Мітингуємо без оковитої

Міськвиконком заборонив продаж алкоголю в центрі Львова до 8 грудня – аби мітингувальники не напивалися

Цього вівторка на засіданні виконавчого комітету міськради прийняли рішення про тимчасове обмеження продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у центрі до 8 грудня. Заборона стосується крамниць, барів та ресторанів. Отож, вже не мали б продавати оковиту на вулицях  І. Франка, Підвальній, Торговій, просп. Чорновола, Зерновій, Куліша, Городоцькій, Огієнка, Листопадового Чину, Крушельницької, Словацького, Стефаника, Грушевського та Герцена. 
Як кажуть у мерії, таке рішення прийняли “задля безпеки, громадського порядку та підтримки загальноєвропейських стандартів на львівському Євромайдані”. “На жаль, на Євромайдані зафіксували кілька випадків, коли молодь була напідпитку, тому виконком прийняв рішення про обмеження продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива в центральній частині міста, обмеженій певними вулицями”, – каже Ірина Кулинич, директор департаменту економічної політики міськради. 
З її слів, міськрада звертатиметься до суб’єктів господарювання, щоб вони на цих декілька днів долучалися до акції й не продавали алкоголь у центрі Львова. “Робимо це задля збереження громадського порядку, щоб показати, що Львів – це дійсно культурна столиця, яка не лише говорить про євростандарти, але й дотримується їх. Якщо хтось фіксуватиме випадки, коли людям продають алкогольні напої, а вони відразу ж йдуть із ними на акції, дуже прошу, піддавати це громадському осуду”, – наголошує посадовець. 
Про якісь штрафні санкції щодо порушників наразі не йдеться. “Вважаю, що підприємці повинні думати не лише про отримання прибутків, але і про суспільство. Має бути насамперед їхня моральна відповідальність перед суспільством”, – певна  Ірина Кулинич. 
У рестораціях та магазинах, де продають алкоголь, “Пошті” розповіли, що рішення мерії вже виконують. Хоча штрафів за порушення не передбачили, совість продавати алкоголь зараз, у час Євромайдану, не дозволить. Про те, що міська рада готує таку ухвалу, заздалегідь нікого не попереджали. Та кажуть, навіть якщо термін ухвали продовжать і алкоголь буде забороненим у центрі міста навіть після 8 грудня – таке рішення підтримають. Запевняють, не хочуть псувати репутації ні собі, ні місту, особливо у цей вирішальний час.
“Спеціалізуємось власне на продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв, проте маємо й продуктовий відділ. Тому до 8 грудня працюватиме лише він. Звісно, збитки від цієї заборони будуть і доволі значні. Але якщо наші очільники вважають, що це зараз необхідно, – суперечити їм не будемо. Сподіватимося, що тепер нетверезих на Євромайдані поменшає. Проте думаю, ті, хто хоче “випити”, завжди знайдуть таку можливість, привезуть зі собою, якщо в центрі купити не зможуть”, – каже “Пошті” менеджер мережі крамниць алкогольних напоїв.
Проте, у свою чергу, підприємці обурюються, адже заплатили за ліцензії на продаж алкоголю чималі гроші. За ці п’ять днів, коли у місті діятиме заборона, втрачені кошти їм, очевидно, не повернуть, і не продовжать ліцензії на додаткових п’ять днів. У прес-службі міськради “Пошті” розповіли, що оскільки ліцензії видає податкова, то й посприяти відшкодуванню міська влада не може… 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7959 / 1.55MB / SQL:{query_count}