Самі собі музей створимо!

У Львові активісти самотужки взялися відновлювати раритетні трамвайні вагони, бо певні, що у місті мусить бути музей трамваїв

фото: facebook.com/letclub
Що за Львів без старенького трамвайчика! У місті беруться відновлювати не лише старі будинки, вікна, двері, дороги та скульптури, а й трамваї. Тим паче, що таких раритетних транспортних засобів у місті назбиралось на цілий музей. Повертають до життя “рогатих” волонтери – допомагає хто чим може. 
“На ідею створення музею надихнув досвід Вінниці: там відкрили перший в Україні Музей трамваїв. Реалізацію ідеї хотіли розпочати вже давно, але постійно відкладали на потім… Ми знайшли трамвайний вагон 1959-ого, таких у світі залишилось лише 5”, – розповів “Пошті” Антон Лягушкін, активіст ГО “Львів’яни за електротранспорт”.
Експонатами майбутнього музею транспорту мають стати до 8 вагонів. Активісти, які минулої суботи вже розпочали працювати над відновленням “рогатих” диво-раритетів, вже уявляють відкриття музею. А от у Львівелектротрансі таких далекоглядних планів ще не будують.
“Про музей наразі мова не йде. В активістів є наміри його створити, підприємство ж максимально цьому сприяє. У нас на підприємстві був виданий указ, згідно з яким заборонено розрізати на металолом старі раритетні трамвайні вагони. Частково їх потрібно відновити для того, щоби зацікавити можливих спонсорів та інвесторів ідеєю створення музею. Справа музею стосується не лише нашого підприємства – це питання міста, області і держави зокрема. Ми наразі займаємось лише частковою реконструкцією одного вагона. Якщо буде можливість реконструювати другий, то ми це, звичайно, робитимемо”, — розповіла Ольга Бачинська, начальник відділу маркетингу Львівелектротрансу.
Нині ж активісти відновлюють вагончик своїм коштом. Усі охочі можуть допомогти фарбами, інструментами, фанерою, а ще краще грішми. Невдовзі волонтери планують відкрити рахунок у банку, на який можна буде переводити гроші. Наразі ж любителі трамваїв гуртуються в соцмережах, зокрема у Facebook-спільноті “Львів’яни за електротранспорт”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8255 / 1.53MB / SQL:{query_count}