Львівська новація – книжки на зупинках

На зупинках громадського транспорту буккросери облаштували книжкові шафи. Аби взяти книгу з полиці, на дверцятах потрібно натиснути спеціальний код – 38

фото: Марічка Ільїна
Відтепер містянам у пошуках цікавого чтива не обов’язково йти до бібліотеки чи мандрувати лабіринтами книжкових магазинів: на двох львівських зупинках буккросери облаштували книжкові шафи, де література – на будь-який смак. 
На критій трамвайній зупинці “Русалка Дністрова” та на площі Галицькій (навпроти пам’ятника Данилові Галицькому) вже встановили дві міні-книгарні. Літературне наповнення для них збирали два місяці, і за цей час львів’яни принесли майже 300 книг. Не усі помістилися на полицях, тож їх доставлятимуть згодом. На кожній книжці будуть наліпки для ідентифікації з “особистим” номером і, можливо, відгуками читачів. Книгу не можна затримувати на більше ніж два тижні. Зараз на полицях є майже 200 різноманітних книг: журнали, художня, довідкова та юридична література. Та все-таки переважає художня. 
Книжкові шафи на міських зупинках – ініціатива учасників спільноти “Літературні Манелі”. Їх здивувало, що люди для заповнення полиць у міні-книгарнях приносили нові книги, а не радянську літературу.
“На поличках можна знайти як багато сучасної української літератури, наприклад, твори Іздрика, Андруховича, так і, до прикладу, твори Тараса Шевченка, “Кобзар” зокрема. Є твір Олеся Гончара “Модри Камень” і деякі твори Івана Карпенка- Карого. Також маємо літературу з-за кордону, зокрема твори Туве Янссон, Лева Толстого, Ремарка. Є і інші книги, які, до речі, можуть бути корисні для школярів і студентів”, – розповіла Оля Перетяткевич, одна з організаторів проекту. 
Аби взяти книгу, потрібно знати спеціальний код. Його встановили для того, аби вберегти книжки від псевдочитачів. Тож натискати на дверцятах шафки потрібно “38”. 
Організатори планують встановити подібні книжкові полиці в кожному районі міста. Найближчим часом, приблизно за місяць, така міні-книгарня з’явиться на зупинці, що навпроти університету імені Івана Франка. На встановлення книжкових полиць, що на трамвайній зупинці “Русалка Дністрова” та на площі Галицькій (навпроти пам’ятника Данилові Галицькому) витратили 15 тисяч гривень – гроші спонсорів. 
Якщо у вас є бажання допомогти – звертайтеся за номером телефону 093-39-84-240!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7571 / 1.54MB / SQL:{query_count}