Львівські мільйони на українську армію

У місті діє комплексна програма підтримки учасників АТО. Гроші виділяють із бюджету Львова, але військові отримати допомоги не можуть, бо в них немає визначеного статусу

фото: mil.gov.ua
Львівська міськрада передбачила мільйон гривень із бюджету міста на матеріально-технічне забезпечення армії. Ще 200 тисяч гривень депутати виділили на перевезення учасників АТО в межах ротації та на транспортування поранених. 
Додаткові 124 тисячі гривень заплановані на матеріальну допомогу учасникам АТО. Понад півтисячі львівських сімей учасників АТО вже звільнені від сплати за послуги з утримання будинків і прибудинкових територій та майже півсотні сімей отримали одноразову матеріальну допомогу. Усе це – в рамках комплексної програми підтримки учасників АТО. 
Ця програма у Львові діє майже два місяці. Йдеться не лише про фінансову підтримку тих, хто постраждав на фронті: програма передбачає надання пільг учасникам АТО і членам їхніх сімей, зокрема, звільнення від квартплати. Військовим, які побували на фронті, а також їхнім рідним надаватимуть юридичний, медичний, соціальний і психологічний супровід. 
Отримати матеріальну допомогу бійцям непросто. Проблема – облік учасників АТО. Чимало даних про військових секретні. До того ж не всі бійці мають документи, що засвідчують їхню участь у бойових діях. Тому в міськраді домовляються з військовими про надання такої інформації в особливому режимі.

Усе в комплексі

У четвер, 18 вересня, на сесії Львівської міськради депутати проголосували за поправки до ухвали про комплексну програму підтримки учасників АТО.

фото: Андрій Польовий
Зі слів депутата Львівської міськради Любомира Мельничука, відтепер програма передбачає всесторонню підтримку львів’ян, які беруть участь у антитерористичній операції на сході України.  “Людям, які ризикують власними життями в боях із агресором на сході нашої держави, українська влада зобов’язана допомагати. Це ж стосується органів місцевої влади. На жаль, не завжди учасники АТО отримують належну державну допомогу. Місто також повинне дбати про львів’ян, які перебувають на передовій боротьби за Україну”, – зазначає депутат. 
У мерії повідомили, що учасники АТО і члени їхніх сімей активно звертаються із проханнями про звільнення їх від оплати послуг з утримання будинків і прибудинкових територій і надання одноразової матеріальної допомоги постраждалим. Понад 600 сімей учасників АТО скористалися звільненням від квартплати. Матеріальну підтримку з міського бюджету в розмірі від 5 до 15 тисяч гривень, за рішенням спеціальної комісії, отримали 43 особи на загальну суму 300 тисяч гривень. Це люди, які були поранені під час проведення АТО. Суму коштів призначає комісія залежно від ступеня поранення та матеріально-побутового стану сім’ї. 
Попри те, що в місті діють пільги для сімей учасників АТО, отримати їх не зовсім легко. Депутат Львівської міськради Валерій Веремчук каже, що до нього неодноразово зі скаргами звертаються учасники АТО, мовляв, через забюрократизованість системи не можуть отримати ніякої допомоги та пільг. “Родини бійців кажуть, що великою проблемою для них є забюрократизованість отримання допомоги. Їх відправляють із ЛКП у військ­комат, із військкомату у військову частину, а звідти – у соцзахист. Як зачароване кільце, якому кінця-краю нема!” – ділиться депутат. 
Родини бійців кажуть, що великою проблемою для них є забюрократизованість отримання допомоги. Їх відправляють із ЛКП у військ­комат, із військкомату у військову частину, а звідти – у соцзахист
У мерії запевняють: проблема в тому, що в учасників АТО немає визначеного статусу учасників бойових дій. Багато військових приїжджають, не маючи документів, які б доводили їхнє перебування в АТО.

Депутати ЛМР виділили 400 тисяч гривень на лікування у Львові постраждалих майданівців. Львівська міськрада внесла зміни до бюджету міста на 2014 рік, збільшивши доходи і видатки на суму 820 тисяч гривень. 
400 тисяч гривень із них виділять комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги та комунальній 8-ій міській клінічній лікарні Львова для забезпечення лікування та реабілітації осіб, які постраждали під час Революції Гідності. 
“Програма також передбачає проведення заходів соціальної адаптації людей, які повертаються із зони АТО. Дітей із таких родин забезпечуватимуть безкоштовним харчуванням у школах і дитсадках, вони матимуть змогу безкоштовно отримати допомогу на оздоровлення та відпочинок”, – повідомляє голова постійної комісії фінансів і планування бюджету Яромир Самагальський.
За сприяння львівських громадських організацій і з допомогою Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді на відпочинок у Польщу, Швецію та Буковель відправили дітей учасників АТО. Зараз готують групу в Грузію. Крім того, у Трускавці після спаду сезону запропонували відпочити упродовж осені і зими учасникам АТО і пораненим. 
Депутат Львівської міськ­ради Людмила Шекета певна: відновлення здоров’я наших вояків не може бути повноцінним, якщо вони повертаються в маленьку однокімнатну квартиру, де живе в середньому шестеро осіб. “Інколи в бійців жахливі житлові умови. Думаю, маючи такі короткотривалі завдання, як матеріальна допомога, лікування та реабілітація, потрібно перед собою ставити ще такі, як покращити житлові умови людей, що захищають територіальну цілісність України на сході держави”, – зазначає депутат. 
Як писала “Пошта”, по допомогу учасникам АТО і їхнім сім’ям необхідно звертатися в управління соціального захисту Львівської міськради.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8285 / 1.58MB / SQL:{query_count}