Де наші лічильники?

Незважаючи на те, що тарифи на газопостачання зросли, ПАТ “Львівгаз” бідкається, що немає грошей на безкоштовні лічильники для містян

фото: bc-news.com.ua
Ціни на комунальні послуги, зокрема постачання газу, суттєво зросли, проте, схоже, і цього підприємствам мало. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила нові тарифи для ПАТ “Львівгаз” на транспортування та постачання природного газу.
Проте, як інформує прес-служба відомства, їх розмір покриває лише 70% від фактичних витрат підприємства, тому недофінансованими залишаються такі складові, як встановлення безкоштовних лічильників та реконструкція газотранспортної мережі регіону. 
Із 1 квітня національна комісія збільшила для ПАТ “Львівгаз” на 98% тариф на транспортування природного газу та на 110% тариф на постачання природного газу. Однак таке зростання в основному відбулося через збільшення лише тих складових, які пов’язані з підвищенням вартості самого блакитного палива. 
Інші складові тарифів, які пов’язані з фінансуванням модернізації газотранспортної мережі, оплатою праці фахівців, залишилися незмінними. Тобто в тарифах не було враховано високого рівня інфляції та зростання на 50-60% вартості основних матеріалів.
У 2015 році приладами обліку мають бути забезпечені понад 12 тис. споживачів, на що необхідно приблизно 22 млн грн. Натомість у нових тарифах затверджене фінансування на поточний рік лише в ме­жах 17 млн грн
“На жаль, рівень надходжень від тарифів не відповідає рівню витрат. При цьому не варто плутати величину самої ціни на газ та величину тарифів – їх розмір державою встановлюється окремо. Наприклад, вартість самого газу зросла у 6 разів, тоді як тарифи збільшилися лише у 2 рази” – розповів голова правління ПАТ “Львівгаз” Володимир Зленко.
Щоб здійснити модернізацію газотранспортної мережі регіону на рівні з минулорічними обсягами, необхідно збільшити фінансування на 9 млн грн, або 24%. Через брак цих коштів у 2015 році підприємство змушене зменшувати кількість газових мереж та споруд на них, які будуть підлягати заміні чи реконструкції. 
Окрім того, в нових тарифах закладене недостатнє фінансування для встановлення споживачам безкоштовних лічильників газу. У 2015 році приладами обліку мають бути забезпечені понад 12 тис. споживачів, на що необхідно приблизно 22 млн грн. Натомість у нових тарифах затверджене фінансування на поточний рік лише в ме­жах 17 млн грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8083 / 1.54MB / SQL:{query_count}