Продуктова економіка

Львівські товари розширюють географію, а ціни на деякі продукти стабільно нижчі, ніж в інших регіонах

Експерти відзначають істотне збільшення інтересу серед імпортерів до товарів українського виробництва. Неабияку роль у підвищенні попиту на вітчизняні товари відіграють нововведення, які наша держава отримала від Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема, скасування ввізних мит на поставку продукції до країн Європейського Союзу, інформує прес-служба ЛОДА.
“Цими преференціями успішно користаються й товаровиробники Львівщини, які значно розширюють свій експортний потенціал”, – розповідає директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської ОДА Василь Лозинський.
До прикладу, уже з початку 2015 року ПАТ “Львівський холодокомбінат” розширило географію експорту продукції ТМ “Лімо” (морозиво, вареники, напівфабрикати, пельмені, овочеві та фруктові суміші) до чотирьох держав: Молдови, Грузії, Азербайджану та Ізраїлю, тоді як минулого року продукцію підприємства реалізовували лише на внутрішньому ринку та в Молдові.
Також перші поставки в Польщу своєї кондитерської продукції ТМ “Bandinelli” цього року здійснило ПАТ “Концерн Хлібпром”. Аналогічні товари планують поставляти і в прибалтійські республіки та країни ЄС. Зазначимо, що сухарну продукцію та сухий квас ПАТ “Концерн Хлібпром” реалізують через мережу супермаркетів у Німеччині, Іспанії, Італії та Франції, а житні сорти хліба і батон “Сихівський” уже декілька років у замороженому вигляді експортують у США та Канаду.
На споживчому ринку Львівської області, за даними моніторингу цін, станом на 20 липня, порівняно з іншими регіонами України, нижчими за середні по Україні були ціни на 14 із 25 товарів.
Зокрема, ціни на крупу гречану, сметану та масло вершкове жирністю 72-73% найнижчі в Україні. Натомість ціна сиру м’якого жирністю 9% на третьому місці, птиці – на сьомому,  рису та буряка – на восьмому,  на хліб із борошна першого ґатунку та хліб житній, житньо-пшеничний, картоплю – на десятому місці. Також на Львівщині порівняно низькі ціни на цукор, капусту, сало і свинину.
Вищими за середні по Україні були ціни на 11 то­варів, а саме: яловичину, моркву, макаронні вироби, цибулю, олію соняшникову, молоко жирністю 2,5%, яйце куряче, борошно пшеничне вищого ґатунку, ковбасу варену першого ґатунку. Також в області порівняно дорогий бензин марки А-95 та дизпальне, у решті областей ці товари дешевші. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8228 / 1.54MB / SQL:{query_count}