Прокурор Львівщини за конструктив і діалог

Генпрокуратура України розпочала перевірку за зверненням голови Львівської ОДА Ірини Сех

фото: Андрій Польовий
Генеральна прокуратура України розпочала перевірку щодо обставин, викладених у зверненні голови Львівської облдержадміністрації Ірини Сех.
“У своєму зверненні голова Львівської ОДА наголошує, що призначення Володимира Гураля на посаду прокурора Львівщини викликало невдоволення й спротив громадськості, які ґрунтуються на негативній суспільній оцінці попередньої діяльності посадовця. З огляду на неоднозначне сприйняття громадою нового прокурора Львівської області, великий суспільний резонанс довкола цього кадрового рішення, І. Сех звернулася до в.о.  Генпрокурора України з проханням переглянути наказ про призначення В. Гураля на вказану посаду”, – інформує прес-служба Генпрокуратури України. За її результатами у ГПУ обіцяють “прийняти законне рішення” та у разі потреби застосувати “відповідні заходи реагування”.
Учора на сайті прокуратури Львівщини опублікувано звернення прокурора Володимира Гураля до мешканців області та представників ЗМІ. Так, прокурор обурений діями окремих активістів, які, за його словами, перешкоджають діяльності прокуратури, а також неправдивими звинуваченнями на його адресу. 
“Окремі радикально налаштовані громадські активісти поставили собі за мету перешкоджати нормальній діяльності прокуратури, про що з неприхованим задоволенням повідомляють навіть ЗМІ Росії. Обурює, що вони діють шляхом навішування ярликів та неправдивих звинувачень. В окремих ЗМІ повідомлялось, що я працював під керівництвом Пшонки і навіть був його близьким соратником. Так от, вся прокуратура України працювала під керівництвом Пшонки. За ті два роки, що я працював у Генпрокуратурі, він всього один раз зі мною говорив, і ця розмова була дуже неприємна. 
Обласні прокурори, призначені Пшонкою, мали можливість досить спокійно працювати у м. Львові, а я, призначений новим в.о. Генерального прокурора України, не можу без перешкод навіть потрапити на робоче місце. Відповідно я не бачу жодного конструктиву у діях окремих активістів. Хоча їм була запропонована можливість активної участі у громадському контролі за діяльністю правоохоронних органів”, – йдеться у зверненні. 
Володимир Гураль пропонує створити громадську раду при прокуратурі області, аби забезпечити можливість активної участі у громадському контролі за діяльністю правоохоронних органів. 
“Запевняю Вас, що посада не є для мене настільки важливою, щоб я тримався за неї будь-якою ціною. Коли я був прокурором м. Львова, то відмовився виконувати злочинні накази керівництва Генпрокуратури про порушення кримінальних справ щодо опозиції в листопаді 2004 року, за що був звільнений з органів прокуратури. Лише після перемоги Помаранчевої революції я був поновлений в органах прокуратури”, – стверджує Володимир Гураль. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7725 / 1.54MB / SQL:{query_count}