Коли будуть чисті маршрутки?!

Вартість проїзду зросла, а якість обслуговування залишилась незмінною

фото: Андрій Польовий
Еволюція маршруток пройшла довгий етап розвитку – від  Peugeot J9 Karsan до “Богданів” і “Еталонів”. Втім, вічна проблема міст, зокрема і Львова, – брудні маршрутки – залишилась незмінною.
У сучасному житті людини транспорт відіграє чи не найголовнішу роль. Великі міста неможливо уявити без громадського транспорту. Щодня містяни їздять тролейбусами, трамваями та маршрутками. Хоча й любимо казати, що ми європейське місто, втім, до європейських стандартів ох як далеченько!
Обшарпані крісла, брудний салон, липкі поручні, запилені вікна, неохайний водій – і це ще не повний перелік проблем у наших маршрутках. Сумно від цього всього. Але вирішувати цю проблему ніхто, на жаль, не поспішає. Тарифи на проїзд ростуть і ростуть, а якість перевезення так і не змінюють!
Львівські водії часто-густо не дотримуються графікa руху, сваряться з пасажирами, не слідкують за чистотою не те що у салоні, але й своєю особистою. Брудний одяг, неохайність, неприємний запах… Так, так, саме такими є частина (звісно, не всі) львівських водіїв.  На жаль. Невже так важко слідкувати за власною гігієною? Натомість у Києві і маршрутки, і самі водії куди чистіші. А чим Львів гірший за столицю?! Нічим! З іншого боку, самі містяни також мають дбати про чистоту у транспорті. Навіщо лузати насіння в автобусі, кидати папірці від цукерок чи обдирати сидіння?!
“На сьогодні всі перевіз­ники запускають мийки, згодом їздити буде приємніше. Якщо брати, до прикладу, комунальний транспорт АТП-1, то планується закупити якісне обладнання, зокрема пилососи, щоби прибирати салон, але це з часом”, – зазначив “Пошті” начальник управління внутрішньої політики Львівської міськради Андрій Шевців. 
Посадовець також зауважив, що насправді багато залежить і від пасажирів, адже за кордоном ніхто не розмальовує салони маршруток, а також не псує сидінь. “Я погоджуюсь, що за 4 гривні має бути зовсім інший вигляд маршрутки, вона має бути чистішою, а водій має бути охайний, проте й пасажири теж мають думати про чистоту і порядок. Чому в одного містянина чисті туфлі, а в іншого брудні? Все залежить від культури та ментальності”, – наголосив Андрій Шевців. 
Громадський активіст Дем’ян Данилюк стверджує, що львів’янам взагалі… не потрібні маршрутки. “Електротранспорт і автобуси – жодних маршруток! Маршрутка це символ “постсовка” або країни третього світу”.
Активіст приводить до прикладу більшість країн-сусідок на захід і південь від України,  де мають значно кращий громадський транспорт, а відповідно і вищу якість життя. А також активіст вважає що, допоки не буде чіткого обліку пасажирів і місто не буде доплачувати перевізникам за фактично виконану роботу – нічого не зміниться.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8176 / 1.54MB / SQL:{query_count}