Жінкам – направо, чоловікам – наліво…

Чому львів’янам незручно подорожувати у змішаних купе і яку вони бачать альтернативу

фото: архів
Подорожувати потягом нині популярно. Ще б пак! Це доволі швидко і, що голов­не, економно. Та й квитки тепер можна забронювати в режимі онлайн, не виходячи з дому.  
Втім поїзд має і традиційні недоліки: взимку у вагонах холодно, влітку  дихнути нічим (у тих, де нема кондиціонерів), туалети смердять і сусіди трапляються вельми підозрілі, що вночі й ока не зімкнеш. 
Купуючи квиток, не знаєте, чого очікувати від подорожі, бо шумні компанії чи ласі до чарки пасажири за кілька годин їзди подарують вам незабутні враження. Тут і купе не допоможе!

Побажання від матусь

“Поверталася від мами з Київщини. Придбала купейний квиток, аби трохи спокійніше добратися додому. Та де там! Зі мною їхали два молоді хлопці, які були на підпитку, і ще чоловік, у якого так тхнули ноги, що очі виїдало. Двоє молодиків цілу ніч шастали до дівчат у сусіднє купе, а чоловік хропів так, що я не чула ані зупинок, ані оголошень. Подруга казала, що в нас є жіночі та чоловічі купе. Втім на касі мені сказали, що такі закінчились і є лише змішані. Чому не можна запровадити цілі вагони окремо для жінок і окремо для чоловіків?” – зазначила “Пошті” львів’янка Дарина.
Некомфортно подорожувати поїздом і матусям з дітками, зокрема, грудними малюками, тому вони також за роздільні купе.
Залізничні каси продають квитки в чоловічі та жіночі купе лише на деякі потяги. Загалом таких 12
“Потяг Чернівці – Київ. Я з грудною дитиною і три чоловіки в купе. У сусідньому – жінка з трирічним малюком і знову три чоловіки в купе. Погодувати дитину, переодягнути, переодягнутися самій – незручності для всіх, хто в цьому купе. Кажуть, колись були жіночі вагони. Чому їх скасували? Ця історія про те, що далеко не всі реформи, може, і більшість, у країні не потребують грошей, а потребують людей, яких вони турбують.
У нас звикли прикриватися єдиною фразою – “Нема фінансування”, але чесніше було б сказати, що нема бажання. Скільки треба мільйонів, мільярдів, щоб просто посортувати вагони й один вагон або кілька купе виділити для жінок і жінок з дітьми?! Я вже навіть не чіпляюся до того, що взагалі не передбачені місця для переповивання, вмивання дитини, сну (бо з окремої полиці дитина може вночі скотитися (ну і коштує зараз це ого-го!), а вдвох на одній спати дуже тісно). Це не потяги, а табірні бараки!” –  нарікає у Facebook користувачка Леся Воронюк.

Будуть скарги, будуть і роздільні вагони!

Як розповіли “Пошті” у Львівській залізниці, змога придбати квитки в купе з представниками однієї статі діє з 2010-го. Наразі попит на такі квитки залишається низьким, тому залізничні каси продають квитки в чоловічі та жіночі купе лише на деякі потяги. Загалом таких 12.
Розподіл пасажирів за статевою ознакою жодним чином не позначається на вартості квитків. Належність купе до жіночого або чоловічого визначатиметься за першим проданим у нього квитком.
“Якщо перший пасажир із купе зазначить, що бажає подорожувати з особами своєї статі, то касир занесе в базу інформацію. Наступні пасажири цього купе будуть або жінки, або чоловіки. Та не можу сказати, що така послуга користується великою популярністю. Вона, можна сказати, сама себе вижила, бо люди не так активно зголошувалися їхати саме таким чином”, – зазначила в розмові з “Поштою” прес-секретар Львівської залізниці Юлія Грабова.
Звернень чи скарг стосовно впровадження новацій від людей не надходило, тому людям, вочевидь, і так зручно подорожувати
На думку співрозмовниці, порозумітись із сусідами по купе можна завжди. Мовляв, це і вирішить усі питання. 
“Усе вирішує людське спілкування. Якщо ви подорожуєте з грудною дитинкою і хочете її погодувати, можете просто попросити сусідів вийти на кілька хвилин. Не думаю, що вам відмовлять. Та і звернень чи скарг стосовно впровадження новацій від людей не надходило, тому людям, вочевидь, і так зручно подорожувати”, – резюмує Юлія Грабова. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7872 / 1.57MB / SQL:{query_count}