Карати за “самооборону” не будуть

Прокуратура Львівщини запевнила містян: жодних кримінальних проваджень проти мирних активістів загонів самооборони немає. Візьмуться лише за осіб, які закликають до зброї…

фото: zaxid.net
Учора під приміщення прокуратури Львівської області, що на проспекті Шевченка, 19, прийшла майже сотня чоловіків, які входять до львівських загонів самооборони, а також 20 дівчат з волонтерської служби та львівської жіночої сотні. Жінки тримали в руках плакати “Самооборона – моя охорона” та “Найкращі хлопці – в Самообороні”, інформує zaxid.net. Активісти зібрались, аби отримати пояснення, чи справді прокуратура відкрила кримінальні провадження через формування загонів самооборони на Львівщині. 
Активісти наголосили, що вони – мирне формування, створене для захисту жителів міста, охорони порядку та мирних протестувальників. Своєю чергою Валерій Веремчук, координатор Самооборони на Львівщині, розмовляв з першим заступником прокурора Львівщини Віктором Вольським, а згодом і безпосередньо з прокурором області Олегом Василенком. Обидва запевнили: мирним демонстрантам боятися нічого. Зі слів прокурорів, відкриті кримінальні провадження не стосуються загонів самооборони Майдану, а порушені щодо інших формувань, учасники яких мають вогнепальну зброю, – так званої гвардії Євромайдану.
“Застережень чи звинувачень до Народної самооборони, яка вже тривалий час діє у Львові, немає. Слово ж “самооборона” фігурує у відкритих справах лише тому, що є декілька “середовищ”, які вживають його, закликаючи власників зброї об’єднуватись. До Народної самооборони, яка реєструється відповідно до закону про охорону громадського порядку та державного кордону, це стосунку не має, – розповів учора “Пошті” Валерій Веремчук. – Активні громадяни, які є учасниками всіх мирних подій, пікетів, зібрань, акцій, мають бути абсолютно спокійними. Проти них жодних проваджень немає і не буде. Вони діють відповідно до своїх конституційних прав і законодавства. За словами Андрія Парубія, коменданта Народної самооборони у Києві, всі люди, які не підтримують мирних протестів і закликають до зброї, повинні використовувати інші терміни для своїх об’єднань. До Самооборони вони стосунку не мають”. 
Нагадаємо, що слідчі обласного управління міліції за процесуального керівництва прокуратури розпочали розслідування через створення не передбачених законом воєнізованих формувань. Згідно з повідомленням, в обласних і районних центрах України, в тому числі у Львові, створюють загони самооборони “за аналогією до загонів охорони Майдану”, залучаючи до організації чоловіків, які володіють легальною вогнепальною зброєю. Йдеться про Національну гвардію, про створення якої на Євромайдані оголосили 29 січня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7751 / 1.54MB / SQL:{query_count}