Що варто знати постраждалим майданівцям?

Допоки лікарі повертають здоров’я пораненим, держава пропонує їм соціальну допомогу. Перший крок до її отримання – реєстрування, другий – судово-медична експертиза

фото: grim.in.ua
За життя майданівців лікарі борються й досі. Комусь потрібен якісний протез, комусь пересадка органа, хтось потребує психологічної допомоги. За останніми даними, у лікарнях Львова перебуває 52 постраждалих під час сутичок у Києві. З них – 13 людей зі Львова, 18 осіб – із Львівщини і 25 активістів – з інших областей України.
“Щодо організації медичної допомоги постраждалим. Гостру фазу ми пережили: одних відправили з Києва за кордон, других – із Києва до Львова, ще інші – досі залишаються в Києві, і ми будемо пробувати забирати їх до Львова або в інші клініки, – каже директор департаменту гуманітарної політики міськради Олег Березюк. – Переходимо у клінічну фазу, коли цим людям потрібне реконструктивне лікування та протезування. Будемо допомагати разом із громадськими організаціями, щоб ті люди це отримали. Зараз працюємо спільно з громадськими організаціями над списком людей, які втратили органи чи кінцівки”.
Низка європейських клінік та медзаклади США готові прийняти українських активістів, які постраждали в час Революції Гідності, та прийматимуть лише тих, кому справді потрібна медична допомога високої складності, зокрема протезування. “Госпіталізують тільки у важких випадках або для протезування”, – уточнив Олег Березюк.
Допомогти постраждалим майданівцям зголосились не лише європейські країни, їх готова підтримати й рідна держава, за яку боролись. 28 лютого набув чинності Закон України “Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей”. Які є види допомог, та  відповідно розміри допомоги відповідно до цього закону (мова йде про виплати з державного бюджету):
– допомога у зв’язку зі смертю члена сім’ї, який брав участь  – 1 млн грн;
– допомога у зв’язку з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень – 700 тис. грн;
– допомога у зв’язку з нанесенням середньої тяжкості тілесних ушкоджень – 500 тис. грн;
– допомога у зв’язку з нанесенням легких тілесних ушкоджень – 200 тис. грн;
– допомога у зв’язку з пошкодженням чи знищенням майна – у розмірі витрат, необхідних для відновлення або придбання майна аналогічної вартості.
 До теми                                      
Управління соцзахисту міськради – адреса: Львів, вул. Галицька, 21. 
Контактна особа – начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат – Дронь Леся Богданівна, тел. 235-48-85, тел./факс: 235-49-82.
Ознайомитись з текстом Закону можна на сайті газети “Голос України”. Аби люди могли отримувати соціальну державну допомогу, місто повинне зареєструвати всіх постраждалих під час акцій протесту у Києві. “Сьогодні ми повинні зареєструвати в соцзахисті всіх постраждалих, які є у місті Львові, і допомогти це зробити іншим службам області та інших областей. Це потрібно для того, щоб ці люди мали системну державну підтримку, згідно з чинним законодавством. Для цього вони повинні бути зареєстрованими і мати відповідні документи, які будуть підтверджувати їхню участь в акціях громадянського спротиву”, – додає Олег Березюк.
Посадовець додав, що так звані первинні списки постраждалих складали зі списків, які вели в лікарнях, також зі списків громадських організацій, які допомагали майданівцям. “Ми зібрали всі ці списки і зробили єдиний реєстр. Тепер соціальний захист разом з центром соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді відвідують цих людей. З ними далі працюють і громадські організації. Під реєстрацію і соціальний супровід підходять і сім’ї людей, які загинули: у Львівській області їх є 20, а у Львові – 2”, – розповів Олег Березюк.
Реєстрація – це лиш перший крок. Далі потрібно “привести в порядок історію хвороби” та представити кілька доказів, що людина постраждала саме на революції… “Цю допомогу вони зможуть отримати тільки тоді, коли набудуть статусу. Всім, хто постраждав під час подій на Майдані, обов’язково потрібно буде привести свої медичні історії до належного стану. Для цього потрібно, перш за все, звернутися до міліції для відкриття кримінального провадження. Міліція видає постанову на скерування на судово-медичну експертизу. Тільки після проведення судово-медичної експертизи потерпілі мають можливість отримати допомогу. Для того, щоб підтвердити факт отримання травм саме на Майдані, а не за інших обставин, слід звертатись до міліції. Слідчий у межах своєї компетенції здійснює слідчі дії, за допомогою яких він може в своїй постанові встановити факт, що людина отримала травми саме на Майдані, – розповідає юрист, волонтер спільноти Євромайдан SOS Зоряна Христина. 
– Якщо особа перебувала на Майдані або в медичних закладах не під своїм прізвищем, то потрібно звертатись до слідчого і пояснити, де особа перебувала й під чиїм прізвищем, та надати контакти людей, які можуть це підтвердити. Слідчий у межах законної компетенції звертається до тих осіб і за показами двох свідків виносить постанову про встановлення факту належності медичних документів цій особі. Далі особу скеровують на судово-медичну експертизу, яка дає можливість встановити факт отримання травм”.
Юрист додала, що люди, які не хочуть звертатись безпосередньо до медичних закладів чи правоохоронних органів, можуть простити допомоги у спільноти Євромайдан SOS і спільно з адвокатом все-таки звернутись до міліції для відкриття кримінального провадження.
З питань призначення державної допомоги необхідно звертатись до органа соцзахисту за місцем реєстрації.
08.01.2016 17:19
Юрий Кисиль

більше року намагаюся "привести в порядок" документи, за цей час допомога "зменшилась " з 500000 до 30000 грн., але яка різниця - її все одно не отримують.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8876 / 1.61MB / SQL:{query_count}