Беруться до зброї…

Вищий ступінь готовності Збройних сил України – чоловіки йдуть до військкоматів уже з речами. Ті ж, що залишаються у своїх домівках, поспішають підтримати вояків: хто морально, хто фінансово

фото: Західний регіональний медіацентр Міноборони України
Військо готується, доуком­плектовується. Чоловіків на Львівщині викликають до військкоматів уже з речами… Куди їхатимуть хлопці – невідомо. Знаємо лише, що захищатимуть батьківщину.
“Це означає лише одне – українські Збройні сили переводять на вищий ступінь готовності. Це означає, що з мирного стану вони переходять у боєздатніший. Так би мовити, укомплектовують військо військовозобов’язаними, які мають гостродефіцитні спеціальності, проводитимуть військові перепідготовки. Військовозобов’язаним покажуть керівні документи і пояснять, у чому суть їх роботи. Військовозобов’язані пройдуть так зване бойове злагодження у складі своїх підрозділів, стрілятимуть зі штатної зброї”, – розповів учора “Пошті” Олександр Поронюк, керівник Західного регіонального медіацентру Міноборони України.
З його слів, хлопців за­ра­­­ховують у Збройні сили Ук­­раїни. Втім куди са­ме по­їдуть військо­во­зо­бо­в’я­за­ні – невідомо. “Вій­сь­ко­­­возобов’язані йдуть у Зброй­ні сили України, які є гарантом територіальної ці­лісності держави”, – додав Олек­сандр Поронюк. Зважаючи на події, що відбуваються зараз на території Криму, до військових комісаріатів приходять не лише військовозобов’язані за повістками. Приходять й інші – громадяни України, які вирішили добровільно захищати недоторканість українських кордонів, добровольці. Їх значно більше ніж можна було собі уявити.
Незвичне звернення надійшло до військкомату Львова, інформує регіональний медіацентр МО України у Львові. Дівчина-журналіст не лише записалася до лав добровольців, але й наголосила на тому, що бажає проходити службу в підрозділах Високомобільних десантних військ.
Сама Тетяна Турчина з Рівненщини, але навчала­ся і працює у Львові. За фа­­хом – журналіст, друга освіта – економічна. Зараз вона працює директором рекламного агентства. “Я уважно стежила за подіями іноземного вторгнення до Криму. Не можу спокійно спостерігати за тим, як нашу країну роздирають на частини, тому і вирішила зробити такий крок. Чому саме в десант? На­певно, маю нетиповий для дівчини характер. Усе життя активно займаюся спортом: я – майстер спорту з дзюдо і кандидат у майстри спорту із самбо, добре стріляю, неодноразово стрибала з парашутом. Таких добровольців, як я, багато. У нинішній ситуації це обов’язок кожного. Я хочу жити у вільній країні і бути впевненою у завтрашньому дні. Наша країна століттями потерпала від поневолення, різні покоління боролися за її незалежність, і наш обов’язок – не зрадити тих людей, які поклали життя за нашу свободу, захистити нашу країну, хай навіть зі зброєю в руках”, – переконана доброволець Тетяна Турчина.
Добровольців також задіюватимуть, але згодом. І при потребі. Наразі ті, хто добровільно збирається до армії, – на обліку у військових комісаріатах.
Військові потребують допомоги і фінансової, і моральної, і це цілком логічно, адже “влади” незалежної України приділяли війську зовсім мало уваги та коштів. Зокрема, у Львові у гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла збирають пожертви на потреби військовослужбовців у Криму. “Допомогти війську взялася церква. Отець Степан Сус, настоятель гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, є, так би мовити, координатором коштів, які надходять. Церква принципово не купуватиме зброї, принципово не купуватиме знарядь убивства. Але бронежилети вони купили в Польщі, аби захистити солдата, який для когось є сином, чоловіком, братом, батьком”, – розповів Олександр Поронюк.
Станом на 15.00 год. 10 бе­резня у гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла на потреби військовослужбовців і членів їхніх родин у Криму, а також технічне забезпечення зібрали та передали пожертв на суму 79 561,16 гривень, 100 євро, 250 доларів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив отець Степан Сус. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8148 / 1.56MB / SQL:{query_count}