Тепло буде, але коли і кому?

Міська влада готова за потреби увімкнути львів’янам теплопостачання, але все ж останнє слово за урядом. Для подачі тепла потрібен його дозвіл

У Львові холоднішає… Хоч температура, ще не опустилась на стільки, аби вмикати теплопостачання, та все ж містяни у тривозі, чи увімкнуть його взагалі. 
У мерії запевняють: за потреби міський голова підпише розпорядження про подачу теплопостачання, усі технічні передумови для того, аби батареї стали теплими є, але… Чи дасть дозвіл уряд? 

Львів готовий, слово за Києвом

“Відповідно до чинного законодавства, якщо впродовж трьох діб середньодобова температура менша, ніж +8 градусів за Цельсієм, то міський голова має право підписати розпорядження про початок опалювального сезону. Але за інформацією, яку подав віце-прем’єр Володимир Гройсман, Кабмін ще “визначатиметься” щодо початку опалювального сезону, – розповів “Львівській Пошті” начальник  міського управління житлового господарства Юрій Голець. 
Можливо, там планують вносити якісь зміни в чинне законодавство, чи ще щось… Але попри це Львів до опалювального сезону готовий на 98%. Цього року, як ніколи, вчасно завершимо запов­нення систем опалення до 1 жовтня повністю”.
Начальник міського уп­равління житлового господарства зазначив, що передусім, за потреби теплопостачання увімкнуть для медустанов, для дошкільних закладів, шкіл. І житловий фонд, інженерна інфраструктура, мережі, котельні готові, роботи завершені і йде заповнення систем технічною водою, щоб у випадку підписання міським головою указу про початок опалювального сезону, протягом двох, максимум трьох діб у Львові всі будинки отримали тепло. “Ми готові повністю, слово за урядом”, – каже Юрій Голець. 

Осіння економія – запорука теплої зими 

Початок опалювального сезону невідомий і залежатиме від температурних показників, про це наприкінці цього тижня сказав віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, інформує УНН.
“Поки що немає такої дати початку опалювального сезону. Офіційна дата – 15 жовтня, але ми будемо дивитися по температурних графіках”, – сказав він.

Віце-прем’єр Володимир Гройсман виключає можливість чотириразового підвищення ціни на газ для населення. Про це він сказав в ефірі “5 каналу”.
“Ні, це неможливо”, – відповів Гройсман на запитання журналіста, зазначивши, що економічна ситуація та доходи населення не дозволяють настільки підвищити ціну.
Раніше повідомлялося, що “Нафтогаз України” не виключає встановлення вже в 2014-му єдиної ціни на природний газ для всіх споживачів України, що призведе до подорожчання палива для потреб населення в чотири рази.
За словами урядовця, кожен день, на який опалювальний сезон розпочнеться пізніше, дасть економію, яка стане основою проходження опалювального сезону в найхолодніші дні. “Ми працюємо сьогодні над заміщенням газу, над багатьма іншими програмами, які дозволять нам у важких умовах пережити опалювальний сезон”, – заявив він.
У місті не до кінця розуміють слова віце-прем’єра ні містяни, ні чиновники. Що означає слідкування за “температурним графіком”, чи температура повітря має впасти нижче позначки +8, чи –8. Та все ж завчасні хвилювання недоречні. Наразі львівські теплопостачальні підприємства в очікуванні…
“Кабмін подає ліміти газу, угоди підписують з нашими керівниками теплопостачальних підприємств, поки що вони не підписані, ліміти не встановлені. Зазвичай такі угоди підписують у кінці вересня, на початку жовтня. Поки що питання так гостро не стоїть, адже наступний тиждень має бути теплим”, – зазначив Юрій Голець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8056 / 1.55MB / SQL:{query_count}