Суд постановив відновити

Сихівський райсуд Львова зробив ще один крок у справі відновлення зруйнованої історико-мистецької пам’ятки Львова – будинку композитора Ярослава Ярославенка

фото: dailylviv.com.
Ймовірно, будинок видатного композитора Ярослава Ярославенка, який зруйнували 11 вересня 2008 року, відновлять. Сихівський районний суд  Львова зобов’язав забудовника відновити пам’ятку історії та мистецтва, забудовник же може подати апеляцію… Та все ж місто наполягатиме на відновленні будинку.
“У вересні 2008 року виконком міської ради дав дозвіл виключно на проектування багатоквартирного житлового будинку зі знесенням наявної забудови. Дозволів на будівництво чи знесення будинку, що там був, виконком не давав”, – цитує начальника юридичного управління Львівської міської ради Гелену Пайонкевич zaxid.net. Згодом, коли забудовник зруйнував будинок композитора, виконком своє рішення скасував. 
“Для міста це принципова справа. Ми очікуємо, що забудовник подасть апеляцію, але ми свою позицію будемо тримати”, – зазначила начальник юридичного управління міськради. Програма відновлення будинку Ярослава Ярославенка є, проте для того, щоб назвати її проектом, потрібно пройти ще певні юридичні процедури. Про це “Пошті” повідомили в інституті, який займається справою відновлення будинку.
“Є програма відновлення, ми віддали її замовнику, міськраді. Це практично проект на будинок. Єдине, чому не можемо наразі назвати це проектом, бо є ще певні юридичні вимоги. Умовно проект є, його ще, можливо, треба буде допрацювати. Та ми не мали можливості потрапити на територію, її охороняють. Треба буде ще обстежити фундамент, що залишився, та, можливо, зробити геологічні дослідження. Про кошторис поки що говорити не можемо”, – розповів начальник майстерні інституту “Укрзахідпроектреставрація” Зеновій Лагуш. 
Вулиця імені композитора Ярослава Ярославенка, автора сокільського та пластунського гімнів, з’явилась у Львові за радянських часів, а за незалежності за лічені години будинок композитора знесли. Раніше будівля належала родині Ярославенка та ще двом сім’ям, а у січні 2008 року її викупив Ростислав Мельник, який спершу зняв зі споруди пам’ятну таблицю, а потім взагалі зруйнував будинок.
“У Львові немає жодного прецеденту, коли б хтось за щось відповів, особливо коли йдеться про нищення пам’яток. Йдеться не тільки про зруйнування будинку, а і про величезну втрату духовної субстанції. Відповідальність потрібно нести і моральну, бо це – плювок в обличчя народу”, – зазначала “Пошті” керівник архітектурно-реставраційної майстерні №3 ДП “Інститут Укрзахідпроектреставрація” Лідія Горницька.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7688 / 1.54MB / SQL:{query_count}