Перевізники – пасажири: чия візьме?

Львівські перевізники мають свій план “оптимізації перевезень”. Містяни ж погоджуються ввести лиш часові обмеження для пільговиків і категорично проти підняття тарифів на перевезення!

фото: Андрій Польовий
У Львові перевізники вимагають підвищити тарифи на проїзд та пропонують зробити графік для пільговиків. Представники транспортних підприємств також хочуть зменшити кількість автобусів на маршрутах, а курсувати планують лише до 21.00. 
Аргумент перевізників – через підвищення вартості пального та запчастин міські автотранспортні підприємства  стали збитковими. Про це транспортники, влада та львів’яни обговорили на громадських слуханнях, інформує прес-служба міськради.
“У Законі України “Про державний бюджет” чітко прописано, що категорії пасажирів, окрім інвалідів 1 групи, інвалідів по зору і ще 7 категорій, користуються пільгами в тому випадку, якщо в держбюджеті і Пенсійному фонді є компенсації за їх перевезення у громадському транспорті”, – зазначив голова Львівського обласного осередку Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників Іван Велійка.
У профільному управлінні погоджуються лише на обмеження часу безоплатного проїду з 10.00 до 16.00, на решту пропозицій – ні. Мовляв, ціни треба стримати, потерпіти, доки не нормалізується вартість пального, а маршрутки й далі повинні їздити до тих годин, що прописані в тендерних договорах.
“Враховуючи те, що криза торкнулася не тільки перевізників, а й кожного громадянина нашої держави, підвищити тариф – це нанести ще одного суттєвого удару по бюджету кожної сім’ї. Як альтернативу пропонуємо обмежити в часі проїзд жителям пільгових категорій.  Пільговики можуть скористатися своїм правом на безоплатний проїзд у міських маршрутках із 10.00 до 16.00, а в пікові години за проїзд треба платити. Такі заходи будуть тимчасовими. Міським електротранспортом пільгові категорії містян можуть користуватися безкоштовно в повному обсязі. Це буде кращим варіантом, ніж введення тарифу п’ять або більше гривень. До прикладу, в Рівному підвищили тариф до трьох гривень. Там вважають, що це економічно обґрунтована ціна нині, враховуючи навіть вартість пального”, – розповів начальник управління транспорту і зв’язку Львівської міськради Віктор Щир.
В інших містах України вартість проїзду в маршрутці – не більше трьох гривень
Тим часом, перевізники не згодні із рішенням, яке було прийнято на громадських слуханнях. Вони і надалі хочуть підвищити вартість проїзду. Мовляв, ситуація із пільговиками не вирішить їхньої проблеми.
До слова, в інших містах України вартість проїзду в маршрутці – не більше трьох гривень. Так, у Тернополі тариф становить 3 гривні, в соціальних автобусах – 2,5 гривні. А вартість проїзду в маршрутках Луцька підвищилася до 3 гривень лише з 20 лютого. Також в українських містах поширена практика, коли пільговики безкоштовно користуються міським автотранспортом впродовж певного часу.
“Жодного разу жоден перевізник не порахував пасажиропотоку, який користується громадським транспортом. Ми багато говорили про електронний квиток, але ми не можемо зараз впровадити його у Львові. Коли його впровадимо, чітко бачитимемо, скільки в нас пільговиків, скільки, хто й кому має відшкодовувати і скільки хто має сплачувати податків. Уже багато років у багатьох обласних центрах України місто домовляється з малозабезпеченими та пенсіонерами, що не будуть підвищувати тарифу для всіх людей, які користуються автотранспортом, а з 10.00 до 16.00, коли нема пікових навантажень, пільговики зможуть користуватися ним безкоштовно. До 10.00 і після 16.00, на жаль, інша ситуація. Цим багато років користується Івано-Франківськ та інші міста України. Це загальнодоступна інформація. Електротранспортом пільговики будуть користуватися надалі безкоштовно”, – зазначила директор департаменту економічної політики Львівської міськради Ірина Кулинич.
Натомість містяни пропозиції перевізників сприйняли дуже гостро. Люди звинувачували транспортників у тому, що якість перевезень на дуже низькому рівні, а водії поводяться з пасажирами некоректно.
Як писала “Пошта”, міські перевізники вимагають підвищити ціни на проїзд у маршрутних таксі через високу вартість пального, мовляв, через високі ціни працювати автотранспортним підприємствам стає неможливо. Перевізники кажуть, що ціна за проїзд повинна становити  5 - 8 гривень.

До теми. Центр дослідження суспільства порівняв ціни на проїзд у громадському транспорті та системи тарифів у різних містах. У Львові за проїзд платять одразу у маршрутці безпосередньо водієві. Натомість у більшості європейських міст пасажир платить за поїздку загалом, а не за проїзд у конкретному транспортному засобі. Пересадки є безкоштовними, в тому числі між різними видами транспорту. Однак подекуди, до прикладу, у Лондоні, є окремі тарифи на вуличні (трамвай, тролейбус, автобус) та позавуличні (метрополітен) види транспорту, пересадки між ними можуть оплачуватися.
Проте поїздка може обмежуватися у часі. Таке практикують у європейських країнах. Так, у Вільнюсі можна купити квиток на користування міським транспортом на 30 або 60 хвилин, у Гельсінкі – на 120, у Римі – на 75 або 100. Оплата за час передбачає рух транспорту за графіком без суттєвих запізнень. Є ще обмеження у просторі. Воно передбачає оплату за користування громадським транспортом у залежності від кількості зон, зупинок або кілометрів, які ви проїхали. Поділ на зони теж буває різним. Найпростіший – це коли саме місто складає першу зону, а передмістя або є другою зоною, як це є у Варшаві. В Осло та Празі місто поділене на кілька зон. А у Відні разовий квиток y межах міста обмежується правом подорожі лише в одному напрямку. 
У деяких містах, наприклад, y Будапешті, Мінську, Монако та Сараєвi, вартість разового квитка, придбаного заздалегідь, є меншою, ніж вартість квитка в салоні транспортного засобу. Окрім разових існують різноманітні комбінації багаторазових квитків. Зокрема безлімітні багаторазові квитки, обмежені в часі (денні, кількаденні, тижневі, місячні, квартальні, піврічні чи річні) або багаторазові квитки з лімітом на кількість поїздок. 
Найдешевшим разовий проїзд є в Ашгабаді, Єревані та Кишиневі. Максимальних значень ціни за проїзд сягають у Копенгагені, Лондоні, Осло, Стокгольмі та Цюріху – разова поїздка може коштувати більше 100 грн. Середній тариф становить близько 35 грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8817 / 1.59MB / SQL:{query_count}