати нові робочі місця і спонукатиме висококваліфікованих фахівців розвивати рідне місто, а не шукати заробітків за кордоном”, –  запевняє він.

Ігор Васюник ознайомлюється з виробничими потужностями ПАТ “Конвеєр”
Відсутність поняття економічної політики для влади Львова підтвердили візити Ігоря Васюника на низку львівських підприємств, серед яких “Конвеєр”, “Трембіта”, “Іскра”, “Весна”, ВМ “Металавтопром” та інші. Наприклад, “Конвеєр” фактично повністю працює на експорт: виготовляє рухомі конструкції для сонячних батарей у Німеччину, а також дорожні відбійники на замовлення багатьох європейських країн. Парадокс у тому, що підприємство має європейські сертифікати, в той час як у нас не може отримати сертифікати на свою продукцію. Чи “Трембіта”, продукції якої місто не замовляє. “Але ж вони можуть виготовляти якісні меблі для дитсадків та шкіл!” – обурюється Ігор Васюник.
“Міський голова жодного разу не збирав виробничників Львова. Створили Громадську раду – з нас нікого не запросили, а на зустрічі з обраними нас не пускають, не запрошують. На тендери в місті ми вже давно не йдемо, бо не хочемо давати “відкати”. Зі Львова зробили Лас-Вегас, ще легалізують проституцію… А де люди зароблятимуть гроші? Виробництво загниває”, – зазначив під час візиту Ігоря Васюника на “Трембіту” директор підприємства Мирон Куземський.
Єдиний “пріоритет”, який міська влада Львова застосовує до всіх підприємств, це суттєве збільшення земельного податку, відсутність замовлень на їх якісну продукцію. Про створення сприятливих умов розвитку для місцевого виробника взагалі не йдеться.
“Це ж просто узаконений бандитизм! Завдання мера – створити умови і усунути бар’єри для розвитку бізнесу! Чому при міському голові досі не створена Рада інвестицій і підприємництва? Адже такий консультативно-дорадчий орган здатен генерувати якісні програми конкурентоспроможності місцевого виробництва, створення нових робочих місць, відновлення можливостей та реалізації потенціалу Львова з високо­кваліфікованими науковими кадрами, із провадженням ІТ-технологій та інновацій”, – ділиться власними думками кандидат на посаду міського голови Львова Ігор Васюник.
На його думку, у Львові необхідно реалізувати проект “Міжнародний клуб друзів Львова”, до якого ввійдуть представники муніципалітетів, торгово-промислових палат, дипломати, економісти різних країн світу та Львова. Мета – залучити іноземні інвестиції у місто, сприяти виходу львівських виробників на європейський ринок товарів, отримати міжнародний досвід міського управління та впровадження новітніх технологій.
“Робота “Дозвільного офісу” повинна бути вдосконалена, терміни поданих документів мають бути скорочені. Нова міська влада зобов’язана працювати над створенням технопарків та бізнес-інкубаторів (за межами історичного центру) для українських та іноземних інвесторів. І першочергове – зменшення розміру земельного податку для місцевих підприємств виробничої сфери”, – підсумовує кандидат на посаду міського голови Львова Ігор Васюник.
особливий погляд
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7713 / 1.59MB / SQL:{query_count}