Чим приваблює Львів?

Як свідчать дослідження, найчастіше мандрівникам наше місто асоціюється з кавою та архітектурою, туристи обирають самостійні екскурсії, а найбільше грошей тут витрачають італійці

інфографіка: Інститут міста
Аби визначити, якими є особливості туристичного ринку міста в період  так званого низького сезону, в березні-квітні цього року управління туризму Львівської міськради разом із Інститутом міста провело дослідження: опитали  методом “face to face” 600 туристів, які приїхали до Львова відпочивати.
Виявилося, що здебільшого це люди віком 18 – 25 років (40,6%) і 26 – 35 років (32,1%). Окрім ключових туристичних ринків (Україна, Польща, Німеччина), серед гостей міста були також представники Туреччини, Італії, Росії, Білорусі, США, Англії, Чехії та Угорщини, інформує Інститут міста.
“Таке ґрунтовне дослідження в період “низького сезону” ми робимо вперше, тому отримані результати надзвичайно цінні. Дослідження показало: як і в період “високого сезону”, більшість гостей міста складає молодь. Натомість саме в період “низького сезону” хотілося б мати більше сімей із дітьми та людей похилого віку, що є хорошою іноземною практикою, оскільки через відносно меншу кількість туристів  перебування в місті комфортне саме для цих цільових груп. Передусім Львів асоціюється в гостей міста з кавою (48,2%), архітектурою (47,9%) і шоколадом (31,1%), відповідно їх можна вважати найсильнішими брендами Львова”, – зазначає Галина Малець, начальник управління туризму міськради.
З її слів, дослідники долучили до роботи студентів профільних спеціальностей: кафедр туризму, маркетингу та економічної теорії ЛНУ ім. І. Франка, тож ті змогли побачити реальний процес і спробувати самостійно проводити маркетингові дослідження. 
Як показали результати опитування, найчастіше туристи, перебуваючи у Львові, мали самостійні екскурсії містом (76,6%), сиділи в кафе, кав’ярнях, ресторанах (70,9%), ходили по магазинах (38,2%), відвідували музеї, галереї та виставки (39,9%). А ось відвідування релігійних об’єктів міста набрало найменше – лише 33,3%.
інфографіка: Інститут міста (збільшити)
Що стосується витрат на поїздку до Львова, то середня сума становить 144,13 євро; витрати одного туриста за весь період перебування в місті – 102,53 євро; витрати на сім’ю (двоє дорослих і діти) – 296,06 євро. Середні витрати одного туриста на один день перебування у Львові складають 38,0 євро. 
Середня сума витрат внутрішніх туристів у Львові становить 103,94 євро (вона ж є найменшою, якщо порівнювати з витратами туристів із інших країн). Якщо говорити про мандрівників, які витрачають у Львові найбільше, то тут першість за гістьми з Італії (середня сума витрат – 713,46 євро).
“Серед усіх результатів дослідження ринку відпочинкових туристів є один важливий показник ефективності виконання стратегії конкурентоспроможності міста – індекс задоволеності туристичними послугами. Ще на початку реалізації цієї стратегії плановим показником на 2015 рік була оцінка чотири (з п’яти максимальних, де один – цілком незадоволені туристичними послугами, а п’ять – цілком задоволені). Як показують щорічні дослідження, місто вже перевиконало цей показник ще станом на 2013 рік, і результати цьогорічного дослідження лише є підтвердженням цього. Так, згідно з результатами, у березні цього року індекс задоволеності туристичними послугами становить 4,25”, – каже Олександр Кобзарев, директор Інституту міста. 
Щодо доїзду до Львова, то тут більшість туристів обирають потяг (60,8%), власний автомобіль (12,5%) або рейсовий автобус (11,5%).У вирішенні питань із проживанням значна частка туристів віддає перевагу поселенню в готелі (26,8%), у родичів або друзів (24,9%) чи в гостелі (21,5%).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7971 / 1.56MB / SQL:{query_count}