А хто був сучасником Кобзаря?

До кінця року львів’яни зможуть дізнатися більше про сучасників Шевченка просто на вулиці. У місті за спонсорські кошти ознакують 18 вулиць

фото: slavs.org.ua
Вулиці, названі іменами людей, які жили в одну епоху з Тарасом Шевченком, ознакують спеціальними інформаційно-пояснювальними табличками з короткою біографією та портретом сучасника нашого Кобзаря. 
До кінця березня така табличка з’явиться на першій вулиці, нею стане вул. Фридерика Шопена. Загалом же впродовж року ознакують 18 вулиць: Лінкольна, Шопена, Гребінки, Ліста, Фредра, Словацького, Устияновича, Вагилевича,  Льва Толстого, Ніщинського, Антоновича, Лук’яна Кобилиці, Головацького, Марка Вовчка, Стороженка, Караджича, Брюлова, Михайла Максимовича. Такий проект є першим не лише для Львова, а й для всієї України.
“Інформація на ознакуванні буде двома мовами – українською і англійською. Спільним для всіх табличок стане напис “Людина епохи Шевченка”. Це поєднуватиме всі ці вулиці і цих людей з постаттю Тараса Шевченка.  Також на кожній таблиці розмістять невеличкий чорно-білий портрет людини, чиє ім’я має вулиця.  Таблички монтуватимуть на фасадах будинків, вони будуть невеликого розміру (формату А3)”, – розповіла “Пошті” Ірина Магдиш, заступник начальника управління культури Львівської міськради.  
З її слів, місту таке ознакування дістанеться безкоштовно, адже всі роботи проводитимуть за спонсорські кошти. “Таблички виглядатимуть модерно, це не будуть якісь масивні чи важкі бронзові плити. Навпаки, максимально полегшені, виготовлені зі скла. Виглядатимуть вони дуже естетично, не домінуватимуть над фасадом будинку, його не треба буде “довбати”, щось спаювати, все виглядатиме акуратно”, – розповіла Ірина Магдиш. 
Нагадаємо, ознакування на вулицях з’явиться у рамках проекту “Людина епохи Шевченка”, що відбувається у рамках відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря та триватиме впродовж року.
  “Коли ми готувалися до 200-ліття Шевченка, зібрали працівників культурних середовищ, художників, менеджерів, педагогів, літераторів і спільно радились та вирішували, що можна зробити для міста до цієї нагоди. Так і народилась ідея ознакування. Думаю, це дуже важливо, оскільки такі інформаційні таблиці руйнують міф одинокості Шевченка. В нашій уяві він завжди велет, геній, але один, – каже Ірина Магдиш. – Насправді ж Шевченко жив у величезному історичному, світовому і людському контексті. Довкола нього було дуже багато людей, необхідно відчувати цю епоху і людину в епосі, а не відірвану і законсервовану на сторінках підручників літератури”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7689 / 1.54MB / SQL:{query_count}