Українсько-польська співпраця

За кошти Міністерства культури й національної спадщини Польщі відреставрують чотири храми Львова. Також планують відновити п’ять надгробків на Личаківському цвинтарі

фото: Андрій Польовий
У 2014-ому у Львові в рамках українсько-польського проекту “Збереження спільної культурної спадщини” проведуть реставраційні роботи в чотирьох храмах міста. Їх виконуватимуть спільно українські та польські реставратори. Фінансує відновлювальні роботи Міністерство культури й національної спадщини Польщі, інформує прес-служба мерії.  
У цьому році продовжать роботи на тих об’єктах, на яких вони тривали у минулі роки. Йдеться про Вірменську катедру (вул. Вірменська, 7/13), Латинську катедру (пл. Кафедральна, 1), церкву Петра і Павла (вул. Театральна, 11), а також церкву св. Антонія (вул. Личаківська, 49-а).
Так, у 2014-ому в Латинській катедрі планують закінчити реставрацію та консервацію вівтаря Вишневецьких. Вартість цьогорічного етапу реставраційних робіт становить 500 тис. злотих. У Вірменській катедрі фахівці продовжать реставрацію розпису Яна Генріха Розена. Також розпочнуть реставрацію та консервацію колони св. Христофора. Вартість цьогорічного етапу робіт із реставрації розписів – 100 тис. злотих, а колони – 40 тис. злотих.

фото: Андрій Польовий
“Загалом з 2006 до 2013 року міністерство вклало в реставраційні роботи Вірменської церкви майже 1,6 мільйона злотих”, – каже представник  Міністерства культури й національної спадщини Польщі Міхал Міхальські. У церкві Петра і Павла польські й українські студенти академій мистецтв під наглядом викладачів виконуватимуть роботи з консервації стінопису лівої нави.
Також у рамках згаданого українсько-польського проекту на Личаківському цвинтарі планують відновити п’ять надгробків. На це Міністерство культури й національної спадщини Польщі виділило 350 тис. злотих. Роботи виконують також спільно українські та польські реставратори.
Зокрема, відреставрують надгробки польського історика, директора Народної бібліотеки імені Оссолінських Августа Бельовського, польського революціонера й поета-романтика Северина Гощинського, Здзіслави Крувчинської, Анни з Мальчинських Крип’якевич, архиєпископа, митрополита  вірменського обряду Григорія Рамашкана. Також цього року відновлять металевий ліхтар на гробниці родини Рейндльов та освітлювальні елементи на могилі українського правника й економіста, директора страхового товариства “Дністер” Ярослава Кулачковського.
Роботи планують закінчити восени. Загалом вартість реставраційних робіт, виконаних на Личаківському цвинтарі впродовж 2008 – 2013 років у межах проекту, склала 3 млн злотих.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8447 / 1.55MB / SQL:{query_count}