Нова місія Федишина: хто за, а хто проти?

Новим секретарем Львівської міськради може стати депутат і бізнесмен Роман Федишин. Міський голова його наполегливо рекомендує, депутати ж вагаються

фото: Марічка Ільїна
Однією з топ-новин цього тижня стала інформація, що міський голова Львова на посаду секретаря Львівської міськради пропонує відомого бізнесмена і депутата міськ­ради Романа Федишина.
Як писала “Пошта”, 26 березня попередній секретар Львівської міськради Василь Павлюк склав свої повноваження і зараз працює Генконсулом України в Любліні (Польща). Весь цей час рада була без секретаря. Власне, одна з найважливіших функцій цієї особи – посередництво між депутатським корпусом і виконавчою гілкою влади. 
Деякі депутати кажуть, що працювалося геть непросто, тому вони наполягали, аби міський голова порадився з ними стосовно кандидатури на посаду секретаря, визначився і нарешті когось запропонував. Андрій Садовий із рішенням чомусь не поспішав, але раптом усім зробив сюрприз – у вівторок озвучив кандидатуру Романа Федишина.
Як писала цього року у квітні “Пошта” в матеріалі “Хто сидітиме із Садовим?”, на згадану посаду у приватних розмовах обговорювали кандидатури вічного опонента міського голови, керівника фракції ВО “Свобода” Любомира Мельничука. 
Говорили і про голову бюджетної комісії Яромира Самагальського, якого, до речі, деякі депутати вважали компромісним кандидатом. Також у розмовах лунали прізвища “ударівців” Артема Хмиза та Петра Адамика. Обговорили кандидатуру й Івана Гринди, екс-“свободівця”…
Повернімося до Романа Федишина. Депутати про колегу відгукуються здебільшого позитивно, навіть кажуть, що він міг би стати добрим секретарем ради, адже є “рівновіддаленим” і від більшості, і від певних фракцій. Поза тим, міські обранці обурюються, що Андрій Садовий не обговорював із ними кандидатури! У п’ятницю на черговому засіданні сесії міськради стане відомо, чи голосуватимуть депутати за Романа Федишина.  

Міський голова не порадився!

За регламентом, кандидатуру секретаря міської ради після консультацій пропонує міський голова. Якщо його пропозиція не набере голосів, кандидата пропонуватимуть депутати.  
“Звичайно, Роман Федишин – людина, яка зробила сама себе. Він провадить успішний бізнес і є, напевно, одним із найбільших платників податків у місті. Він гарна кандидатура на цю посаду, але міський голова прийняв рішення одноосібно, ні з ким не порадившись. Тому ми радитимемось  із депутатами. Не хочеться, щоби Романа “спалили”, щоби він на голосуванні набрав 15 або 20 голосів”, – зазначив “Пошті” голова фракції партії “УДАР” у Львівській міськраді Анатолій Крачковський.
Обурюється і Любомир Мельничук, голова фракції ВО “Свобода” у Львівській міськраді. “Прийшов Садовий і сказав, що він уже сам визначив, кого пропонуватиме на цю посаду, перевівши всіх керівників фракцій у розряд статистів! Ми почули, тож прийматимемо відповідні рішення. Але загалом ситуація з кадровою політикою міського голови феноменальна.
Міський голова прийняв рішення одноосібно, не порадившись із депутатами
В нас кількість виконуючих обов’язки і тимчасово виконуючих обов’язки рекордна в Україні! Тобто ведеться підкилимна кулуарна кадрова політика. На жаль, цю практику Садовий намагається перенес­ти на рівень депутатського корпусу. Не маємо нічого проти кандидатури Романа Федишина, але такі дії міського голови, радше, підводять його… ” – зазначив “Пошті” Любомир Мельничук.
Голосувати чи ні? Депутати вагаються, адже не факт, що гра варта свічок, бо ця каденція добігає кінця. У жовтні обиратимемо нових депутатів міської ради і нового міського голову. 
“Це призначення на три-чотири сесії, і це посада, яка насправді у львівській міській раді не вирішує вже нічого. Людина поки сяде на це місце, поки розбереться, що їй треба робити, то каденція закінчиться. Загалом це посада типу англійської королеви”, – каже Анатолій Крачковський.

Достойний, його підтримають

Міський голова нарешті оговтався. Прес-служба міськради в середу повідомила, що у п’ятницю, коли буде пленарне засідання, “за кандидатуру Романа Федишина голосуватимуть депутати”. 
“Як ви знаєте, міський голова повинен до кінця цієї сесії запропонувати кандидатуру на посаду секретаря міської ради. Я провів дуже багато консультацій, і ми зійшлися на кандидатурі Романа Федишина. Він рівновіддалений від усіх депутатських груп і фракцій, має великий досвід як депутат і як самодостатня людина. Він завжди принциповий, активний і чесний, тому я запропонував його кандидатуру. Сказав йому, що не може бути часу на роздуми.
У п’ятницю, коли матимемо пленарне засідання, за кандидатуру пана Романа голосуватимуть на сесії міської ради депутати. Кожного депутата міської ради можуть обрати секретарем ради. Були різні пропозиції та дискусії. У медіа багато озвучували прізвищ, і я би не хотів їх повторювати, – каже міський голова. – Коли я запропонував його кандидатуру, депутати з повагою поставилися до цієї пропозиції. Думаю, Роман має всі шанси обійняти посаду секретаря ради. Але не забігатиму наперед. У п’ятницю проведемо сесію та подякуємо йому за бажання активно долучитися до роботи з управління містом”.
Думаю, ми швидко навели б лад. Я роботи не боюся, хоча маю чим займатися зараз
Сам Роман Федишин пропозицію стати секретарем ради називає несподіванкою, каже, що працювати готовий, якщо… на це буде воля депутатів.
“Перше – Андрій Іванович запропонував. Друге – я погодився. Третє – чи проголосують депутати? Я погодився, бо чотири місяці це не такий тривалий термін. Андрій Іванович звернувся з проханням, сказав, що моя допомога потрібна. Саме ці чотири місяці потрібно плідно попрацювати. Знаю, що в секретаріаті ради є ухвали, які вже по кілька років там лежать. Думаю,  ми б досить швидко навели лад. Я роботи не боюся, хоч і маю чим займатися зараз. Для мене така пропозиція міського голови була несподіваною. Якщо депутати вважають, що я достойно представлятиму інтереси депутатського корпусу, то я попрацюю”, – розповів “Пошті” в середу депутат міськради Роман Федишин.

Місія секретаря

Як писала “Пошта”, секретаря міськради вважають ледь не другою особою після міського голови. Він веде пленарні засідання за його відсутності, навіть може очолити місто, якщо міський голова пішов із посади раніше або не може виконувати своїх обов’язків. 
До речі, Львів уже очолював секретар ради. Коли міським головою був Любомир Буняк, секретарем ради був Зеновій Сірик. А коли міські депутати проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Львова Любомира Буняка, його обов’язки виконував секретар ради Зеновій Сірик. Та все ж основна функція секретаря – посередництво між двома гілками влади: виконавчою та законодавчою.
Загалом це посада типу англійської королеви
“Станом на зараз секретар ради керує управлінням секретаріату ради спільно з керівником управління. Керівником управління секретаріату ради нині є Любомир Зубач. Звичайно, депутатський корпус мусить мати секретаря, тобто свого представника у виконавчому комітеті, хоча б одного з 90 у виконавчій гілці влади – бодай аби довідатися, що відбувається насправді. Тому функція секретаря ради більш контрольна за виконавчою гілкою влади. За владними повноваженнями ця посада, порівняно з міським головою, не співставна, – розповів “Пошті” Любомир Мельничук.
У розмові з “Поштою” Світлана Була, кандидат політичних наук, доцент кафедри політології ЛНУ ім. Івана Франка, зазначала: “Якщо обирають секретаря ради, напевно, це все таки має бути людина, що не належить до потужної сили в міськраді, тобто до більшості. Хотілося б, аби це була незалежна особа”.  
Цікавий ще один меседж політолога: “В Україні  активно стартує реформа місцевого самоврядування. Можливо, у новому законодавстві замість секретаря введуть нову посаду чи його функції виконуватиме заступник міського голови у випадку відсутності міського голови”. 


Роман Федишин народився 18 червня 1969 року у Львові, навчався в Запорізькому індустріальному інституті, згодом перевівся на навчання у Львівський торгово-економічний інститут, який закінчив у 1993-ому і в якому здобув фах товарознавця. 
У 1993 році очолив ТП “Шувар” (магазин із вісьмома працівниками), яке сьогодні розвинулось у підприємство, в різних підрозділах якого працює понад 400 працівників і створили 5000 ро­бочих місць, інформує сайт Львівської міської ради. Підприємство є лідером в Україні з організації управління ринку сільгосппродукції. 
За цю роботу Романа Федишина нагородили грамотами і дипломами міністрів, “Золотою медаллю”, медаллю “Лідер національного бізнесу”, орденом “Знак пошани Міністерства АПК”. Він є віце-президентом Аграрної палати України та радником міністра аграрної політики. За даними українського Forbes, Роман Федишин входить у десятку найбагатших львівських бізнесменів. Його статки у 2013 році оцінювали у 12 млн доларів.
Також Роман Федишин – депутат Львівської міськради трьох скликань. Уперше його обрали до міської ради у 2002-ому. Восени 2012-го він балотувався до ВРУ у Сихівському виборчому окрузі №115. Одружений, виховує двох синів. Президент львівського жіночого гандбольного клубу “Галичанка”.
Юрій Шведа, політолог
Я Романа Федишина знаю давно. Мені відомо, що про нього позитивно відгукуються. Він серйозний депутат, у якого є серйозні напрацювання, підприємець чесний і порядний. Його кандидатура на посаду секретаря ради – вдала пропозиція.

Він один із небагатьох депутатів міської ради, до чиєї думки прислухатимуться. Це людина не вузьких інтере­сів. Він завжди намагається у всьому знайти раціональне зерно і правильне рішення, контактуватиме з депутатами, тож зможе певним чином впливати на їхні рішення.

Роман Федишин – давній приятель Андрія Садового. Вони чи не разом до школи ходили! Тож цей вибір продиктований не лише якимись раціональними моментами, а й певними політичними інтересами.

Якщо відверто, то напередодні місцевих виборів – 2015, які відбудуться за чотири місяці, це призначення нічого суттєвого в цій раді не змінить. Нинішня каденція вичерпується. Літні канікули, передвиборча кампанія, тобто вже можна підбивати підсумки. Мені здається, це призначення – рішення достатньо запізніле.

Навіть якщо його і призначать, думати, що він може щось змінити в раді, марно. Але з огляду на те, що починається передвиборча кампанія та прийматимуть чимало технічних рішень і процедурних, то ця посада, очевидно, має значення.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8133 / 1.66MB / SQL:{query_count}