Вояки НАТО на нашому полігоні

Міжнародні військові навчання на Львівщині – сигнал Росії

фото: Регіональний медіа-центр Міноборони України
На Львівщині в активній фазі міжнародні військові навчання “Rapid Trident 2014 – Швидкий Тризуб 2014”. Цього року в маневрах з військами НАТО задіяли курсантів Академії сухопутних військ України. 
Понад 1200 бійців з 15 країн світу вчаться протистояти уявному ворогові та знешкоджувати його. Уже тиждень на базі Міжнародного центру підготовки миротворчих підрозділів (Яворівський полігон) не вщухають постріли зі стрілецької зброї, у маневрах задіяно авіацію та важку техніку. Під’їзди до полігона ретельно охороняють, а окремі його ділянки закрито заради безпеки мешканців.
“Навчання проходять у складний для країни період, – каже командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Анатолій Пушняков. – Цього разу ми не залучаємо бойові підрозділи, а готуємо майбутнє українського війська – курсантів. Досвід показує, що підрозділи, які пройшли Rapid Trident у попередні роки, нині здобувають перемоги в реальних боях”. 
За словами генерала, у цьогорічних навчаннях військові використовують новітні зразки озброєння і сучасні засоби зв’язку. Понад 700 одиниць зброї та півтори сотні військових машин. Іноземні бійці приїхали на навчання зі своєю стрілецькою зброєю. Найбільше на полігоні українських та американських військових, трохи менше – з Канади, Литви, Німеччини, Польщі та Великобританії.

Протистояти терористам: практична школа


фото: Регіональний медіа-центр Міноборони України

Умовно цього року навчання поділене на кілька фаз. У першій фазі військові виконували типові завдання у полі: пошук та евакуація потерпілих і поранених у польових умовах, за стандартами НАТО (MEDEVAC); відбиття збройного нападу терористів на конвой, коли цивільне населення блокує виїзди, а бойовики обстрілюють автоколону з лісосмуги; перенесення блок-постів.
У активній фазі навчань, яка вже розпочалася, багатонаціональні миротворчі підрозділи вчаться виявляти та протидіяти саморобним вибуховим пристроям. Навиками діляться канадські миротворці. У збройних силах цієї країни діє окремий підрозділ, який акумулює досвід боротьби з вибухонебезпечними предметами. 
“Це не суха теорія, а практичні навики як вижити піхоті, коли виникла мінна небезпека. Зрештою, як виявити небезпечні замасковані предмети і як чинити патрулю, коли терорист-смертник приводить у дію пристрій”, – пояснює майор ЗСУ Сергій Гунькало. Військовий наголошує, що курсантів не вчать розміновувати, бо для цього є окремі інженерні підрозділи, а вчать загальних принципів виживання, максимально наближених до реальних подій – як у зоні АТО.

Український досвід


фото: Регіональний медіа-центр Міноборони України
Обшуки житлових і нежитлових споруд – стандартна процедура усіх миротворчих операцій. Без обстеження об’єктів не проходить жодна миротворча місія. У рамках цих навчань військові відпрацьовують алгоритм наближення і проникнення у споруди. За сценарієм: у закинутих будівлях переховуються терористи та зберігають боєприпаси.
Особливістю цьогорічних навчань й є те, що характерні риси “гібридної війни”, яка триває у Східній Україні, теж братимуть до уваги, а українські військові ділитимуться досвідом. 
“Повчитися в українців є чому, – каже у розмові з “Німецькою хвилею”  сержант армії США, українка за походженням Марта Петренко. – Приміром, вони вміють воювати у лісистій та гірській місцевостях, а американці переважно ведуть бойові дії на рівнинах”.
Вона також вважає, що бойові дії на Донбасі спонукали військових украй серйозно підійти до організації і проведення цих тренувань. Сержант каже, що пильнує за подіями у зоні АТО і намагається аналізувати військові операції.

Послання до Росії


фото: Регіональний медіа-центр Міноборони України
Командувач сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Дональд Кемпбелл, який теж прибув на Яворівський полігон, заявив, що ці навчання, де беруть участь 15 країн, а також військові маневри в Польщі є серйозним посланням для Росії. “Це сигнал, що НАТО готовий відстоювати європейські кордони, діяти спільно з Україною”, – зазначив він.
У свою чергу секретар сухопутних військ армії США Джон Мак Х’ю, запевнив, що Україна є цінним партнером для США. “Тренування показують нашу єдність, а Росія дедалі більше ізолюється від світового товариства і не поділяє цінностей свободи та демократії”, – сказав він. Мак Х’ю також повідомив, що США скеровує до України групу фахівців задля аналізу потреб у військовому секторі і додаткової допомоги Україні.
Росія критикує проведення цих навчань в Україні й називає їх провокацією, зважаючи на конфлікт у Східній Україні. Міжнародні навчання Rapid Trident на Яворівському полігоні проводять з 2003 року. Зазвичай ці багатонаціональні військові вишколи відбуваються у липні, але цього року їх перенесли на два місяці пізніше. Маневри триватимуть до 26 вересня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8050 / 1.59MB / SQL:{query_count}