Кримські татари їдуть до Львова

Львівщина запрошує на тимчасове проживання жителів півострова. Кримчан поселятимуть у родинах, готелях та санаторіях

фото: ukraineinfo.net
До Львова їдуть жителі Сімферополя, Севастополя, Керчі, Євпаторії, Ялти… Ситуація в Україні напружена, кримчани побоюються за своє життя. Львівщина ж, звісно, не відмовляє у допомозі.
Отож, всіх, хто має можливість надати допомогу кримчанам, просять звертатися на номер телефону гарячої лінії Львівської облради – 0-800-501-727. За цим номером (він працює цілодобово) можуть звертатися жителі Криму, які хочуть приїхати на Львівщину для тимчасового проживання, інформує прес-служба облради.
Здебільшого до Львова з Криму зголошуються їхати жінки та діти, а також люди пенсійного віку. Один із чоловіків попросив, аби до Львова прийняли  двох дорослих і одразу сімох дітей. Ще один житель Криму відправляє на Львівщину свою дружину з двома маленькими дітьми. Жителі ж Львівщини залюбки приймають кримчан. Деякі готові брати одразу по дві-три сім’ї.
Голова Львівської облради Петро Колодій каже, що до нього телефонують друзі і знайомі. “Серед них є чимало підприємців, які готові надавати для поселення готельні комплекси. Також телефонують представники санаторіїв, розташованих у курортних зонах”, – каже голова облради. “Пам’ятаю, коли був ще маленьким, бабуся мені розповідала, що в часи Голодомору до нас також приїжджали люди зі сходу України. Їх тут приймали і ділилися останнім шматком хліба. Так і нині львів’яни готові приймати кримчан і поділитися всім, що мають”, – наголосив Петро Колодій.  
Він закликав жителів краю показати свою європейськість. “Ми завжди демонстрували свою прихильність до всіх громадян України, незалежно від мови спілкування, національної чи релігійної приналежності. Свою європейськість ми повинні показати і нині, коли потрібна допомога нашим побратимам з Криму. Українці єдині та непереможні!”, – акцентує Колодій.
 До теми                                  
Учора до Львівської обл­ради зателефонував місцевий житель, військовослужбовець. Чоловік, зокрема, повідомив, що разом з друзями та знайомими готові забезпечити сім’ї військових із Криму житлом: 500 місць на Львівщині та ще 5 000 – на Київщині. Додзвонювач залишив свій контактний номер телефону.
 Він також зауважив, що окрім сімей військових з Криму, його знайомі готові забезпечити житлом для тимчасового проживання і цивільних громадян, які приїдуть сюди з півострова. “Мова йде як про приватне житло, так і про готельні номери”, – зауважив чоловік.

А мер Львова Андрій Садовий звернувся до земляків-кримчан російською мовою. Він заспокоїв їх та закликав до миру та єднання. “Останнім часом вас, мабуть, лякали, що озброєні екстремісти-західняки приїдуть до вас та нападуть. Саме тому до Криму потрібно ввести війська іншої країни.  Наш багатонаціональний народ пройшов через всі жахіття війн минулого століття. І все, чого ми зараз прагнемо – це мирне розв’язання конфлікту”, – зазначив мер. 
Активісти Громадського сектору Майдану Львів також надають допомогу жителям Криму. “Насправді ми вже давно допомагаємо людям із східних та південних областей України. Спершу ми селили поранених столичного Майдану, які через побоювання відмовлялися їхати додому. Тож ми їх і не відправляли, – каже “Пошті” активіст Громадського сектору Олег. – Згодом із нами зв’язалися кримські активісти, зокрема “Крим SOS” і Громадський сектор Криму.
Співрозмовник каже, що львів’яни активно зголошуються допомагати кримчанам. “Ось учора до Львова приїхала сім’я татар. Наші активісти домовилися із містянами, які мають квартиру і погодилися безкоштовно їх поселити. До речі, нещодавно свою допомогу запропонувало курортне містечко Східниця. Люди готові надавати житло для поселення біженців”, – зазначає активіст.  
З його слів, за допомогою звертаються дві категорії сімей. Перша – це активісти Майдану, які в Криму організовували протести. Друга – це самі кримські татари. Серед татар із півострова виїжджають лише жінки із маленькими дітьми. Решта залишаються і запевняють, що готові відстоювати свої землі!
Станом на вчора до громадського сектору надійшло близько 30 заяв кримчан з проханням прийняти їх. Це переважно татари. Як зазначають активісти Громадського сектору, усі охочі прийняти кримчан або мешканці Криму, які хочуть приїхати до Львова, можуть звертатися за телефонами: (093) 704 76 87, (096) 212 82 00.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7821 / 1.56MB / SQL:{query_count}