Реставрація Личакова: що вже зробили

Польська комісія перевірила оновлення надгробків на Личаківському цвинтарі у Львові

Цього року українські та польські реставратори працювали над дев'ятьма могилами на Личаківському кладовищі. Серед них і Каменяр, що над Франковим похованням. У вівторок, 6 жовтня, комісія з Польщі перевірила реставрацію надгробків, інформує zaxid.net . 
Українські та польські реставратори  працюють пліч-о-пліч на цьому кладовищі від 2008 року. Вже й заприятелювали. За цей час у спільному проекті „оживили“ з півсотні надгробків (а це понад 20 млн грн з польської “кишені”). У 2015-ому на дев’ять могил виділили теж чимало, тому поляки й вирішили перевірити роботу.
“Фундація культурної спадщини отримала від Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща грант на суму 445 тисяч злотих”, – зазначив представник Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща Міхал Міхалський.
Надгробок Франка, кажуть реставратори Тарас Бенях і Кшиштоф Юрків, відчищали піском. Обробили шви між кам’яними блоками, аби не потрапляла волога, почистили та навоскували каменярів. 
“Хотіли подякувати директору цвинтаря, що він нас витримав цілий той час. Бо тут така пилюка була… Дуже важко було пережити ті дні. Мабуть, туристи нарікали, але він все ж таки нас відстояв”, – кажуть реставратори. 
Співпраця тішить, і обидві сторони готують не лише новий список надгробків для відновлення. 
“Встигнемо не тільки з пам’ятниками спадщини упоратися. Зараз такий час (хоча, можливо, це не до кінця культурно), що, може, разом і спільний танк зробимо”, – поділився планами Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд.
Тим часом у вівторок, 6 жовтня, спільними зусиллями Львівської міської ради та Міністерства культури Польщі закінчили реставраційні роботи з відновлення колони святого Христофора, яка датується ХIV ст. та є у дворику Вірменської церкви. Вартість реставрації – близько півмільйона гривень. Над відновленням пам’ятника працювали польський та український реставратори  – Анджей Газберук і Юрій Островський.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8271 / 1.53MB / SQL:{query_count}