А який приклад подаєте своїм дітям ви?

У Львові побільшало аварій за участі дітей. Даївці закликають батьків вчити синів і доньок азів дорожньої безпеки

З початком літа на вулицях нашого міста побільшало дітвори на велосипедах, скейтах і самокатах. На жаль, у Львові канікули – це ще й час збільшення кількості аварій і травмованих дітей. Все банально просто – біда стається через ігнорування правил дорожнього руху. 
Правоохоронці наголошують: дуже важливо змалку вчити дітей правильно орієнтуватися в дорожній ситуації і дбати про власну безпеку! Для цього батькам потрібно показувати їм особистий приклад і акцентувати увагу на важливості дотримання правил дорожнього руху. Бо якщо мама переходить дорогу на червоне світло, а дитині вдома гарно розказувала про правила дорожнього руху і зелене світло, то, ясна річ, доня чи син насамперед робитимуть так, як вона: переходитимуть дорогу на червоне!
“З початку червня (всього за 18 днів) у дорожньо-транспортних пригодах у Львові травмувалося 16 дітей. На жаль, одна дитина загинула. Торік було всього п’ять таких випадків. Цього року надзвичайно збільшилась кількість  дорожньо-транспортних пригод”, – розповіла “Пошті” прес-секретар ДАІ Львова Людмила Ліб.
Даївці наголошують батькам, аби ті знайшли час і докладно пояснили дітворі, як правильно поводитися на вулиці, що можна робити, а що категорично заборонено, чому легковажність украй небезпечна і які можуть бути наслідки, зокрема, для здоров’я. Ознайомте дітей з найважливішим правилом –  не можна вибігати на дорогу, в тому числі й на пішохідний перехід! Треба обов’язково зупинитися, переконатися, що нема небезпеки, і лише після цього йти далі.

Даївці вже укотре нагадують: якщо нема розмітки, переходити проїжджу частину можна тільки там, де дорогу добре видно в обидва боки. І головне, про що потрібно пам’ятати дітям: будь-які ігри на дорозі небезпечні, навіть у дворах, де машини заїжджають дуже рідко!
А ще батькам варто провести детальний інструктаж перед тим, як дитина сідає на ровер. За статистикою, саме велосипедисти доволі часто травмуються в ДТП. Це стається, як правило, через те, що діти виїжджають на дорогу, не маючи достатніх навичок керування двоколісним, пояснюють даївці. 
Правоохоронці нагадують, що виїжджати велосипедом на проїжджу частину дороги дозволено дітям з 14 років! Малюкам можна кататися на двоколісних лише там, куди не заїжджають машини. Для таких веломандрівок найкраще обирати парк, сквер або стадіон. Аби не поранитись, варто надягати захисні засоби – наколінники і шолом.
“Різке збільшення кількості велосипедів у місті призвело до масових ДТП. З 12 випадків у шести постраждали діти. Їм треба нагадувати правила безпеки. Як уже було сказано, дітям до 14 років заборонено їздити по дорозі. А навіть якщо й виповнилося 14, без знання правил не варто рухатися проїжджою частиною без навичок керування та без знань правил дорожнього руху. Велосипед – це вид транспорту, велосипедист – повноцінний учасник дорожнього руху, який повинен дотримуватись тих самих правил, що й водій будь-якого іншого виду транспорту”, – зазначила Людмила Ліб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7885 / 1.55MB / SQL:{query_count}