У Львові рух транспорту за графіком неможливий!

“Пошта” з’ясувала, чому перевізники проігнорували прохання міського голови подати графіки руху міського транспорту

фото: Андрій Польовий
Львівські маршрутки їздять як заманеться. Стоячи на зупинці в дощ чи то у спеку, кожен із нас, певно, мріяв про конкретний графік руху міського транспорту. Ближче до виборів про це згадав і міський голова – зо­бов’язав усіх міських перевізників скласти реальний графік руху маршруток і надати його до 20 липня та пообіцяв, що в разі невиконання “полетять голови”. 
“Я хочу як нормальна людина приходити на зупинку і бачити правдивий графік, аби маршрутки приїжджали секунда в секунду. До 20 липня це зобов’язання треба виконати. Якщо цього не буде, полетять голови”, – заявив минулого тижня Андрій Садовий під час апаратної наради з управлінцями міськ­ради. 
Окрім самого графікa, перевізники мали би встановити інформаційні таб­ло на кожній зупинці громадського транспорту, аби пасажири могли орієнтуватися, коли саме прибуде потрібна маршрутка. В управлінні транспорту вже заявляють про те, що контролювати виконання графіка водіями маршруток можна буде за допомогою GPS-навігаторів, якими обладнаний кожен автобус. Нагадаємо: ще торік львівські маршрутки завершили оснащувати GPS-приймачами. Як інформувала прес-служба міськради, програма, яку створив підрядник – компанія SoftServe, наразі не дозволяє виводити інформацію про пересування транспорту в інтернет. Вона доступна лише в офлайн-режимі. До початку 2017 року мають реалізувати технічне забезпечення – тоді й стане можливим відображення всіх маршрутів в інтернеті.
Натомість перевізники проігнорували погрози міського голови, і на це в них є свої аргументи. Тож конкретних графіків руху міського транспорту ані Андрій Садовий, ані самі львів’яни наразі не побачать. В управлінні транспорту міськради кажуть, що графіків нема й не буде, бо “щодругу вулицю ремонтують”! 
“Графіки руху є за кожним маршрутом, і вони зазначені в паспорті громадського транспорту. Втім через ремонти дороги на кожній другій вулиці маршрутки постійно запізнюються. Зрештою, центр також не до кінця розвантажений. Дотримуватися графіків важко, особливо в час пік. Далеко не всі міські маршрути їздять із інтервалом 7-10 хвилин. Усе залежить від протяжності маршруту й кількості автобусів на ньому”, – зазначив начальник управління транспорту міськради Віктор Щир.
Перевізники ж певні: говорити про чіткі графіки руху транспорту варто лише після того, коли вирішать низку питань, пов’язаних із не до кінця облаштованими зупинками та збитковістю пільгових перевезень. Також перевізники запропонували міській владі розділити їхні обов’язки. Своє звернення вони розмістили на сайті Асоціації перевіз­ників Львівщини (loo-vaap.nethouse.ua).
“Для досягнення поставленої міським головою цілі необхідно провести чітке розмежування обов’язків міської влади й перевізників, а саме: міська влада організовує реалізацію квитків на проїзд, відповідно і збір коштів, контроль за дотриманням пасажирами правил користування громадським транспортом і притягнення до відповідальності за безквитковий проїзд, оплачує автотранспортним підприємствам виконану роботу. Автотранспортні підприємства забезпечують подання для обслуговування пасажирів технічно справних і належного санітарно-гігієнічного стану автобусів, виконання погоджених графіків роботи, безпечне і якісне перевезення пасажирів”, – зазначили у своєму зверненні перевізники.

26.07.2015 11:24
Вадим Полещук

У Львові неможливо навести порядок з маршрутками,а у Вінниці весь транспорт суворо за графіком.Що пропонують перевізники-жити у Вінниці?


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7929 / 1.58MB / SQL:{query_count}