А тим часом у Львові…

У місті встановлюють боларди, налагоджують систему GPS-стеження за маршрутками та готуються до зимових свят

У країні революція, Львівщина страйкує, але це не припинило життя міста. Тисячі львів’ян відстоюють свої політичні права у столиці, тисячі мітингують у Львові на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку, але місто все ж далі живе у своєму ритмі. 
У нас потроху відкривають відремонтовані дороги, закривають на ремонти нові ділянки. У місті нарешті встановлюватимуть давно обіцяні боларди та запроваджуватимуть GPS-стеження за маршрутками. Не забули й про підготовку до новорічних свят, до Миколая на звичному місці на площі біля оперного театру прикраcять ялинку. 

Дороги та болларди

Учора на ремонт закрили ділянку дороги на вулиці Митрополита Андрея. Роботи тривали лише кілька годин, і вже ввечері її повністю відкрили для руху тролейбусів. Роботи, вартість яких наразі підраховують, виконувала компанія ONUR. 
Тим часом у центрі міста нарешті розпочали встановлення обіцяних болардів – рухомих висувних стовпців, які обмежуватимуть заїзд у центральну частину міста, яка, як писала “Пошта”, ще з літа мала б стати пішохідною зоною. Проте львівські водії вперто ігнорують знаки “пішохідна зона”, і не те що заїжджають на заборонену територію, а й паркують там свої автівки. Боларди монтуватимуть до 15 грудня, відтак для проїзду транспорту закриють вул. Памви Беринди та вул. Руську. 
Там встановлять по два боларди, а поки стовпці монтуватимуть, заїхати до центру можна буде через вул. Друкарську та вул. Театральну (зі сторони пл. Міцкевича). “Особливих незручностей ці роботи не мали б викликати, – каже Олег Шмід, радник міського голови з питань велоінфраструктури. – Адже у пішохідну зону заїзд регламентований. Рух через неї заборонений і паркування в період з 10.00 до 22.00 також. Незручності ж можуть відчувати лише ті особи, які систематично порушують Правила дорожнього руху в пішохідній зоні”.

“GPS-справа”


фото: Андрій Польовий
Також у місті, хоч і повільно, все ж просувається “GPS-справа”. На сайті Easy Way-Львів уже “курсують” маршрути №3А, 53 і 13. Перевізники запевняють, далі справа мала б піти значно швидше, адже технічно систему запущено, тепер до неї лишень потрібно буде під’єднати решту маршрутів.  
А як інформує zaxid.net, Easy Way очікує даних від компанії SoftServe, яка обслуговує GPS-системи на електротранспорті міста. Переговори проводились півроку, і найближчим часом GPS-дані щодо всього електротранспорту будуть доступні на сайті EasyWay. 
Справа з облаштуванням GPSів тягнеться понад рік. Як писала “Пошта”, торік міське управління транспорту “попросило” усіх п’ятьох перевізників закупити систему GPS-навігації. Перевізники своє зробили, пристрої закупили, систему встановили, проте кожен свою і по-своєму, використовували  її лише для внутрішнього контролю. 
Невідомо, чому торік управління транспорту і зв’язку не замовило єдину загальну систему, не обрало одну фірму, яка б зайнялась облаштуванням системи GPS-навігації, не визначило єдиного стандарту… Депутат міськради Юрій Кужелюк припускає, що, можливо, ця система навігації не вигідна владі, зокрема управлінню транспорту та зв’язку, тому справа й тягнеться так довго і так незрозуміло.

Тепер не до ялинки?..

Революція – революцією, але свята на носі. Львів’яни все ще вірять, що жодна “нечисть” зимових свят їм не зіпсує… 
“Хай там що, але я все ще вірю... Це, що зараз відбувається – недарма. І ми – ті що стоять на львівському Євромайдані, ті що борються у Києві – ми все змінимо. І святкуватимемо перемогу гучно. Понад усе хочу, аби Новий рік ми зустріли без тієї нечисті – без цього уряду і цього президента. Щиро бажаю, аби вони зникли…”, – поділилась своїми бажаннями з “Поштою” львів’янка Наталія.  
Також “Пошта” поцікавилась у містян, чи доречним буде встановлення новорічної ялинки у центрі міста з огляду на останні події у Києві. “Звісно, що доречно… Адже у нас ялинка а не ЙОЛКА… Тільки от, думаю, прикрасити її треба по-особливому, хотів би, аби на ній висів наш уряд. Розумійте собі як хочете…”, – каже Дмитро. 
“Як на мене, не варто встановлювати ялинку цього року. Мені вона з тією суботньою бійнею асоціюється… Хай поставлять Дідуха… Цього досить”, — каже Олена. Та все ж ялинку для Львова обирають… Місто на неї виділило 147 тис. грн. Відкриття зеленої красуні планують на 19 грудня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8952 / 1.56MB / SQL:{query_count}