“Вирій-2014” шукатиме українські поховання в Євросоюзі

Сьогодні у Львові розпочинається щорічний Міжнародний науково-пошуковий та освітній табір-експедиція “Вирій-2014”, який триватиме до 24 серпня

“Вирій-2014” традиційно складатиметься з реставраційної та мандрівної частини, проте формат експедиції дещо різнитиметься від попередніх років, повідомляють організатори.
Перший тиждень табору відбудеться на території Закерзоння (тепер територія Польщі), під час якого викладачі спільно із студентами кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету “Львівська політехніка” проведуть роботи на кількох українських цвинтарях у польсько-українському прикордонні. За цей час буде закінчена інвентаризація та паспортизація надгробків, завершать роботи з реставрації окремих цвинтарних об’єктів.
По завершені таборової частини “Вирій” вирушить у мандрівку етнічними українськими територіями. Цього року він розширює географію своєї діяльності і відкриває нові етнографічні зони. Крім вже традиційних етнічних українських територій Польщі, “вирійчани” матимуть можливість познайомитись з історією та культурою українців-автохтонів Словаччини, вперше відвідати Мармарощину та Південну Буковину – етнічні українські землі у північно-східній частині Румунії. 
Також заплановані відвідини Музею української культури та скансену у Свиднику (Словаччина), зустріч з дослідником лемківської культури професором Миколою Мушинкою у Пряшеві (Словаччина), екскурсії дерев’яними церквами Закарпаття, зустріч із українською громадою у Сигеті (Румунія).

Довідка
“Вирій” – міжнародний науково-пошуковий та освітній табір-експедиція, основним завданням якої є проведення комплексу заходів із відновлення та збереження пам’яток матеріальної культури і знайомство з етнічними українськими землями поза межами сучасної території України. 
Починаючи з 2008 року “Вирій” став щорічним і відбувається влітку у формі стаціонарного тижневого табору та краєзнавчих мандрівок. На сьогодні в рамках табору відновлено українські цвинтарі у селах Жуків, Подемщина та Князі на території Польщі.
Організаторами “Вирію” є Громадське об’єднання “Вирій”, яке об’єднує активістів громадських молодіжних організацій та студентів-реставраторів з НУ “Львівська політехніка”. Серед партнерів ЛММГО “Пластове товариство “Ватага Бурлаків”, Пласт-НСОУ, ЛОО “Лемківщина”, ЛОМГО “Молода Лемківщина”, ОУМ “Спадщина”, ГО “Закерзоння” (Канада), Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7947 / 1.54MB / SQL:{query_count}