Пам’ятник Митрополитові буде! Але коли?

До 150-річчя з дня народження Андрея Шептицького у Львові планують встановити пам’ятник. Наразі на сесії депутати прийняли тільки ухвалу про його спорудження

фото: zbruc.eu
У місті до 150-річчя з дня народження Митрополита Андрея на площі Святого Юра вже кілька років планують встановити пам’ятник. 
Але завжди виникають якісь проблеми: то грошей бракує, то скверик, де хочуть спорудити пам’ятник, не можуть поділити між собою церква, Львівська політехніка та погано поінформована громадськість, то не вдається вирішити, який саме пам’ятник варто спорудити Митрополитові…
Лише цього тижня у справі з’явилася конкретика. Депутати Львівської міськради в четвер, 18 вересня, на пленарному засіданні нарешті прийняли ухвалу про спорудження пам’ятника Митрополитові Андрею Шептицькому та створення площі Святого Юра навпроти храму на Святоюрській горі у Львові. 
Депутат Львівської міськради Віра Лясковська зазначила, що плану пам’ятника і площі половина депутатів навіть не бачила, тож здивована, як ці люди можуть за документ голосувати. З її слів, згідно з цим планом, повинна бути ліквідована дорога навпроти церкви Святого Юра, а на її місці повинна з’явитися площа та пам’ятник Митрополитові Шептицькому.
“Ми в “Політехніці” обговорювали це питання. Не можна нищити дороги заради пам’ятника!..” – заявила Віра Лясковська.
Але це депутатам не завадило – за документ проголосували 53 міські обранці. Відповідно до ухвали, до наступного сесійного засідання міськради треба вирішити два питання. Зокрема, потрібно внести пропозицію перенести трасу наявної дороги в бік корпусів Національного університету “Львівська політехніка” для відновлення площі Святого Юра, а також передбачити підготовку проекту ухвали про вилучення частини території існуючого скверу для загальноміських потреб під будівництво відрізка перенесеної автомобільної дороги у подальшому.
Зі слів голови постійної комісії фінансів і планування бюджету Яромира Самагальського, пам’ятник Андрею Шептицькому повинен з’явитись у місті вже наступного року.
Як писала “Львівська Пошта”, 23 вересня 2013-ого на сесії Львівської міськ­ради Курії Львівської архиєпархії УГКЦ погодили місце розташування земельної ділянки та надали дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на площі Святого Юра. Оскільки ділянка вже погоджена, проект мали би почати реалізовувати. Однак цього досі не сталося… 
150-річчя з дня народження Митрополита Львів святкуватиме 29 липня наступного року. Щоби встигнути втілити запланований проект, роботи варто було почати вже давно, адже часу залишилося обмаль.
20.09.2014 23:02
vvv-is@mail.ru

Пропонував створити потужний проект зі збору коштів та встановити величавий памятник Шептицькому, Коциловському та Сліпому в сквері навпроти Собору разом із масштабною реконструкцією всієї площі і без приурочення до дат.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8269 / 1.57MB / SQL:{query_count}