Хроніки львівського Майдану

Євромайдан у Львові триває! З новими акціями протесту, арт-проектами, лозунгами, флеш-мобами

фото: Андрій Польовий
Протести у Львові набирають обертів. Зокрема учора на проспекті Свободи стартував арт-проект “Завтра” – мітингувальники  розгорнули полотно, на якому писали гасла і малювали, якою хочуть бачити Україну в майбутньому. Зображали пташок, серця, писали “Україна за ЄС!”, “Я за процвітання України!”, “Живемо в любові!”. Крім того, активісти провели флеш-моб під назвою “… без Януковича”.  
Згодом близько тисячі мітингувальників пікетували прокуратуру і Апеляційний суд Львівської області. Цей мирний протест відбувся з приводу арешту хлопців, затриманих під час подій на Банковій. Потім з вигуками “Міліція з народом!” учасники пікету повернулися на Євромайдан біля пам’ятника Шевченку.
Також учора група учасників львівського Євромайдану організувалася, щоб ходити з пікетами до будинків місцевих “регіоналів” та вимагати від них вийти з партії. Про це в коментарі “Гал-інфо” повідомив один із координаторів Євромайдану у Львові Роман Брезітський. З його слів, пікетуватимуть не лише депутатів Львівської міської та обласної рад, але й відомих партійних функціонерів.
Тим часом  у місті за підтримки львівських “айтішників” створили сайт для збору коштів на потреби Євромайдану, інформує прес-служба міськради. Отож, усі небайдужі та ті, хто хоче підтримати його, але не має змоги поїхати до Києва, можуть допомогти фінансово на сайті helpmaidan.org.ua. Всі гроші, зібрані за допомоги онлайн-сервера, використають на перевезення охочих до Києва, їх поселення та харчування.  Після завершення мітингів МГО “Студентське братство Львівщини” представить  детальний звіт про використання усіх коштів.
Щодня активно допомагають мітингувальникам у Києві не лише львівські “айтішники”, а й лікарі. У Львові самоорганізувалася ініціативна група медиків-добровольців для забезпечення здоров'я громадян, що зараз перебувають у Києві. Як розповідають організатори, поки що до столиці вирушило близько 50 осіб. Львівські лікарі цілодобово чергуватимуть там у найбільших дислокаціях людей, інформує прес-служба міськради. Медики закликають до самоорганізації лікарів-добровольців зі всієї України, які в цей непростий час готові виконати клятву Гіппократа і подбати про наших громадян у столиці. 
Нагадаємо, що на львівському Євромайдані, поблизу сцени в зелено-білому торговому наметі, вже тиждень діє євробуккросинг. Щодня сюди приходять обмінюватися україномовними книгами 10-15 осіб. Майданна бібліотека налічує вже близько сотні примірників різних видань.
Організатори кажуть, що сюди можна приносити книжки будь-якої тематики, головне, аби вони не були російською мовою. Люди приносять з дому видання, які вже прочитали, і підписують їх на згадку Євромайдану, ставлять дату та підпис. Далі обирають собі якусь іншу книжку з тих, що є. Зазвичай містяни приносять історичні книги, поезію, періодику, дитячі видання, інформує zaxid.net. Чимало серед них і тих, що написані сучасними українськими авторами, зокрема, Галиною Вдовиченко, Ірен Роздобудько, Максимом Кідруком, Мар’яною Савкою.
Зазначимо, що під час фестивалю Jazz Bez, який триватиме у Львові по 15 грудня, також збиратимуть гроші на потреби Євромайдану. Усі кошти передадуть студентам. Про це нас повідомили в мистецькому об’єднанні “Дзиґа”. Більшість музикантів, незважаючи на ситуацію в країні, вирішили приїхати на фестиваль, щоби виступити і передати свої гонорари Євромайдану. Вхід на всі концерти фестивалю безкоштовний.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8997 / 1.55MB / SQL:{query_count}