Синютка на боці громади

Керівник Львівщини категорично відмовився погоджувати кандидатуру Ігоря Кондра на посаду керівника обласної податкової без проходження процедури відкритого конкурсу за участі громадськості

фото: Андрій Польовий
Очільник області вступив у конфлікт із керівництвом ДФС України, відстоюючи інтереси громади. Нагадаємо, що у Львові вже майже місяць неспокійно: громадські активісти пікетують Львівську обласну фіскальну службу через непрозору процедуру призначення голови відомства. Обіцяють стояти доти, доки обласну податкову не очолить переможець відкритого й чесного конкурсу! 
Як уже писала “Пошта”, згідно з результатами конкурсу, який завершився ще в березні, на посаду мали б претендувати Маркіян Мальський і Михайло Коропецький. Утім голова ДФС України Роман Насіров запропонував призначити на неї (без конкурсу!) Ірину Столярик – нинішнього керівника ДФС Івано-Франківщини. Це обурило львівських активістів і підприємців, тож вони розгорнули безстроковий пікет під будівлею податкової. 
У ситуацію втрутився  голова Львівської ОДА Олег Синютка й подав звернення до Романа Насірова з проханням призначити Маркіяна Мальського або Михайла Коропецького начальником податкової Львівщини. Проте  жоден із претендентів не приступив до виконання обов’язків… 
Після 16 червня активісти заблокували заїзд на парковку податкової, “підперли” всі входи і виходи будівлі автомобілями й обклали горами шин. Усередину не впускали ані працівників фіскальної служби Львівщини, ані підприємців, які прийшли здавати звіти. 
Представники громадських організацій скерували на ім’я Президента України, прем’єр-міністра, міністра фінансів, голови ДФС України та голови Львівської ОДА звернення, в якому просили до
22 червня дати публічну оцінку дій Романа Насірова, однак відповіді не дочекалися. Тоді активістів підтримав керівник Львівщини Олег Синютка, який пообіцяв повторно звернутися з листом  до головного податківця країни. 25 червня очільник області виконав свою обіцянку – у зверненні чітко прописав вимоги до головного фіскала країни, які попросив виконати до
10 липня. Активісти  ж пообіцяли не палити шин.

Насіров чомусь не чув завдання Порошенка

На нараді із силовиками у Львові Президент України Петро Порошенко наголосив, що призначення керівника Головного управління ДФС у Львівській області має відбуватися прозоро й обов’язково за участі громадськості. 
“Я спілкувався з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою, аби обрання керівника ДФС у Львівській області відбувалося прозоро і з залученням громадськості. Це моє доручення вам і голові ОДА. І Насірову перекажіть... Це викличе довіру до подальших кроків новопризначеного керівника і буде надійною запорукою того, що ми не спровокуємо протестів, тиску чи несприйняття”, – зазначив глава держави.
Водночас головний фіскал відверто проігнорував завдання Порошенка. У своєму листі за 6 липня на ім’я Олега Синютки голова ДФС України Роман Насіров запропонував погодити кандидатуру першого заступника начальника ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області Ігоря Кондра.
Синютка поводиться не лише як посадовець, а як справжній львів’янин. Це вартує оплесків і поваги
Очільник Львівської ОДА у відповідь нагадав головному податківцеві країни про завдання глави держави і зазначив, що не призначить кандидатуру Кондра. 
“У зв’язку з тим, що запропонований Вами кандидат не пройшов процедури відкритого конкурсу за участі громадськості, про що неодноразово Вам наголошувалось, Львівська обласна державна адміністрація не може погодити кандидатуру пана Ігоря Кондра. Вкотре пропоную Вам провести публічний конкурс із залученням громадськості й підтверджую свою позицію погодити будь-яку кандидатуру, яку запропонують за результатами відкритого конкурсного відбору!” – наголосив у листі Олег Синютка, інформує прес-служба ЛОДА. 

Львів так просто не здасться!

Активісти такі дії очільника Львівщини неабияк схвалюють. Мовляв, посадовець чітко дотримує слова, відстоюючи позицію цілої області. Люди хочуть, аби керівника відомства обрали чесним шляхом і щоб він повернув довіру платників податків до фіскальної служби, працюючи на благо місцевого бізнесу. 
“Мене як песиміста стосовно посадовців дії Олега Михайловича вражають. Керівник Львівщини ще від початку конфлікту пообіцяв відстоювати нашу позицію і, що найголовніше, цілком дотримує слова. Синютка поводиться не лише як посадовець, а як справжній львів’янин. Це вартує оплесків і поваги!” – зазначив “Пошті” громадський активіст Олег Радик.
Якщо Насіров не розуміє і не хоче розуміти позиції львівських активістів, то перейдемо до ще радикальніших дій – настоюватимемо на звільненні посадовця"
Співрозмовник також наголосив, що не мав би нічого проти Ігоря Кондра, якби податківця призначили чесним і відкритим конкурсом. 
“Конкурс повинен бути, інакше буде люстрація! Львів уміє стояти на своєму і неодноразово це доводив. Нам наперекір іти важко, хоча пан Насіров, здається, нікого не боїться, навіть Президента! До слова, Насіров офіційно вважається найбагатшим посадовцем України. Також разом із іншими активістами Львова ми подали в суд на Романа Насірова, бо він порушує закон і суміщає посаду керівника ДФС України й народного депутата. Побачимо, що з цього буде”, – зазначив Олег Радик.
Якщо головний фіскал країни і далі ігноруватиме львівських активістів на чолі з керівником області Олегом Синюткою, протестувальники вимагатимуть звільнення пана Насірова. 
“Якщо Роман Насіров не розуміє і не хоче розуміти позиції львівських активістів, ми перейдемо до ще радикальніших дій – настоюватимемо на звільненні посадовця. Як так може бути, що впродовж довгого часу Насіров не спромігся надати керівника львівської податкової безпосередньо за результатами конкурсу?! Добре, що хоч Олег Синютка нас підтримує і робить усе можливе, аби ті шини не задиміли”, – зазначила “Пошті” голова ГО “Варта-1” Наталія Шелестак.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8003 / 1.59MB / SQL:{query_count}