VIP-маршрутка: чи потрібна львів’янам?

У місті запровадили транспортну новацію. “Пошта” довідалась, чи готові пасажири платити більше за зручний доїзд, що є перевагою, а що є недоліком експерименту

фото: zaxid.net
У місті Лева вже тиждень курсують маршрутки підвищеного комфорту, проте очікуваної популярності вони наразі не мають.
З минулого тижня, а саме з п’ятниці, 19 червня, із Сихова до центру міста почав курсувати новий вид транспорту – маршрутки підвищеного комфорту. У кожному – 7-8 сидячих місць. Мікроавтобуси їздять з 07.00 до 00.00, з інтервалом 10-15 хв. Маршрут п’яти машин: Сихів – Новий Львів – вул. І. Франка – Центр – пл. Різні. Вартість проїзду у маршрутці підвищеного комфорту ледь не в чотири рази більша, ніж у звичній, рейсовій. За комфортну поїздку заплатити доведеться 15 грн.
Маршрутки обладнані кондиціонером, а водії пропонують пасажирам безкоштовно почитати свіжу газету чи  випити мінеральної води. Також у транспорті можна розраховуватись платіжною карткою та за бажанням отримати інформацію про відправлення з кінцевих зупинок та підсадку на маршрут пасажирів за допомогою GPS. За окрему плату пасажирам пропонують купити жувальні ґумки, замовити у водія каву чи придбати вологі серветки. Також планують обладнати мікроавтобуси безкоштовним Wi-Fi, інформує прес-служба міськради.
До водіїв цього транспорту є особливі вимоги. Вони повинні бути привітними, одягненими в білу сорочку з краваткою, в холодний час – у піджаку. Обов’язковим елементом є бейдж з іменем та прізвищем.
Послугу, наразі як експеримент, запропонувало комунальне АТП-1, міська рада підтримала ініціативу. Заплановано, що  комфортабельні маршрутки курсуватимуть впродовж трьох місяців. Якщо ідея набере популярності серед містян, то, ймовірно, такий VIP-транспорт курсуватиме і в інших районах, заплановано рейси до Винник, Брюховичів і Рясного. А якщо ні, то містяни й надалі не матимуть альтернативи, вибір обмежуватиметься звичними маршруткою, тролейбусом, трамваєм чи таксі…   

Володимир, представник фірми-перевізника:
– Ми даємо людям право вибору. Є різні категорії людей, під кожну з них  створено відповідний вид транспорту. Їздити на таксі зараз дуже дорого, тому мешканці міста обирають дискомфортний, проте дешевший вид транспорту – маршрутку за 4 гривні. Маршрутки підвищеного комфорту, це щось середнє між звичною маршруткою і таксі. Думаю, що люди будуть користуватимуться ними. Платити за таксі доводиться більше в декілька разів. Наразі проект не виправдовує наші сподівання, адже не всі мешканці міста знають про новий вид транспорту. Певен: згодом люди все ж користуватимуться нашою послугою.
Іван, водій:
– Раніше я працював таксистом, зараз пробую себе в ролі водія VIP-маршрутки. Нонсенс в тому, що в перший день пасажирів було більше, аніж y четвертий. Мало людей знають, що таке міні-бус підвищеного комфорту. Звісно, це набагато вигідніше, ніж таксі. По часу, то міні-бус і таксі їдуть однаково, а по грошах – у декілька раз дешевше. Якщо говорити про кількість пасажирів, то впродовж дня вожу двоє-троє осіб, ввечері людей є більше. Вважаю, що на кожен товар є свій покупець. Та все ж важко сказати, чи “приживеться” цей проект у Львові.
Олександр, водій:
– Ми сподівались, що цей транспорт буде популярним і окупить себе, проте наразі не всі знають про такий вид маршрутного таксі. Людей їздить мало, проте ті, що їздять, залишаються задоволені, кажуть, що вже давно чекали на такий транспорт. Тішить, що є люди, які готові платити за комфорт. У більшості випадків це жінки з дітьми, або ті, в кого “чутливий нюх” до наших стандартних маршруток, в яких влітку особливо “приємно” їздити. 
Наш транспорт зручний тим, що за 20 хвилин (коли немає корків), можна спокійно доїхати до центру, ми не зупиняємося на кожній зупинці. Наразі ми з хлопцями працюємо “за ідею”, буси наші і зарплати нам ніхто не виплачує. Якщо наша пропозиція не буде популярною, то возити “повітря” і вбивати наш транспорт сенсу нема. Дивує те, що в перші дні проекту людей було більше, ніж зараз. У перший день бабуся пенсійного віку, в руках двадцятка, заходить в автобус зі словами – “Ну що, хлопці, коли їдемо?”. Незручно, що одну людину везти не вигідно, а поки дочекаєшся 2-3 людей то інші розійдуться по маршрутках. Напевно, було б актуальніше впустити в рух такі міні-буси у вересні, коли люди повернуться з відпочинку.
Святослав, студент:
– На Сихів їжджу кожного дня, бо тут живу. Ці VIP-маршрутки справді потрібний вид транспорту. Воджу авто, проте зараз воно в автосервісі і така альтернатива мені цілком підходить. Звик до комфортабельної поїздки, навіть по місту. Приємніше їхати в автобусі підвищеного комфорту, ніж y маршрутці, яка викликає в тебе суцільний негатив. На жаль, наші люди не звикли до такого виду транспорту, тому важко передбачити відповідний попит. Думаю, було б актуально впустити такі маршрутки і в інші райони міста, таким чином дізнатись, де така послуга була б найзатребуванішою. 
Ірина, львівянка:
– Я не чула про таку послугу, про такий автобус. Потрібна реклама, щоб люди знали, що таке є. Маршрутками їжджу кожного дня і вважаю, що 15 гривень за проїзд  є забагато, думаю, що пенсіонери зі мною погодяться. Я не готова платити таку ціну. А ті, кому по кишені такий транспорт, звісно, будуть користуватись ним.
Ганна, пенсіонер:
– Не всім людям потрібний такий вид транспорту, пенсіонери обирають транспорт подешевше. Молодь, мабуть, більше оцінить таку новинку. Мій внук, до прикладу, скористався би такою маршруткою. На звичайні маршрутки великі черги на кінцевих зупинках, в салонах некомфортно, тісно. Для Львова така ідея актуальна, а якщо було б дешевше, то взагалі – ідеально. Наприклад, у неділю, коли запізнююсь до церкви, то я би з радістю скористалась міні-бусом.
Святослав, підприємець:
– Про проект дізнався з інтернету. Насправді це дуже вигідно для людей, які кудись поспішають, адже ці маршрутки не зупиняються на кожній зупинці. Це майже те ж, що і поїздка у таксі, проте дешевша. Як мешканець Сихівського району,  безперечно, тішусь, що ввели експрес-таксі, адже люди давно на таке чекали. Мабуть, здебільшого ними користуватиметься молодь, пенсіонери, певне, не готові платити такі гроші за комфорт.
Оксана, фармацевт:
– Ставлюсь позитивно, це краще, ніж таксі. Жителі Сихова потребували такого транспорту. Вранці і ввечері з доїздом у цей район є проблеми. Маршрутки їздять, проте, дуже часто вони переповнені. Сихів найбільш густонаселений район Львова. Мабуть, таким експрес-таксі користуватиметься здебільшого молодь. Я, на жаль, скористатись ще не встигла. Тільки-но довідалась, що у нас таке є!
Олена, студентка:
– Я таким міні-бусом за 15 гривень ще не їздила, проте проект підтримую, із задоволенням скористаюся послугою. Про маршрутки підвищеного комфорту дізналась від друзів. Вранці чи в обід, я все ж обирала б маршрутку, тому, що це дешевше, проте, якщо говорити про вечірню пору, то, звісно, я за міні-бус. Мінусом є те, що потрібно чекати, поки бус набере потрібну кількість людей. Коли поспішаєш, то краще викликати таксі і заплатити більше, аніж чекати, допоки бус поїде.
Назар, охоронець:
– Не чув про маршрутки підвищеного комфорту… А маршрутками їжджу кожного дня, навіть, декілька разів. Мабуть, цей експеримент буде популярним. На звичайні маршрутки доводиться чекати 20 і більше хвилин, якщо міні-буси будуть їздити швидше, в них буде комфортніше, то я віддам перевагу їм.
Богдан, пенсіонер:
–Такий проект потрібен нашому місту. Якщо все буде комфортно, швидко і якісно, то жителі охоче будуть їздити саме міні-бусами. Головне, щоб водії довго не затримувались на збір людей, ніхто не буде чекати, поки  збереться потрібна кількість людей, а просто порозходяться на звичні маршрутки. Для того, щоб цей проект закріпився, має пройти трохи часу. Найголовніше, щоб засновники проекту подумали про рекламу, адже ніхто не знає, що є такий маршрут. І ще, можливо ціна – 15 гривень – не зовсім приваблива. Ввечері чи вночі можна їхати за такі гроші, а от вдень могли б трохи дешевшу ціну запропонувати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7957 / 1.61MB / SQL:{query_count}