Наш проспект буде зеленим

Жителі Шевченківського району зібрали понад 48 тисяч гривень – це навіть більше, ніж було потрібно для озеленення проспекту Чорновола

фото: прес-служба ЛМР
Уже через два тижні проспект Чорновола постане у всій красі: замість аварійних тополь пішохідні переходи від велодоріжок відділятимуть розлогі платани. На дерева зібрали кошти самі жителі. Як писала “Пошта”, ініціатором виступив громадський активіст і працівник департаменту розвитку Львівської міськ­ради Олександр Шутюк. Він у власному блозі написав звернення та номер окремого рахунку.
“На озеленення вулиць місто виділило трохи менше 100 тисяч гривень. Проте у Шевченківському районі водночас із ремонтом проспекту Чорновола облаштовують сквер на Хмельницького, де також мають висаджувати дерева, тож грошей на проспект Чорновола бракувало. Звісно, можна було просити про збільшення бюджету, але на це треба багато часу. Тому розпочали збір коштів на дерева серед жителів району. Для цього активісти відкрили окремий банківський рахунок”, – пояснив Олександр Шутюк.
Він додав, що таким чином сподівалися зібрати лише половину суми впродовж місяця, проте вже за два тижні на рахунку було 48 тисяч!

фото: прес-служба ЛМР
Загалом із 27 серпня на ділянці від вулиці Під Дубом до Липинського зрізали 24 дерева, 14 із яких – аварійні. Натомість планують посадити 32 платани вартістю 1400 грн за саджанець. Окрім того, сформують лінію завдовжки 180 м із 360 низькорослих кущів, які коштують у середньому по 80 грн.
“Часто запитують, чому саджанці такі дорогі. Справа в тому, що ми придбали дерева вже з майже сформованою кроною і заввишки 4-5 метрів. Це дає гарантію, що вони приживуться. Крім того, дерева не псуватимуть бруківку, як тополі чи дуби”, – розповідає Олександр Шутюк.
Окрім нових насаджень, на проспекті Чорновола вже через два тижні з’являться зручності для пішоходів і велосипедистів, які коштували місту 2,5 млн грн. Зараз тривають роботи зі зміни хідників, встановлення поребриків і прокладення велодоріжки протяжністю 700 м в обидві сторони. Таким чином з’єднають відрізок від вулиці Куліша до Липинського. Як зазначають у мерії, до кінця року Львів буде оснащений неперервним маршрутом для роверів зі спального району до середмістя – від Збоїщ до площі Міцкевича – протяжністю 10 км. А вже після завершення ремонтних робіт на Богдана Хмельницького, Чорновола і площі Різні у Львові буде близько 70 км велодоріжок.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8709 / 1.54MB / SQL:{query_count}