Дім для культурного освоєння

Коли у Львові з’явиться кримський культурний центр – невідомо, депутати наразі не проголосували за виділення приміщення для “Кримського дому”

Незабаром мине рік з часу, відколи кримці, котрі бажають освоїтись у Львові, говорять про “Кримський дім” – кримськотатарський культурний центр, який мав би стати своєрідним осередком для вільного спілкування та реалізації спільних iз галичанами проектів. Нині у Львові проживає близько двох тисяч кримських татар, які прагнуть зберегти свою мову, культуру та релігію, тож такий центр, певні кримці, мав би сприяти збереженню культурної ідентичності. 
Як інформує Гал-Info, приміщення за адресою вул. А.Тесленка, 4 хотіла взяти громадська організація “Кримськотатарський культурний центр”. Наразі будівля є в поганому стані та потребує заміни комунікацій. “Депутати мали більше місяця, аби поїхати та подивитись на приміщення. Ми їх запрошували, однак ніхто не зголосився. Приміщення має два поверхи. На першому є велика кімната, де ми плануємо проводити зустрічі, різноманітні культурні заходи та кінопокази. Також тут розміщені менші кімнати, де можна проводити консультації. Другий поверх, площею в 307 квадратних метрів, також поділений на кілька кімнат. Ми плануємо розмістити тут навчальні класи”, – розповів Алім Алієв, співзасновник громадської ініціативи “Крим SOS”, співзасновник ГО “Кримськотатарський культурний центр “Кримський дім у Львові”.
За його словами, кримськотатарська громада готова взяти на себе реставрацію та ремонт приміщення. Для цього планують залучити кошти іноземних грантів, приватні фонди та меценатів.
“Кримський дім у Львові” призначений не лише для кримських татар. “Це мав би стати центр із різноманітними культурними заходами. Також плануємо тут розмістити мовні гуртки з вивчення кримськотатарської, української, англійської мов. Туди могли б приходити всі охочі львів’яни”, – зазначив Алім Алієв.
Він також зазначив, що потреба в культурному центрі гостро постала через анексію Криму. “В часи депортації кримських татар із 73 народних ремесел ми зберегли лише чотири. Зараз ми бачимо, що з анексією Криму ми можемо знову втратити свою культурну спадщину”, – наголосив Алім Алієв.
Натомість депутати під час сесії Львівської міської ради не проголосували постанову про надання приміщення за адресою вул. А.Тесленка, 4 в користування ГО “Кримськотатарський культурний центр”. За постанову проголосували лише 27 депутатів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7923 / 1.54MB / SQL:{query_count}