Міліція з народом?

Студенти львівських вишів пікетували обласне управління міліції з вимогою визнати Народну раду та перейти на бік народу

фото: Андрій Польовий
“Полеглих не забудемо. Катів не пробачимо” – з таким гаслом учора, 27 січня, студенти львівських вишів вийшли на пікет Головного управління МВСУ у Львівській області. Під стінами будівлі вже чергував з десяток міліціонерів, а двері в управління були зачиненими.
На пікет прийшло кілька сотень львівських активістів. Вони висловлювали своє обурення стосовно того, що в “демократичній Україні вбивають борців за волю” , влада утискає права і свободи громадян, а правоохоронці досі не перейшли на бік народу. 
“Я не хочу жити в країні, де людей гноблять і вбивають. І це справа рук тих, хто мав би їх захищати. Це справа рук правоохоронців! Я не змогла більше терпіти, тому прийшла сюди. Хочу почути пана Рудяка, подивитися йому в очі. Невже там немає ні краплини співчуття? Де ж його дух справедливості? Люди кладуть своє життя за світле майбутнє України, а на дорозі стоять ті, хто мав би нас захищати. Це дико! І не лише для нас! Увесь світ дивується тому, що відбувається в Україні. Доки це триватиме?”  – зазначила “Пошті”  студентка Василина.  

фото: Назарій Тузяк
Пікетувальники вимагали, щоб начальник ГУ МВС у Львівській області Олександр Рудяк перейшов на бік Народної ради та відкликав із Києва усі підрозділи міліції, а керівництво міліції публічно висловило свою позицію і відмовилося виконувати злочинні накази влади. Активісти були серйозно налаштованими та запевнили: щодня приходитимуть зі своїми вимогами під управління обласної міліції. А голова Спостережної ради Студентського братства Олег Ферштинський наголосив, що акція мирна, студенти нічого захоплювати не збираються. 
“Зараз наша міліція виконує накази Захарченка, підпорядковується йому, тож виходить, що  вона підписується під усім терором і репресіями, які чинить МВС. Певен: якщо Олександр Рудяк не визнає Народної ради, громада тиснутиме на нього всіма можливими способами. Ми щодня збиратимемось під управлінням міліції, прокуратурою, частинами внутрішніх військ. Будемо спілкуватися з військовиками, міліцією. Наразі не блокуватимемо роботу міліції, але час покаже” , — зазначив Олег Ферштинський. 
Мітингувальники під стінами обласного управління міліції вигукували: “Банду геть!” , “Разом – сила!” , “Слава Україні!” , “Україна понад усе!” , “Рудяк, переходь на бік народу!” , “Не бий, а захищай!” , “Разом до перемоги!”. Проте на скандування ніхто так і не відреагував.
Як писала “Пошта” , у п’ятницю під час зустрічі з мас-медіа Олександр Рудяк  закликав до виваженості і наголосив, що потрібно поступатися своїми амбіціями, бо “амбіції декого надто дорого коштують українському народу. Кровопролиття треба зупинити!”  – зазначав тоді головний міліціонер Львівщини.
Василь Молдован, співкоординатор львівського Євромадану та Автомайдану
Я не бачу жодної доцільності в пікетах обласного управління міліції. Певен, що цим активістам краще було би бути на барикадах у Львові чи Києві. Зараз доцільно працювати не на власний піар, а на спільну мету. Сьогодні потрібно блокувати внутрішні війська, аби ті не поїхали до Києва.

До прикладу, у понеділок о 4.00 нам потрібні були люди, аби заблокувати дорогу та автобуси із силовиками, які їхали львівською об’їзною дорогою, щоби штурмувати Закарпатську облдержадміністрацію. На жаль, нам не вдалося їх зупинити. Автомобілі, які патрулювали місто, не могли наздогнати автобуса та перекрити дорогу. Зашкодив Land Cruiser, який зіштовхував з траси всі автівки, що намагалися наздогнати та завадити транспорту силовиків.

Правоохоронці безперешкодно дісталися до Закарпаття і о 7.00 штурмували адміністрацію. Це є ще одним доказом того, що першочергове значення для нас сьогодні – точно не пікети обласного управління міліції.

У нас є Майдан, є барикади… Наше пріоритетне завдання – не дозволити розігнати протестувальників у областях і в Києві зокрема. Пікетування – це акція солідарності людей, які не мають чим зайнятися.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8054 / 1.57MB / SQL:{query_count}