Історія на “сліпих” вікнах міста Лева

Пам’ятки архітектури стали ще й пам’ятками сучасного мистецтва!

фото: Андрій Польовий
Десять закритих вікон на старовинних будинках Львова, що на площі Коліївщини, розмалювали: зобразили на них ремісників. Працювало 12 художників, молодих митців зі всієї України, під егідою відомого українського майстра Володимира Костирка. 

фото: Андрій Польовий
До акції долучились Євген Равський та Ольга Кравченко (Львів), Олег і Марина Татарінові (Київ), Богдан і Юлія Поліщуки (Миколаїв), Аліна Гордієнко (Одеса), Олександр Антонюк (Хмельницький), Олександр Король (Харків), Надія Криворотова (Олександрія, що в Кіровоградській області), а також Юрій Павлик (Мукачеве), інформує Gazeta.ua. 
На кожному з малюнків зображено давні традиції роботи ремісничих цехів, а ремісники у Львові належали до найповажніших верств населення. Тож на “сліпих” вікнах – пекар, коваль, кравець, бондар, купець, художник, пивовар, чоловік, який виготовляє мечі, римар (сідляр), а також музикант. І всі вони – з XVII – XVIII століття! Акцію назвали “Вікна у минуле”. Митці кажуть, що продовжуватимуть її. 
Площа Коліївщини – між вулицями Братів Рогатинців і Староєврейською. На початку ХІХ ст. її називали площею Жидівською, потім – Векслярською, а з 1944 р. – площею Коліївщини. Вважається, що це найменша міська площа України. До початку ХХ ст. на ній була криниця, яка забезпечувала водою всю єврейську громаду.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8848 / 1.53MB / SQL:{query_count}