Хочемо чітких графіків!

У pатуші вимагають графіків руху міських маршруток, перевізники висловлюють низку своїх вимог. Міський голова дав час до 20 липня, інакше – “полетять голови”

У львівських маршруток має з’явитись детальний розклад руху. Цього вимагають містяни, відповідно й міський голова Львова, натомість перевіз­ники, як звично, мають чимало аргументів проти. Чому ж реальні графіки зробити неможливо?
Очільник Львова зо­бов’язав усіх міських перевізників скласти реальний графік руху маршруток й надати його до 20 липня, у разі невиконання “полетять голови” пригрозив він. За тональністю зрозуміло, що місцеві вибори-2015 не за горами і в мерії нарешті зарухалися. 
“Я хочу як нормальна людина приходити на зупинку і бачити правдивий графік, щоб маршрутки приходили секунда в секунду. Ми говорили, що до 20 липня це має бути виконане. Якщо цього не буде, то полетять голови”, – заявив Садовий під час апаратної наради з управлінцями міськ­ради цього тижня. 
Окрім самого графікa, перевізники мають встановити інформаційні таб­ло на кожній зупинці громадського транспорту, аби пасажири могли орієнтуватись, коли саме прибуде потрібна маршрутка. В управлінні транспорту вже заявляють про те, що контролювати виконання графіка водіями маршруток можна буде за допомогою GPS-навігаторів, котрими обладнаний кожен автобус. Нагадаємо, ще торік львівські маршрутки завершили оснащувати GPS-приймачами. Як інформувала прес-служба міськради, програма, яку створив підрядник – компанія SoftServe, наразі не дозволяє виводити інформацію про пересування транспорту в інтернет. Вона доступна лише в офлайн-режимі. До початку 2017 року має бути реалізоване технічне забезпечення, тоді й стане можливим відображення всіх маршрутів в інтернеті.
Тим часом перевізники відреагували на прохання й погрози міського голови щодо розміщення на зупинках графіків руху маршруток і їх дотримання. Своє звернення вони розмістили на сайті Асоціації перевізників Львівщини, loo-vaap.nethouse.ua. Тож пропонуємо шість аргументів від перевізників: 
–  Якщо ми говоримо про “маршрутки” (автобуси, які працюють в режимі “маршрутне таксі”) і вимагаємо, щоб вони зупинялись на визначених зупинках, то суперечимо самому визначенню режиму роботи львівських автобусів. Адже, працюючи в режимі “маршрутного таксі”, автобуси повинні зупинятися на вимогу пасажира в місцях, не заборонених правилами дорожнього руху. Нагадуємо, що усі автобуси, які обслуговують міські регулярні маршрути, у Львові працюють в режимі “маршрутне таксі”. Тобто перш за все необхідно вносити зміни до чинних договорів.
–  Дуже хотілося би побачити на автобусних маршрутах у Львові облаштовані зупинки громадського транспорту із заїзними кишенями для посадки-висадки пасажирів, де дійсно можна би було цивілізовано розмістити графік руху автобусів та знаки зупинок громадського транспорту.
– Необхідно забезпечити перевагу в русі громадського транспорту перед іншими видами транспорту, а в місцях, де дозволяє дорожня інфраструктура, організувати виділені смуги для громадського транспорту.
– Заздалегідь при плануванні ремонту доріг, якими пролягають автобусні маршрути, змінювати рух із відповідними обмеженнями для інших видів транспорту цими шляхами, аби уникати корків.
– Необхідно врешті-решт обличчям повернутися до проблеми компенсації автотранспортним підприємствам збитків від пільгових перевезень. Компенсація має бути вчасною і повною. Зараз автотранспортним підприємствам Львова компенсація виплачується невчасно і ледь покриває 10% від загального об’єму наданих пільговикам послуг.
– Для досягнення поставленої міським головою цілі необхідно провести чітке розмежування обов’язків міської влади і перевізників, а саме:
– міська влада організовує реалізацію квитків на проїзд і відповідно збір коштів, контроль за дотриманням пасажирами правил користування громадським транспортом і притягнення до відповідальності за безквитковий проїзд та оплачує автотранспортним підприємствам виконану роботу;
– автотранспортні підприємства забезпечують подачу для обслуговування пасажирів технічно справних і належного санітарно-гігієнічного стану автобусів, виконання погоджених графіків роботи, безпечне і якісне перевезення пасажирів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8080 / 1.56MB / SQL:{query_count}