Понад півроку після Ночі гніву

У Львові й досі відновлюють пам’ятки архітектури, які понищили під час лютневих мародерств. У міському бюджеті на це грошей так і не передбачили

фото: facebook.com/Лілія Онищенко
Понад півроку знадобилося місту, аби розпочати ремонт та реставрацію об’єктів, які потрощили мародери під час Ночі гніву, яка відбулася у Львові із 18 на 19 лютого. 
Тоді серед десятка адмінбудівель під гарячу руку вандалів потрапили і три пам’ятки архітектури, де, окрім меблів, розбили і багато цінних вітражів. До слова, деякі з них лише торік повернули з реставрації. 
Як писала “Пошта”, тоді у приміщенні обласної прокуратури, що на проспекті Шевченка, 17 – 19, розбили ті вітражі, які у грудні 2013-го тільки встановили у великій залі після реставрації. “Загалом у будинку є три великі вітражі: на сходовому майданчику, у великій і в малій актових залах. На сходовому майданчику, на щастя, частини вітражів не було, адже напередодні їх забрали на реставрацію у майстерню”, – розповіла “Львівській Пошті” начальник управління охорони історичного середовища міськради Лілія Онищенко.
Зі слів співрозмовниці, у цю ніч вандали дуже понищили і вхідні двері зі склом, якому було сто років. Нині ж ці двері і вітражі у будинку обласної прокуратури вдалося  відреставрувати, працювали над цим реставратори Юрій Миколаїшин та Олег Янковський. “Із реставрацією нам фінансово допомогли у GIZ. Ми самі до них звернулися, грошей у нас не було, а такі бляшані двері у центрі міста стояти не могли”, – додає Лілія Онищенко.
 

фото: facebook.com/Лілія Онищенко

У Ніч гніву також понищили вітражі і в обласному управлінні міліції. “Вони, до речі, були в нормальному стані. Проте після штурму залишилися цілими лише бокові. Центральні ж побили. Їх наразі забрали до музею. І в прокуратурі, і в обласній міліції вітражі виготовляла краківська фірма Зеленського”, – зазначила співрозмовниця. 
Наразі ці вітражі продовжують знаходитися у Львівському музею українського мистецтва. Цього року їх реставрувати не будуть. Зі слів Лілії Онищенко, реставрація вітражів коштує дуже дорого, а грошей у бюджеті на це не передбачили. А вітраж, який розбили у міському управлінні міліції, не був настільки цінним, як попередні, адже “це навіть не вітраж, а склотравлення”. Що ж стосується приміщень міських райвідділів міліції, які у Ніч гніву постраждали чи не найбільше, то майже всі будівлі уже відремонтовані. 
Як писала “Львівська Пошта”, тоді у міській міліції зазначали, що грошей на відновлення райвідділків у них немає, доведеться просити спонсорської допомоги у львівських підприємців. 
“Сьогодні майже всі райвідділи уже відремонтували, окрім Франківського. Там наразі почали ремонтувати дах, який протікає. Потім плануємо провести ремонт усередині. Всі роботи проводимо за кошти спонсорів”, – розповів “Львівській Пошті” головний міліціонер Львова Сергій Зюбаненко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8285 / 1.55MB / SQL:{query_count}