Педагоги “помолодшають”

У Раді хочуть обмежити вік перебування освітян на посаді

фото: uamodna.com
У парламенті зареєстровано законопроект, який передбачає встановлення граничного віку перебування на посадах керівників, науково-педагогічних та педагогічних працівників навчальних закладів. Відповідний документ зареєстрований на початку червня, інформує Освіта.ua.
Автори законопроекту зазначають, що прийняття документа дозволить забезпечити впровадження принципу справедливої ротації, зумовить дотримання необхідного балансу між традиціями, досвідом та реалізацією новітніх ідей, а також дозволить здійснити оновлення педагогічних кадрів.
Як зазначають автори законопроекту, однією з головних причин, які зумовлюють виникнення та існування саме такого стану речей, є відсутність законодавчо визначеного принципу проведення справедливої ротації, який би забезпечив дотримання необхідного балансу досвіду та генерування нових ідей, що забезпечить престижність освітньої праці та стимулюватиме систематичне оновлення науково-педагогічних та педагогічних кадрів.
Датою набрання чинності законопроектом визначено 1 вересня 2016 року, а також двоступеневе впровадження граничного віку перебування на посадах науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів, а саме: до 31 грудня 2019 року: для осіб, які перебувають на керівних посадах – до 67 років; для осіб, які перебувають на інших посадах науково-педагогічних та педагогічних працівників  – до 69 років; для осіб, які перебувають на науково-педагогічних посадах професорів, та яким присвоєно вчене звання професора – до 72 років. А з 1 січня 2020 року – для осіб, які перебувають на керівних посадах – до 65 років; для осіб, які перебувають на інших посадах науково-педагогічних та педагогічних працівників  – до 67 років; для осіб, які перебувають на науково-педагогічних посадах професорів, та яким присвоєно вчене звання професора – до 70 років.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8059 / 1.54MB / SQL:{query_count}