Безкоштовні юридичні консультації

Юридична допомога від “Народного Контролю”: перші здобутки та перемоги

Громадський рух “Народний Контроль” надає безкоштовні юридичні консультації вже майже півроку. За цей час до нас приходили сотні людей із різними проблемами.
“Найчастіше звертались із проблемами пенсійного забезпечення, нарахування субсидій, плати комунальних послуг і проблемами відведення земельних ділянок. Зараз у великої кількості людей незаконно забирають землі через те, що змінюються генеральні плани”, – розповідає юрист “Народного Контролю” Олена Дмитрієнко (на фото).
До “Народного Контро­лю” приходять люди, які вже неодноразово зверталися до чиновників із проханням вирішити їхні проблеми. На жаль, людей не чують, тож вони змушені звертатися до наших юристів, аби ті їм допомогли. “Люди через халатність чиновників втрачають можливість платити комунальні послуги за помірними цінами, втрачають землі та житлові площі. Люди приходять в основному розгублені, не знають, що робити, оскільки до звернення в “Народний Контроль” вони оббігали вже всі можливі інстанції, починаючи від комунальних господарств та ЖКГ і закінчуючи Львівською міською радою”, – зазначає юрист “Народного Контролю” Андрій Петришин (на фото).
Окрім консультацій, юристи “Народного Конт­ролю” йдуть із людьми в судове засідання, у відповідні соціальні інстанції, допомагають телефонними дзвінками в компетентні органи, від яких залежить вирішення тої чи іншої проблеми. Таким чином, справи часто не доходять до судів – їх вирішують на місці. “Людина прийшла вже з тим, що вона подаватиме позов до суду, але за допомогою “Народного Контролю” справи до суду не доходять – їх  вирішують у досудовому порядку”, – запевняє юрист “Народного Конт­ролю” Олена Дмитрієнко. 

Юристи “Народного Контролю” вже допомогли багатьом людям. Вони зазначають, що це лише початок у боротьбі з бюрократичною машиною. Захисники впевнені: разом справді можна змусити владу працювати чесно.
“Львівгаз ніяк не хотів надавати інформацію стосовно того, куди жінка має надавати показники свого лічильника і як повинна оплачувати цю послугу. Вона телефонувала до них, постійно приходила, але ніхто не виходив на контакт. Завдяки “Народному Контролю” вона вирішила це питання. Ми перетелефонували на гарячу лінію Львівгазу, поспілкувалися з його керівництвом, нам надали відповідну інформацію, телефон, за яким людина може надавати свої показники лічильників. Так, у простому такому контексті проблему вирішили”, – згадує юрист “Народного Контролю” Олена Дмитрієнко. 
“Жителі села Сокільники після того, як подали у 2011 році позов до суду, ніяк не могли вирішити питання щодо своєї власності. У селян незаконно забрали землю. Після звернення громадян до “Народного Контролю”, який подбав про об’єктивний розгляд справи та проконтролював її процес уже в суді, справу вирішили на користь селян”, – зазначає юрист “Народного Контролю” Андрій Петришин.
Нагадуємо, що юридична консультація “Народного Контролю” безкоштовна! Ми працюємо для людей. Ми допоможемо зрозуміти закони та бюрократичні схеми, аби кожен знав свої права. “Я взагалі не можу консультацію назвати платною чи безкоштовною. Я як юрист і як громадський діяч  із задоволенням навчу людину боротися. Я витрачу стільки часу, скільки буде потрібно. Якщо людина прийде і скаже: “Я не вмію, навчіть мене захистити наші права”, то я обов’язково допоможу”, – запевняє юрист “Народного Контролю” Андрій Петришин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8157 / 1.55MB / SQL:{query_count}