Святкуємо у безпеці

Під час різдвяних свят, аби не допустити провокацій чи терактів у Львові, силовики працюють у посиленому режимі. Під пильним оком підозрілі люди на вулицях, особливо ті, що мають великі сумки чи валізи

фото: unian.ua
Впродовж року українці перебували у постійній напрузі та стресі, тому бодай на свята так хочеться нарешті відволіктись та розслабитись у родинному колі. Проте за останній час у Львові трапилось стільки резонансних злочинів: і вбивства, і теракти, і замінувань сила-силенна, що відволіктись не виходить. 
Часом і на вулицю вийти страшно. В свою чергу міліціонери запевняють, що гарантують безпеку містян і на свята робитимуть все можливе, щоб її забезпечити, зокрема, ретельніше працюють над профілактикою.
Як розповів “Пошті” начальник УМВСУ на Львівській залізниці Володимир Дитюк, транспортна міліція працює в посиленому режимі. Пасажиропотік на свята зростає, тому й наряди міліції збільшили майже вдвічі. Так за останні два тижні на вокзалі станції Львів правоохоронці перевірили близько п’яти тисяч осіб. 
“Щодня за правопорядком на головному залізничному вокзалі Львова стежить 45-49 міліціонерів, частина із них у цивільному одязі. Наразі вони добре справляються, тому збільшувати цю кількість нема потреби. Лише за два останні тижні вдалось затримати 16 осіб, які перебували у розшуку за кримінал, у тому числі і в Донецьку. Здебільшого цих людей шукали за крадіжки, але є й такі, що розшукувались через невиплату аліментів. Нині цими людьми займаються підрозділи міліції, які їх розшукували”, – зазначає Володимир Дитюк. 
З його слів, за цей же період правоохоронці вилучили чотири гранати, пістолет та десять одиниць холодної зброї: ножі, кастети, штик-ножі. На різдвяні свята транспортна міліція працюватиме у такому ж посиленому режимі.
Щодня за правопорядком на головному залізничному вокзалі Львова стежить 45-49 міліціонерів, частина із них у цивільному одязі
Поки транспортна міліція слідкує за правопорядком на вокзалі, їх колеги патрулюють вулиці міста та області, бо ж не всі злочинці приїздять до нас потягами. 
Як розповіла “Пошті” керівник прес-служби міліції Львівщини Світлана Добровольська, увага правоохоронців зосереджена на профілактиці злочинів, у тому числі і терактів. Нині міліціянти особливо ретельно приглядаються до підозрілих людей на вулицях, особливо до тих, хто має з собою великі сумки, валізи чи інші речі. 
“Запобігання терактам передусім завдання СБУ. Але і ми постійно повідомляємо людям, що ризик небезпечних ситуацій, особливо на свята, є, тому обережними мають бути усі. Міліція якщо знаходить потенційних терористів чи інших злочинців, які хочуть дестабілізувати ситуацію в нашому краї, повідомляє про них у Службу безпеки України. А вже вони далі із ними працюють, визначають хто ці люди, звідки і для чого приїхали. Наші вибухотехніки та експерти оглядають речі, що виглядають небезпечними, шукають у них вибухівку”, – розповідає Світлана Добровольська. 
Зі слів співрозмовниці, окрім патрулювань на вулицях, міліціянти також охороняють низку об’єктів у місті та області, про те, яких саме, не розголошують.

Довідка. Якщо ви отримали телефонний дзвінок з повідомленням про загрозу терористичного акту або побачите осіб, які поводяться підозріло, агресивно або мають зброю чи погрожують вам – не зволікайте, відразу телефонуйте на оперативний номер міліції 102, інформує прес-служба міліції Львівщини.
Якщо ви отримали повідомлення про загрозу терористичного акту по телефону, правоохоронцям для запобігання злочину та  розшуку злочинців допоможуть такі дії:
– Спробуйте дослівно запам’ятати розмову і зафіксувати її на папері.
– Під час розмови спробуйте визначити стать, вік і особливості мови того, хто телефонував: голос (гучний, тихий, низький, високий); темп мови (швидка, повільна); вимова (виразна, спотворена, із заїканням, з акцентом або діалектом); манера мовлення (розв’язна з нецензурними висловами).
– Обов’язково відзначте звуковий фон (шум автомашин, або залізничного транспорту, звук теле-, радіоапаратури, голосу).
– Обов’язково зафіксуйте точний час дзвінка і тривалість розмови.
– У ході розмови постарайтеся отримати відповіді на такі питання: куди, кому по якому телефону дзвонить людина? Які конкретно вимоги висуває?
– Висуває вимоги він особисто, виступає в ролі посередника або представляє якусь групу осіб?
– За яких умов згоден відмовитися від задуманого? Як і коли з ним можна Зв’язатися?
– Кому ви повинні повідомити про це?
– Постарайтеся домогтися від того, хто дзвонить, максимально можливого проміжку часу для прийняття вами рішення або вчинення будь-яких дій.
– Якщо можливо ще в процесі розмови, повідомте про нього керівництву об’єкта (який, припустимо, замінували – ред. “Пошта”), якщо немає – негайно після закінчення розмови.
– Не розповідайте усім про факт розмови та її зміст. Максимально обмежте кількість людей, що володіють інформацією.
– При наявності автоматичного визначника номера запишіть номер.
– При відсутності визначника номера після закінчення розмови не кладіть трубку на важелі телефону і негайно, використовуючи інший телефон, повідомте про факт дзвінка в правоохоронні органи!
У разі, якщо ви виявили саморобний вибуховий пристрій, гранату чи снаряд, дотримуйтеся декількох правил, щоб уберегти себе та оточуючих:
– не підходьте близько і не дозволяйте іншим людям торкатися предмета;
– негайно повідомте про знахідку в міліцію;
– не чіпайте, не розкривайте і не переміщуйте знахідку;
– запам’ятайте всі подробиці, пов’язані з моментом виявлення предмета;
– дочекайтеся прибуття оперативних служб.
Ознаками вибухового пристрою можуть бути:
– натягнутий дріт, шнур;
– провід або ізоляційна стрічка невідомого призначення;
– забуті та залишені речі, виявлені у машині, в під’їзді, біля дверей квартири, в громадському транспорті, у місцях скупчення людей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8109 / 1.58MB / SQL:{query_count}