Львів без коней – не Львів!

Дух середньовіччя панує у місті Лева навіть у XXI столітті. “Пошта” довідалася, як львів’яни ставляться до карет із кіньми в середмісті

фото: gidy.lviv.ua
Львів – культурна столиця України, яка сміливо може конкурувати з багатьма європейськими містами. Він захоплює туристів не лише прекрасною архітектурою, а й багатою історією. 
Містяни пишаються тим, що тут народились, адже саме у Львові люди вперше у Європі почали літати на повітряних кулях, тут винайшли гасову лампу, відкрили перші в Україні виші (Львівський національний університет імені Івана Франка та Національний університет “Львівська політехніка”). Перша в Україні міська пошта і театр з’явилися також тут.
Сьогодні Львів – один із найбільших туристичних центрів України. Місто розвиває цю галузь щодня. Так, навіть перший в Україні готель “Під римським цезарем” з’явився теж у Львові ще в 1785 році. У 1878-ому стало зрозуміло, що без громадського транспорту місто жити не може, тож міська рада оголосила конкурс на прокладання трамвайних шляхів.
Перший в Україні кінний трамвай з’явився у Львові 3 травня 1880 року. Він називався  “Tramway Lwowski”, оскільки тоді в місті була найпоширеніша  польська мова. Окрім нього, у Львові існували інші види громадського транспорту: омнібус (1835 рік), кінний трамвай (1884 рік), електричний трамвай (1894 рік). Відтоді минуло вже не одне століття, омнібуси та кінний трамвай у місті замінили на електричні трамваї, тролейбуси та автобуси, проте карети з кіньми у Львові їздять донині.

фото: lvivcenter.org

Коні та карети все впевненіше стають частиною антуражу нинішнього Львова. Одягнені в костюми, пошиті під старовину, фірмани, їздові, гарні карети, якими можна поїхати на екскурсію містом або кататися центром, стають усе популярніші серед львів’ян. Воно й не дивно…Куди ж Львів без коней?
Звісно, у всьому є свої переваги та недоліки. Далеко не всі містяни підтримують ідею з кіньми. Є серед львів’ян і туристів ті, кому коні все ж дуже до вподоби, як і катання з вітерцем у каретах. Проблема ж у тому, що влітку від наших хвостатих друзів не завжди гарно пахне, а інколи вони можуть залишити “приємний” сюрприз для жителів і туристів посеред дороги на головному проспекті міста. 
Проблема є, проте її можна усунути. У більшості європейських міст кінні екскурсії дуже популярні. У Європі коней використовують навіть поліцейські! До прикладу, в Канаді ще з 1920-тих  працює канадська королівська кінна поліція, і поліцейські спокійно розгулюють містом верхи на конях. А з 4 липня 2015 року і в нашій столиці має з’явитися кінний патруль. У Відні їздять карети з кіньми, що є окрасою міста, як і в нас. Єдине, що турбує більшість львів’ян: чи нормально доглядають тварин, у якому стані їх запрягають і чи добре їх годують.
Карети з кіньми допомагають нам відчути атмосферу стародавнього Львова
“Проблеми з конячими фекаліями можна вирішити просто. Достатньо встановити водяні бочки для змиву (так, як це зробили в Австрії). Неприємний запах у місті є, проте це не страшна проблема. Жителі Відня до цього ставляться спокійно. Я була свідком  випадків, коли у Відні на дорогах лежали конячі фекалії. Звісно, їх згодом прибрали, проте ніхто з цього проблеми не робив. Якщо вже говорити про те, чи потрібні місту коні, то це має вирішити влада разом із жителями, провести відповідне опитування, зважити всі за і проти. На мою думку, коні у Львові можуть бути, головне, щоб  після них прибирали”, – каже Марія, львів’янка.
Зі слів студентки Оксани Шиверюк, карети з кіньми допомагають нам відчути атмосферу стародавнього Львова. “Звичайно, бачити недоглянутих тварин або чути неприємний запах від них не хочеться. Я вважаю, що їх власники повинні докладати максимум зусиль для догляду. Здоров’я та відповідне харчування дуже важливі для тварин”, – розповідає студентка.
“Львівські коні  це казково. Приємно бачити цих тварин у старовинному місті, адже саме з них починалися перші перевезення. Я з Італії, у нас у центрі багатьох міст такого не побачиш, хіба на якихось урочистих подіях або весіллях. В Італії туристи на конях не покатаються, а у Львові така змога є. Це чудово. Звісно, власники коней повинні стежити за чистотою та охайністю цих милих тварин”, – каже Джон, турист з Італії.
Перший в Україні кінний трамвай з’явився у Львові 3 травня 1880-го
“До карет із кіньми ставлюся нейтрально. Я зауважувала, що від них у місті інколи неприємно пахне, проте не бачу в цьому нічого смертельного. Львів без коней не обійшовся би, адже це прикрашає наше місто. З давніх часів вони були і, надіюсь, будуть і надалі. Приємно, що коней справді доглядають. Я бачила, як власники карет прибирають після них. Це дуже тішить. Ніколи не бачила конячих фекалій на вулицях нашого міста, які лежали б довго. Єдине, що мене тривожить, то це здоров’я тварин, тому прошу власників не випускати їх у 30-градусну спеку, бо для них це смертельно!” — каже Олександра, пенсіонерка.
На думку львів’янки Катерини, коні у Львові – це чудова туристична приманка. “Львів як старовинне архітектурно багате місто не може обійтися без коней, адже вони є окрасою і своєрідною родзинкою міста. Для економіки та туристичної популярності Львова це дуже добре. Ніколи не зауважувала конячих фекалій на вулицях міста, можливо, мені щастило. Може, їх і справді ніколи не було. Коні, звісно, – бізнес, а також культурна окраса міста. Не бачу в цьому нічого поганого”, — розповідає співрозмовниця.
фото: lvivcenter.org 
“Мені як туристу дуже подобається, що у Львові є коні, адже можна не лише пішки пройти містом і оглянути його, а й покататися на кареті, як це було в середньовіччі. Зі мною сталася делікатна ситуація – я ледь не вступила в конячий “сюрприз”. Тут уже справа за власниками тварин. Перевізники повинні зважати на такі нюанси, адже інколи такі ситуації можуть зіпсувати не тільки настрій, але й враження про місто, – каже Оксана, яка приїхала до нашого міста як турист.
– Якщо  зважити плюси та мінуси, то, звісно, я за те, щоб коні у Львові були. Хай будуть коні, але не буде какашок! У Європі з цим усе дуже серйозно. Там дуже великі штрафи, якщо фекалії лежать на вулицях міста. Перевізники їздять з пакетами і одразу прибирають за тваринами. Там нема такого, що ти покатався, кінь навалив, а потім ти в це вступив”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8513 / 1.59MB / SQL:{query_count}