Де хочуть, там вигулюють

Чимало львів’ян і далі ігнорує правила вигулу собак. Містяни обурені, бо Львів запаскуджений фекаліями чотирилапих

фото: архів
У Львові проводять спеціальні рейди – так звані перевірки дотримання правил вигулу собак, порушників штрафують. Але львів’янам ще далеко до європейських традицій прогулянок із домашніми улюб­ленцями: чи то спеціально відведених місць бракує, чи то господарі свідомо ігнорують усі можливі правила. 
Рейди хоч і проводять, але собак як вигулювали, так і вигулюють там, де не можна. “Хоча б раз на тиждень представники ЛКП “Лев”, міськради й муніципальної міліції роблять рейди в парках Львова – на майданчиках для вигулювання, які є на території комунального підприємства. Наші люди ще не зовсім дотримуються правил вигулу собак, але певний прогрес вже помітно. 
На жаль, у нас наразі на тих територіях ще нема, як у Європі, спеціальних смітників і пакетів. Наразі маємо спеціально виділену територію, де є таблички, які вказують, що ця ділянка – для вигулу собак. Але всі речі, необхідні для того, аби прибрати після тварини, потрібно носити зі собою”, – розповів “Пошті” Олег Юзьків, в.о. начальника ветеринарного відділу міськради.
На жаль, господарі чотирилапих забувають, що за псами треба прибирати. Забувають і про намордники та повідки. При цьому містяни часто вигулюють своїх улюбленців поблизу дитячих майданчиків, а то й зовсім біля дітей, що бавляться в піску… 

Їх покусали, а вони не щепляться!

Настрій собаки не завжди вгадаєш. Він і налякати, і вкусити може. Зокрема, цього року у Львові пси покусали вже понад 300 осіб! І це лише офіційні цифри…

Якщо у вас виникли питання щодо вигулу собак чи поводження з ними у громадських місцях або ви хочете повідомити про безпритульних тварин, зверніться у ветеринарний відділ департаменту житлового господарства та інфраструктури міськради за телефоном 254-60-86 або у ЛКП “Лев” – 252-30-41.
 
“За перше півріччя у місті зареєстрований 351 випадок, коли тварини кусали людей. Власники їх відомі лише в 177 випадках. Є ще 15 випадків нападів інших тварин. Порівняно з минулим роком, кількість покусаних зменшилась на 57 випадків”, – повідомила начальник епідеміологічного відділу ГУ Держсанепідслужби України у Львівській області Оксана Пушкарьова.
Співрозмовниця розповіла “Пошті”, що люди, яких покусали тварини, не завжди хочуть робити щеплення, а це небезпечно для життя. “Щепитися запропонували 177 особам, але це зробили лише 75, інші відмовилися. 
На жаль, не всі розуміють, наскільки це небезпечно! У 2013-ому в Україні зареєстрували 3 випадки захворювання людей на сказ (у Київській, Харківській і Донецькій областях). Відмовившись від запропонованого курсу щеплень, вони померли. Так, на Київщині чоловіка безпритульний пес вкусив у січні. Наприкінці червня стан цієї особи погіршився, а на початку липня людина померла. Обов’язково треба щепитися, особливо якщо не знаєте нічого про цього собаку. Щодо Львівщини, то підтверджено 8 випадків зараження сказом”, – додала Пушкарьова. 

Туалет на… дитячому майданчику

“Нам не всі собаки друзі. Вони нам радше вороги! Ми з донькою багато часу проводимо на вулиці, гуляємо в парку, бавимося в пісочку, катаємось на гойдалках, бігаємо на дитячих майданчиках. І всюди собаки: з господарями, без господарів, у намордниках рідко, частіше без них, а без повідків ще частіше. Не раз ми відганяли від майданчика і бійцівських собак! Вони “жеруться” між собою, лякають дітей. У місті нема культури вигулу чотирилапих. Хто де хоче, там гуляє, де йде, там і какає!” – обурюється львів’янка Олена.

Штрафи за укуси 
За правилами, вигулювати великого пса потрібно на повідку та з намордником, а ще варто мати зі собою паспорт собаки та інформацію про зроблені щеплення. Звісно, ніхто з паспортом не гуляє… 
Собак дрібних порід із відповідними відмітками у ветеринарному паспорті можна вигулювати без намордників. За порушення правил – штраф.
“Власнику собаки може загрожувати три види відповідальності: адміністративна, цивільна або кримінальна. Адміністративна не стосується фізичних, майнових чи моральних збитків. Якщо йдеться про вигул собак не у відведеному для цього місці або без намордника, то штраф становить від 17 до 51 гривні. Цивільна відповідальність настає у випадку моральних травм. Тоді власник собаки повинен заплатити від 51 до 85 гривень, якщо не враховувати відшкодування, залежні від ситуації. Є і кримінальна відповідальність. Якщо за тяжкістю травми легкі, то людина, яку покусав собака, може звернутись до суду, якщо середні чи тяжкі – потерпілий звертається до слідчого того району, де це сталось. Якщо випадок смертельний, то власник собаки виплачує родині відшкодування й усі їх витрати, пов’язані з цим нещасним випадком”, – розповів “Пошті” Дмитро Гудима, адвокат, доцент юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка
“А де я маю вигулювати свого собаку? Я живу в центрі міста, маршруткою до найближчого дозволеного місця для вигулу собак не поїду! У парку навпроти університету Франка зранку гуляємо, буває…” – розповідає Олег, власник німецького боксера. До слова: у центрі є спеціально відведені місця, де можна гуляти з собаками: на схилах Високого Замку або поблизу Цитаделі. Аби довідатися про спецмісця для прогулянок із чотирилапими, варто звернутись у найближче ЛКП або ж пошукати в інтернеті. Видається, що чого справді бракує, так це, мабуть, просвітницької роботи з власниками тварин!
Усього у Львові є понад 60 спеціальних майданчиків для вигулу собак, а власникам тварин їх досі бракує. Якби чотирилапих водили на спеціально призначені для цього місця, то одразу би зникло декілька проблем.
По-перше, містяни могли би спокійно вигулювати своїх собак, а мамусі б не переймалися, що на них чи їхнє дитя може накинутися тварина (чи то з любові, чи то зі злості). По-друге, собака би не какав посеред вулиці чи в пісочниці.
А ще краще брати приклад з європейців, які дбають про своїх улюбленців, шанують думки та потреби людей навколо. Йдучи на прогулянку, вони беруть зі собою пакет, аби прибрати після тварини, або ж користуються пакетами зі спеціальних урн чи боксів. Скажімо, такі є у Відні (на фото).

До речі, у Львові собак можна вигулювати за такими адресами:
Галицький район:
1. ЛКП «Старий Львів»: схили Високого Замку;
2. ЛКП «Айсберг»: схили Високого Замку;
3. ЛКП «Княже місто»: гора Цитадель;
4. ЛКП «Снопківське»: гора Цитадель.
Франківський район:
1. ЛКП «Вулецьке»: вул. Лукаша (Студентські схили), вул. Аркаса (схили залізниці), вул. Бойківська (Горіховий гай);
2. ЛКП «Сонячне»: вул. Айвазовського, 12, вул. Музики, 34;
3. ЛКП «Південне»: вул. Володимира Великого, 68, 83;
4. ЛКП «Листопадове»: між вул. Житомирською та вул. Коновальця, парк «Кульпарківський», вул. Терлецького (схили залізниці);
5. ЛКП «Сокільницьке»: пустир на вул. Трускавецькій.
Залізничний район:
1. ЛКП «Богданівка»: сквер між вул. Городоцькою, 241-б і вул. Головатого, 7;
2. ЛКП «Левандівка»: в кінці вул. Каганця, пустир на вул. Роксоляни, 43;
3. ЛКП «Сигнівка»: пустир біля 5-го парку, схил Скнилівського мосту;
4. ЛКП «Скнилівок»: сквер на вул. Виговського, 67 – 69, сквер на вул. Петлюри, 2-а – 36;
5. ЛКП «Сріблястий»: вул. Патона, 32;
6. ЛКП «Сяйво»: вул. Вигоди, 62, вул. Сяйво, 4.
Шевченківський район:
1. ЛКП «Північне 411»: вул. Миколайчука, 22, 38 – 40, вул. Щурата, 13 – 14;
2. ЛКП «Під Голоском 410»: пустир на вул. Панча, 18;
3. ЛКП «Підзамче 404»: схили Високого Замку;
4. ЛКП «Янів 405»: вул. Винниця (під лісом);
5. ЛКП «Тополя 406»: вул. Лінкольна, 29 (русло р. Полтви).
Личаківський район:
1. ЛКП «№500»: вул. Зелена, 97 (сквер);
2. ЛКП «Віра»: між будинками №50 і №52 на вул. Пекарській;
3. ЛКП «№504»: вул. Пасічна, 74, вул. Таджицька, 21, вул. Медової Печери, 38-а (схил), вул. Майорівка, 3;
4. ЛКП «№505»: у парках «Стара Трільниця» та «Знесіння»;
5. ЛКП «Господар»: галявина перед Шевченківським гаєм;
6. ЛКП «№507»: вул. Черемшини, 6, вул. Старознесенська, 194, Дорога Кривчицька, 2, на розі вул. Стрілецької;
7. ЛКП «За Замком»: вул. Ковельська, 67, парк «Знесіння»;
8. ЛКП «Дім»: вул. Шафарика, 4, 6 – 8.
Сихівський район:
1. ЛКП «Новий Львів»: лісосмуга між вул. П. Мирного та вул. Козельницькою, просп. Червоної Калини між будинками №2 та №6;
2. ТзОВ «Стимул-Сихів»: вул. Морозна, 39, просп. Червоної Калини, 31;
3. ЛКП «Хуторівка»: пустир на вул. Бережанській, просп. Червоної Калини, 57 – 59;
4. ЛКП «Житловик-С»: просп. Червоної Калини, 48 – 50, схил на вул. Чукаріна, 30, вул. Довженка, 1;
5. ЛКП «Старий Сихів»: пустир на вул. Антонича, 4, пустир на вул. Антоненка-Давидовича, 1, газон на вул. Кавалерідзе;
6. ЛКП «Під Зуброю»: лісопаркова зона вул. Освицької, вул. Скрипника, пустир на вул. Вернадського, 2;
7. ЛКП «Бондарівка»: пустир на вул. Дем’янського, 6-а.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7990 / 1.62MB / SQL:{query_count}