Живий волонтерський ланцюг: долучаймося!

У День Львова, 3 травня, всі волонтери зберуться на флешмоб, аби показати, скільки серед містян небайдужих людей

зображення: фейсбук-сторінка події "Тримаймося разом"
Цього року святкування до Дня міста Лева будуть особливими. В час війни львівські активісти вирішили, що потрібно народ згуртувати, а ще краще –  показати, чим зараз кожен із нас може бути корисним у суспільстві. 
Волонтери закликають усіх, хто хоч якось долучається до допомоги та підтримки українських вояків, утворити живий ланцюг.
Автори такої ідеї –  Люба Возняк, учасниця ініціативи “Допоможи фронту”, львівська активістка Софія Федина і волонтерка Юлія Зак. “Дорогі друзі-во­лон­тери! Виникла ідея організувати живий ланцюг. Такого ще ніхто не робив. Маємо нагоду показати, скільки людей у нашому місті допомагають військовим. Дуже заохочую, щоби ви повідомили всіх волонтерів, яких знаєте, навіть тих, хто долучається час від часу, про цю акцію. Звісно, вітаю пропозиції та обговорення організації акції”, – розповіла “Пошті” Люба Возняк.
одна з ініціаторів живого ланцюга – Люба Возняк (фото: фейсбук-сторінка Люби Возняк)
Мета такої акції – висловити підтримку українським бійцям і показати, що в них є надійний тил. “Живий волонтерський ланцюг – це не політична акція. Він не має стосунку до жодного політичного піару. Це ініціатива самих волонтерів! Мета акції – ще раз привернути увагу суспільства до проблеми військових і нагадати, що перемога – це спільна справа всього народу, показати, що Львів не тільки фестивалить, п’є каву, а й активно допомагає українському війську,  а також зустрітись усім волонтерам і познайомитися”, – повідомляє активістка.
Львівські волонтери на організації лиш самого живого ланцюга зупинятися не захотіли. Аби дійство надовго закарбувалось у пам’яті містян і гостей Львова, активісти досі міркують над варіантами, як закінчити акцію-ланцюг.   
“І все-таки гризе мене думка, як би то гарно закінчити нашу акцію, щоб не було “постояли й розійшлися”, – пишуть волонтери вже у своїй групі “Тримаймося разом” у соцмережі Facebook.
фото: фейсбук-сторінка Люби Возняк
Акцію планують провести в неділю, 3 травня, біля Львівського театру опери та балету. Збір волонтерів о 17.00. Серед варіантів продовження акції – йти до пам’ятника королеві Данилу, і там разом виконати Державний гімн та українських пісень поспівати. Волонтери певні: перехожі не будуть байдужі і долучаться до такого флешмобу.  
Окрім того, Люба Возняк закликає волонтерів підготувати й плакати. Їх можна надрукувати, написати вручну маркерами – загалом форма довільна. Серед варіантів слоганів – “Живий волонтерський ланцюг”, “Ми допомагаємо фронту, а ти?”, “Перемога – це спільна праця українського народу”, “Якщо ти підтримуєш українських солдатів – стань із нами в ланцюг”, “Волонтером може бути кожен”.
Софія Федина, волонтер, співорганізатор акції живого волонтерського ланцюга
З допомогою такої акції хочемо показати силу і єдність волонтерського руху. У Львові є дуже багато волонтерських організацій.

Часто чуємо такі слова: “Якщо ви між собою не можете скооперуватися, сконсолідувати свої зусилля в одну організацію, то як ви можете працювати?” Багато людей не розуміє, що кожна волонтерська група має свою сферу діяльності, а за потреби ми всі кооперуємося, одне одному допомагаємо.

До того ж є такі, хто каже, що в місті Лева волонтери нічого не роблять, а волонтерський рух узагалі не є активний. У місті лише розважаються, бо тут усе добре. На жаль, цю версію підтримують і деякі військові. Їм здається, що в місті все спокійно, територія мирна, але вони ж не бачать тої буденної роботи волонтерів.

Хочемо показати, що волонтери у Львові все таки є, їх багато. Ми не витрачаємо час на зайвий піар, але в День міста плануємо показатися людям, привернути увагу до того, що війна досі триває. Ми всі змушені з тим щодня жити. Невідомо, скільки ще триватиме війна, тож полишати волонтерство, перестати допомагати воякам не маємо права. Наша справа повинна тривати й надалі. Роботу не треба базувати лише на тому негативі, що в країні війна.

Треба працювати і на позитиві, мовляв, спільними зусиллями зробимо все, щоби хлопці залишилися цілими, здоровими, забезпеченими, а це означає – здатними нас захистити.

Спершу планували утворити ланцюг із нашими львівськими волонтерами, та під час активних обговорень до нас долучилися волонтери з області. Маємо надію, що нас буде дуже багато, оскільки до акції запрошуємо тих людей, які підтримують нашу діяльність, тих, хто буде в той час на вулиці. Це буде велике і гарне дійство.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8489 / 1.58MB / SQL:{query_count}