Поколядувати до Львова!

Цього року кількість туристів на новорічно-різдвяні свята стала рекордом. До міста приїхало майже чверть мільйона гостей

фото: Євген Кравс
“Різдво у Львові” – це вже явище, мультиплікат давньої української традиції, християнської натхненності та галицької винахідливості. “Різдво у Львові” – нове поняття, доказом цього є однойменна стаття у Вікіпедії. 
Ось що там пишуть: “Різдво Христове у Львові – одне з головних та найшанованіших свят. У місті збереглися автентичні українські традиції його святкування, поруч з якими відбуваються також сучасні дійства, чому сприяє набожність та патріотичність львів’ян. Львів займає перше місце в рейтингу найпривабливіших міст України для зустрічі Нового року та святкування Різдва, складеному ТСН”.
На новорічно-різдвяні свята у Львові побільшало туристів. Так, за інформацією управління туризму Львівської міськради, від 30 грудня до 9 січня до Львова завітали близько 210 тис. гостей. А до закінчення циклу зимових свят очікують понад 300 тис. туристів.
“Торік на різдвяні свята Львів відвідало близько 180 тисяч людей. Цього року очікуємо 300 тис. гостей. Усі заклади розміщення туристів у Львові мали стовідсоткове завантаження у період новорічно-різдвяних свят. Здебільшого це гості з Росії, Білорусі, а також Східної та Центральної України. Серед туристів переважає частка індивідуальних гостей, хоча бувають і групи. А середня тривалість перебування туриста у Львові – три дні”, – розповіли в управлінні туризму міськради. 
Туристів приваблює родзинка Львова – особлива атмосфера Різдва, яку доповнює безліч святкових атракцій в українському стилі з давніми звичаями та традиціями. “Під час свят у центрі міста пройти неможливо, адже було багато гостей. Усі в захопленні: дійства, вертепи, коляда, звіздарі… – це щось особливе. Ніхто не може цього повторити, бо у нас, львів’ян, це йде від серця. Людям подобається ця щирість”, – зазначив мер Львова Андрій Садовий.  
Різдвяні свята у Львові ще не завершилися. Так, туристи та гості міста мають можливість насолодитися колядками. У храмі Пресвятої Євхаристії, що на пл. Музейній вже традиційно проводять фестиваль “Велика Коляда”, що триватиме аж до 26 січня. Фестиваль відбувається щоденно. В будні дні з 19.00, в суботу з 14.00 години та в неділю з 16.00. Загалом цього року на фестивалі співатимуть близько 65 колективів.
Також триває Різдвяний ярмарок, який цього року святкує свій перший ювілей – п’ять років. Ярмаркове містечко на проспекті Свободи та площі Ринок – до 19 січня. І для львів’ян, і для гостей з України та з-за кордону це вже традиційний символ різдвяних святкувань у Львові. Тут можна скуштувати різних страв, придбати подарунки для близьких і друзів, а також поринути у світ розваг для дорослих і дітей. Це така собі територія родинного відпочинку.
“Нарешті ми дочекались, що світ відкрив для себе Львів!”
Галина Малець, начальник управління туризму Львівської міськради, – про розвиток галузі, нові гастрономічні тури, акції та авіасполучення
– Скажіть, будь ласка, що плануєте змінити у Львові у сфері туризму у 2014-му?
– Наразі готуємо стратегію розвитку туризму у Львові аж до 2020 року. Плануємо її затвердити цього року наприкінці січня чи на початку лютого. Вже маємо затверджений календарний план проектів на 2014-й. Є проекти, які не можемо реалізовувати за кошти міського бюджету, та ми навчилися працювати і без грошей міста, залучаємо партнерів. До прикладу, цього року запланувати такий проект як “Lviv city card”. Це дисконтна картка-знижка  для туристів.
Також продовжуємо нашу кампанію “Привітне місто”. Зараз важливим є не лише залучати туристів до міста, але й робити комфортним їхнє перебування у Львові. Окрім того, маємо намір відпрацювати нові туристичні продукти, зокрема розширити туристичний центр міста. У рамках співпраці Україна-Польща маємо спільний проект – “Східноєвропейські перлини”. Це зорієнтовано на індивідуальних туристів. Зокрема плануємо розробити нові маршрути з аудіогідами. І один із аудіогідів – це зовсім новий маршрут центру Львова. 
У місті є цікаві вулички, які не показують туристам, оскільки ці маршрути не популярні. Проте, якщо таку атракцію зовсім безкоштовно запропонувати гостям, то ці маршрути згодом стануть популярними. Такого аудіогіда можна буде отримати в центрах туристичної інформації або скачати на мобільний пристрій і самостійно прогулятися містом. 
Уже стало традицією представляти Львів на міжнародних виставках. Цього року місто Лева плануємо представити у Відні, Берліні, Лондоні, Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську. Це ті міста, які є нашими цільовими ринками. Спільно з відділом промоції міста організовуватимемо прес-тури, зокрема свою увагу акцентуватимемо на прес-турах для іноземних медіа. Також плануємо організувати самтури для туроператорів. Такі проекти реалізовуємо спільно з Львівським туристичним альянсом. 
– Чи змінить бренд Львова така стратегія розвитку?
– Ми не хочемо нічого кардинально міняти, адже маємо вісім туристичних тем, які є добрими. Туристи їдуть сюди за атмосферою, архітектурою, подіями, атракціями, за нашою гастрономією. Ми можемо лише щось додавати. Однозначно, коли очікуємо більшу кількість туристів (щороку кількість гостей міста збільшується до 40%),  це означає, що потрібно ще більше працювати і створювати нову пропозицію.
Цього року ми взяли курс на співпрацю з авіакомпаніями, щоби забезпечити безперешкодне повітряне сполучення з містом. У тестовому режимі працюємо з компанією “Міжнародні авіалінії України”. Хочемо відкрити сполучення з Литвою, а саме Львів – Вільнюс. Також працюємо з “Візз Ейр Україна”.
– Львів розвивається у сфері гастрономічних турів. Подейкують, що такі тури стають усе більш попсовими. Можливо, плануєте їх підсолодити чимось сакральним і традиційним, галицьким?
– Насправді у Львові зараз добре розвивається такий бренд як галицька кухня. Навіть на власному прикладі проілюструю. Коли кудись їду, то що найперше мене цікавить? Місцева кухня та сувеніри на згадку. Таку тенденцію можуть підтвердити і гіди, й екскурсоводи. Не думаю, що до Львова люди їдуть лише поїсти і попити. У нас є такі популярні кав’ярні, які взяли собі традиційну для галичан атрибутику і стали тематичними. Туристи та гості міста їдуть сюди  насамперед, аби побачити це дійство. Не варто зміщувати акценти. Гастрономічні тури завжди були цікаві. 
Коли вивчаємо наші цільові ринки, то бачимо, що, до прикладу, німці приїздять для того, щоби побачити нашу архітектуру, відвідати музеї. Це такі собі культурні туристи. Якщо брати до уваги росіян, то вони більше сидять у ресторанах, кав’ярнях. Але не можна сказати, що вони їдуть до Львова лише заради нашої “Криївки”, ресторану-музею “Сало” чи у “Світ кави”.  
Найбільш пікові сезони для Львова – це новорічно-різдвяний період, Великдень та День міста. Чому? Тому, що це традиції. Люди їдуть сюди, щоби відчути дух та атмосферу. Наше лого – “Львів відкритий для світу” і, нарешті, ми таки дочекались, що світ відкрив для себе Львів!
– Чи плануєте проводити цього року нові акції. Чи, можливо, для якоїсь акції  2013 рік був останнім?..  
– У 2014-му плануємо провести акцію “Вдвічі більше Львова”. П’ять років тому ми придумали акцію “Львів за півціни”. Тоді нам потрібно було привернути увагу туристів. Та сьогодні немає такої потреби і на акцію підписуються тільки готелі. А більшість користувачів  – львів’яни. Цього року плануємо змінити формат. 
Торік я також вирішила стати учасником акції “Львів за півціни”, але була розчарована. В кав’ярні за півціни я змогла купити лише каву, без вершків, тістечка чи шматочка торта. Цього року ми поставили собі ціль збільшити перебування туристів у Львові. Якщо в середньому туристи у місті перебувають три дні, то ми б хотіли змінити цю тенденцію. До прикладу,  в готелі відвідувач замовляє номер на суботу і неділю, а під час акції отримує безкоштовно ще й понеділок та вівторок. 
– Торік міськрада безкоштовно навчала англійської мови продавців сувенірних крамничок. Чи цього року плануєте продовжити це? 
– Навчання англійської мови ми проводили в рамках  кампанії “Привітне місто”. Ми продовжуємо її реалізовувати. Зараз у нас триває навчання персоналу львівських гостелів. Наступне середовище, з яким ми плануємо працювати – це водії таксі, музейники. До прикладу, в готелях немає проблем з англійською мовою. 
Я чомусь думала, що таких проблем немає і в гостелах, адже вони приймають багато іноземних гостей. Та коли ми запропонували таке безкоштовне навчання англійської мови, то працівники гостелів прийняли це на ура. Ми навчаємо базового рівня англійської мови, а уроки проводять волонтери. Цього року ми ще хочемо долучити до проекту й професійні мовні школи, які навчатимуть спілкуватися з іноземними туристами.
– Скажіть ще, будь ласка, кільки туристів очікує прийняти Львів у 2014-му?
– На днях матимемо вже остаточну інформацію по кількості туристів за 2013-ий. Так як ми очікували торік 1,6 – 1,9 млн гостей, то у 2014-му прогнозуємо, що буде на 40% більше – близько 2,5 млн туристів. 
Розмовляла Тетяна Сало (фото: facebook.com/galyna.malets)
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7545 / 1.62MB / SQL:{query_count}